Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Какво значи "политическа коректност"
Автор: tofo   
Дата:   01-07-10 09:19

Та какво мисли Владимир Буковски по темата...[smilie8]

http://e-vestnik.bg/7218


Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: nastradin2   
Дата:   01-07-10 09:21

Уф...Недей, че сега ще те метнат на рогата...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: 798099   
Дата:   01-07-10 09:37

Каквото и да мисля, няма да го напиша по-добре от Буковски.

Единственото, с което не съм напълно съгласен е самият термин "политическа коректност". Според мен, това е криворазбрана и прекомерна "социална търпимост".


Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: nastradin2   
Дата:   01-07-10 09:44

798099 , [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: ivodam   
Дата:   01-07-10 10:18

Е, тва го обсъждахме тогава, има цяла тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: 798099   
Дата:   01-07-10 10:23

Така е, Иво, но някои неща трябва да се припомнят, че човешката памет понякога е застрашително къса и "услужлива"...

На мен ми дойде съвсем на място препрочитането, защото тази сутрин гледах интервюто по ВВТ с Евгени Минчев и "мис Русе".


Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: TheBossBG   
Дата:   01-07-10 10:31

Миналия ден по една от "националните" телевизии даваха репортаж за някаква мургавелка, която трошала традициите. Омъжвала се на 21 години. И обясняваха как все повече момичета го правели над 20, а не както до сега около 14. До тук добре. Но през цялото време репортерката говореше за "роми", а майката на девойката и разни нейни лели посотяно казваха: "ние, циганите...", "при нас, циганите..." и т.н. Абе как векове наред тия са си били наричани ЦИГАНИ, а сега нито един журналист, политик, общественик не смее да ги нарече така (изключение правят един определен кръг политици)? През 1992 година ми попадна един материал от американско списание където черно на бяло беше написано, че даването на права на някои малцинствени групи отнема ИЗКОННИ права на мнозинството. 1992 ГОДИНА!!! Преди ДВАДЕСЕТ ГОДИНИ!!! Материалът беше пресниман и сложен в папка, предназначена за тогавашният президент на РБългария. Същият, който си имаше съветник по етническите въпроси, не безизвестният Михаил Иванов(последно беше някакъв в Хелзинкския комитет - организация, която би трябвало да е закрита още 1989 год.). Едно лайно, което стигна до там в наглостта си, че от името на Хелзинкския комитет да съди България заради някакви си мангали(по това време Красимир Кънев, сега председател на Хелзинкския комитет делеше с него една стая).

Спирам до тук, че админите може да ме баннат за политически некоректен тон.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: n1x0n   
Дата:   01-07-10 12:10

Е вие пък с тия банове ще се насерете от страх, братче! [smilie18]

Нито е тайна, нито е нов, нито е спорен фактът, че 90% от мерките за НАЛАГАНЕ на толерантност, търпимост и политическа коректност - всъщност имат обратен ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: 798099   
Дата:   01-07-10 12:19

Никсоне, това е ясно! Въпросът е защо се прави всичко това?! В името на какво?

Самият термин "мерки за налагане на..." автоматично изключва понятието "толерантност".


Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: n1x0n   
Дата:   01-07-10 12:31

В името на парите.
Хиляди хора в България се издържат от цицане от програми за подпомагане, интеграция, човешки права, толерантност и прочие мъгляви неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: neuromancer   
Дата:   01-07-10 12:33

Светът стана много по-малък, и това най-вече налага политическата коректност.
Докато всеки си седеше на село, и се срещаше със 100 души през живота си, можеше да псува негрите и да бие обратните колкото си иска, защото вероятно никога няма да види негър или обратен.
Сега положението е друго, всички сме много нагъсто и тая работа вече избива на агресия.
Друг е въпроса дали трябва да се налага насила.

Не знам как са се справили на запад, но там това общо взето е минало, и политическата коректност малко или много е наложена, дали насила или не не знам. Ние както винаги вървим 50 години назад и сега се срещаме с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: nastradin2   
Дата:   01-07-10 12:39

"Насила наложена коректност"... Това звучи много демократично...Нали навремето по същия начин ни налагаха обичта "към делото на социализма", "към Партията-ръководител и вдъхновител на всички наши успехи" и към "могъщият и непобедим братски Съветски съюз"...
Всяко ново е добре забравено старо...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: admin   
Дата:   01-07-10 12:41

Админите няма да баннат никого за свободните му разсъждения ако са поднесени културно и без призиви за насилие и агресия, убийства, бесене, правене на сапун и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: 798099   
Дата:   01-07-10 12:42

Никсоне, аз също съм на това мнение. Интересно ми беше, дали и друг го споделя![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: nastradin2   
Дата:   01-07-10 12:43

Аз[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: 798099   
Дата:   01-07-10 12:46

Работата отива към създаване на нова партия в "българското политическо пространство"...[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: n1x0n   
Дата:   01-07-10 12:49

За мен истината е проста - интеграция и толерантност насила НЕ СТАВАТ!

Те са естествен резултат от развитието на обществото, а не от налагането на правила.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: neuromancer   
Дата:   01-07-10 12:52

Това е така, насила не става.
И точно затова не трябваше да ни взимат в ЕС, а да изчакат да минат 50 години да ни дойде акъла, вместо да ни налагат правила насила.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: ivodam   
Дата:   01-07-10 13:05

admin: Админ, аз съм малко объркан и раздвоен, да си призная. Всички искаме да живеем в кротка и мирна среда и да няма никакво насилие и нищо да не заплашва нас и близките ни. Но историята като мъдра учителка сочи с многобройни примери, че има ситуации, при които установяването на определена справедливост или придобиването на определени свободи е невъзможно без прилагане на определено количество насилие. Ако пусна тема, в която възхвалявам Априлското въстание и се възторгна от убийството на заптието, с чиято кръв е подписано Кървавото писмо, това би трябвало да се възприеме според правилата като пропаганда на насилието.

Къде е границата, след която хората в една държава могат, имат моралното и всякакво друго право да вземат оръжие в ръка и да го употребят? Моля да ми помогнете да се ориентирам, за което благодаря предварително.

ПП.: Да не забравя и друго да попитам, за да не стане грешка. Допустимо ли е пропагандирането на насилие, облечено в законова форма? Мога ли например да пусна тема, в която да се възторгна от обесването на Саддам, в резултат на законен съдебен процес и присъда, да пусна снимки и видео от обесването и да изразя радостта си от раздадената по този начин справедливост?

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: 798099   
Дата:   01-07-10 13:07

Не искам да "замествам" Импето, ама едва ли от ЕС са ни наложили да наричаме циганите "роми" и да ги оставяме да не си плащат нито сметките, нито осигуровките, нито дори билетите за градския транспорт.

Все по-често ме глождят съмнения, че голямата част от "мерките", които се предприемат от управляващите в последните години, се обясняват именно с изисквания на една или друга европейска комисия, за да ни се пробутат нечии партийни интереси от финансов характер.

Дано не съм прав! Дано, защото дотук имам два сигурни примера в подкрепа на съмненията си...


Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: ivodam   
Дата:   01-07-10 13:11

Малко материал за размисъл по темата за насилието:


ЦРУ използвали дрелки при разпити на предполагаеми терористи

Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: CanoniO   
Дата:   01-07-10 13:14

Tова е филма за "специалните" разпити

Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: neuromancer   
Дата:   01-07-10 13:32

Специално за нарицателното "роми", мисля че е така, т.е. наложено е политически отгоре (ЕС).
Относно оставянето да не плащат ток и вода, това си е точно резултат от практиката да се ползват като лесно манипулируем електорат, за което трябва да се иска сметка от някои наши политици. (Няма да стане естествено)

Между другото, наистина се чудя, какво значение има как ги наричаме, роми или цигани? При положение че смисъла е един и същ? В смисъл защо точно това се прави на въпрос, а не други неща?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: 798099   
Дата:   01-07-10 13:36

Всичко има значение. Не става така - легнал си циганин, събудил се ром.

Както и любимата Партия - легнаха си комунисти, събудиха се социалисти.

Нали схващаш аналогията?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво значи "политическа коректност"
Автор: nastradin2   
Дата:   01-07-10 13:39

798099 , Има и по-тежки случаи. Заместник партийният секретар си легна комунист, пък се събуди седесар. Цяла нощ, казва мислих, преосмислих целият си живот и накрая разбрах, че съм грешил за всичко...[smilie7] И стана профпредседател на "Подкрепа"...И не го съкратиха, когато затриха "Балкан"...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.