Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Въпрос към работодателите....
Автор: lumix   
Дата:   29-06-10 16:36

Въпросът ми към работодателите, членове на ФФ(ако има такива).
Когато набирате нови работници, пускате ли обяви във jobs.bg? И ако да, как после отсявате кандидатите пратили сиви-та?

На някои от обявите(повечето)няма посочен мейл, а се кандидатства, като се попълва формата на jobs.bg.
След като я попълниш и изпратиш ти връща мейл, "Потвърждение за изпратено CV" и се изписва броя на кандидатствалите до сега.
Броят на кандидатствалите е направо плашещ ....70-300 и то няколко часа след пускане на обявата![smilie10]
След вторият и третият ден просто не ми се мисли.
Как и кой ще прочете толкова сиви-та?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: snoopoff   
Дата:   29-06-10 16:37

Как пък точно 70-300 ги измисли [smilie18] [smilie18] [smilie18]

80-200 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: SLR   
Дата:   29-06-10 16:39

Кандидатствали по тази обява до момента: 409[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: iPonche   
Дата:   29-06-10 16:40

Ако съм работодател и нямам HR мениджър, чета първите, докато не си харесам някой, ако имам HR мениджър той да се оправя.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: otkata   
Дата:   29-06-10 16:44

няма как. четеш. които харесаш на интервю. една част няма и да се яват.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: lucky_lychano   
Дата:   29-06-10 16:49

Такаааа!
Когато си влезеш в акаунта(като работодател),виждаш колко хора са гласували и започваш да отсяваш.
Всеки си има негови критерии на оценка.
Преди месец пусках обява в jobs.bg и имах около 650 кандидати за продавач консултант.
Но мога да заявя,че съм прегледал всичките обяви и си подбрах 12 човека за интервю.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: lumix   
Дата:   29-06-10 16:50

snoopoff, 70-300 защото днес пратих 2 сиви-та, на едното бях 70-ти, на другото 287-ми! [ezik]
iPonche, каква работа даваш? Ако ми по специалността да ти пратя ци-ви?[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: lillia   
Дата:   29-06-10 16:54

И аз съм пускала обяви от jobs . Гледах ги в мейла. Разпечатвах сивита. Гледах опит, възраст, желана заплата (ако има), стратегически местоживеене (да не мрънкат че им далече като закъсняват), но най-добре се преценява на живо. Понякога виждам много свестни хора с кофти сивита и обратното, такива които написали кво ли не, пък гола-вода.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: iPonche   
Дата:   29-06-10 16:59

Търся си градинар да копае градинката, да полива розата и да коси тревата [smilie5]

По възможност да отговаря на името Антонио и да има поне капка латиноамериканска кръв [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: otkata   
Дата:   29-06-10 17:00

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-06-10 17:02

iPonche написа:

> Търся си градинар да копае градинката, да полива розата и да
> коси тревата [smilie5]
>
> По възможност да отговаря на името Антонио и да има поне капка
> латиноамериканска кръв [smilie18]

Леонсио може ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: iPonche   
Дата:   29-06-10 17:04

CV-та изпращайте на ЛС [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-06-10 17:06

Ипонче, дай длъжностна характеристика и подробно инфо за заплащане, материални и социални придобивки. И кажи, може ли Леонсио.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: iPonche   
Дата:   29-06-10 17:08

Задължително снимка! Вие пратете пък аз ш преценя [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: lumix   
Дата:   29-06-10 17:11

Темата я пуснах, защото вече 6 месеца, всеки ден отварям и ровя в jobs.bg, а и съм абониран в него.
До сега съм пратил 30-тина сивита и все едно глас в пустиня!
За 6 месеца само 1 покана за интервю.
Искам да поясня, че пращам сиви-та(и всичко каквото искат), само ако отговарям на 100% от условията.

iPonche, мога да копам(мога и да не копам), мога и да кося и то със старовремска коса, испански не знам ама ако трябва ще се науча![ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: iPonche   
Дата:   29-06-10 17:17

Lumix, аз също висях в джобса, преди да напусна работа, почти година, пратила съм достатъчно сивита, нито на едно интервю не ме поканиха и изобщо се отказах от тях. Пробвай в кариери.бг или просто търси сред познати оферти. не знам какво да ти кажа, дали законът е такъв и наистина ли се наемат хора, пуснали молби по джобс.бг, но преди време, за да наемеш нов служител трябваше да е пусната официално обява за това, а иначе назначенията са от много по-рано ясни. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: iPonche   
Дата:   29-06-10 17:19

Ето пример, пиша, че търся градинар Антонио с латиноамериканска кръв, а всъщност аз моя градинар съм си го намерила вече от диаметрално противоположния край на Латинска Америка и не ми пука за нови кандидати. Не пречи да изпратите по едно CV за сверяване на часовника [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: ibex   
Дата:   29-06-10 17:21

lumix написа:

> Искам да поясня, че пращам сиви-та(и всичко каквото искат),
> само ако отговарям на 100% от условията.

Един съвет - пращай, ако отговаряш и на 50% от условията. Много от обявите са с "надути" изисквания.
Може да не те викат, защото си overqualified и си мислят, че ще искаш много пари, а те реално си търсят някой, който назнайва, за какво иде реч и искат да си го обучат за конкретната длъжност. Успех![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: lillia   
Дата:   29-06-10 17:22

Проблема ви е в сивито.
Направих си сиви в което е обяснено подробно в коя работа, точно какво съм правила. Онази форма на джобс не струва. Не съм преувеличавала от към възможности, както някои правят.

Обаждаха ми се 8 от 10.

Не знам ситуацията сега каква е, това беше преди две години.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-06-10 17:24

iPonche написа:

> Lumix, аз също висях в джобса, преди да напусна работа, почти
> година, пратила съм достатъчно сивита, нито на едно интервю не
> ме поканиха и изобщо се отказах от тях. Пробвай в кариери.бг
> или просто търси сред познати оферти. не знам какво да ти кажа,
> дали законът е такъв и наистина ли се наемат хора, пуснали
> молби по джобс.бг, но преди време, за да наемеш нов служител
> трябваше да е пусната официално обява за това, а иначе
> назначенията са от много по-рано ясни. [smilie8]


iPonche, аз съм в тази фирма точно от джобс. бг. Ама беше отдавна. Само дето май обявата не е задължителна за всички длъжности. Т.е. фирмата има щатна таблица, в която е упоменато как се назначава служител на длъжността. И май някакъв документ, който указваше кои длъжности да са с конкурс. От там вече за конкурса има правила. За останалите длъжности работодателя може сам да реши как да набере персонала си. [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: zizero   
Дата:   29-06-10 17:33

И аз в момента търся активно работа в джобса и за 2 седмици ме викнаха на 3 интервюта. Обаче положението е доста зле. Преди 2,3 години беше определено по-добре. Почти всеки ден бях на различно интервю и накрая имах голям избор къде да започна. А сега май човек трябва да се радва, ако изобщо го извикат някъде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: Gruyu   
Дата:   29-06-10 17:35

няма ли кой да те ритне отзад - не можеш да си намериш читава работа, особено в прованса

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: lumix   
Дата:   29-06-10 17:38

lillia,
не си ме разбрала!
Когато няма посочен мейл има бутон "кандидатствай за тази обява" ....и се отваря една форма и там си слагаш като прикачени файлове предварително направени мот. писмо, снимка и сиви!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: vga   
Дата:   29-06-10 17:42

В ирландския еквивалент jobs.ie има около 2000 обяви. Аз дойдох тук преди месец и три седмици. Един месец ми отне, в който пращах навсякъде СВ-та, обикалях Дъблин непрекъснато и в крайна сметка ми се обадиха от 1 единствено място. Е, сега си работя в един ресторант и всеки ми казва какъв късметлия съм, че изобщо съм започнал толкова бързо. Средно отнемало на хората по 5-6 месеца упорито ежедневно търсене на работа, за да получат каквато и да е работа. Явно положението е цялостно е по-зле [smilie8] А в българския джобс търсих около 3 месеца работа и ми се обадиха от един кол център. Е, условията бяха кофти, пък и бях запланувал вече да замина за тук и не се получи. Но е зле, много зле. Момчето с което съм тук пращаше ежедневно в България СВ-то си, през всякакви сайтове и агенции... от никъде не му се обадиха. И тук е така, но може би просто опита му не е достатъчен и проблема е в него [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към работодателите....
Автор: тьма   
Дата:   29-06-10 17:51

lumix-че, нищо лошо не искам да кажа, ама ние полувековните[smilie2]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.