Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Караш пиян - само глоба.
Автор: юнга   
Дата:   24-06-10 18:14

Това иска др.Борис Велчев, критикувайки сегашният НК.
Искате да ви осакати пиян и да плати глоба?

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: Todd   
Дата:   24-06-10 18:15

Борис Велчев да го пуснат по бялата линия на магистралата нощно време със завързани очи...

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: alsash   
Дата:   24-06-10 18:18

.....другарят Велчев....

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: snoopoff   
Дата:   24-06-10 18:18

убитак смотан [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: iPonche   
Дата:   24-06-10 18:21

Само така, няма г-н Стависки да се измъква, а мен да ме съдят я! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: georgi969   
Дата:   24-06-10 18:25

Не е ли в само случай, че няма произшествие?

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: gorbi   
Дата:   24-06-10 18:26

аз искам да пия и да карам.... че то това като си трезвен е егати смотаното.... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: iPonche   
Дата:   24-06-10 18:29

Ми като само са те гепили без нарушение и ти скъсват шортите, както на мен, а оня чужденец дори в затвор не влезе, а изби хората. И ония полицаите, които го спрели преди да направи белята го видели, че е пил и не му прибрали книжката, хайде сега кой е виновен. То е безумно.

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: юнга   
Дата:   24-06-10 18:30

Автор: georgi969
Дата: 24-06-10 18:25

Не е ли в само случай, че няма произшествие?

Не знам. Чети тук.
http://dnes.dir.bg/news/globa-katastrofi-boris-velchev-6624017

После ще обсъдим дали цял живот можеш да караш пил и да не направиш произшествие.

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: georgi969   
Дата:   24-06-10 18:33

"Ако се направи преоценка на НК и ако позволим карането в пияно състояние да се наказва от административните органи, една трета от делата на съда ще отпаднат. Под 6% от всички прокурорски актове за шофиране в пияно състояние срещат присъда лишаване от свобода, всички останали получават глоба", обясни Велчев, който не за първи път лансира тази идея."-доколкото разбирам има прблем със съдилищата и се предлага да се налагат глоби за по-бързо.При произшествие се процедира по друг начин.Така си мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: iPonche   
Дата:   24-06-10 18:37

Опитваме се да създадем организация за сравнително бързо произнасяне и в рамките на един месец прокурорите са се произнасяли по 97% от заведените преписки"

Да бе, да, аз чакам от 7 месеца вече! Товае безумие, а наказанието сигурно ми е изтекло вече. Мога ли да ги съдя за пропуснати ползи? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: юнга   
Дата:   24-06-10 18:40

доколкото разбирам има прблем със съдилищата и се предлага да се налагат глоби за по-бързо.При произшествие се процедира по друг начин.Така си мисля.


Аз пък си мисля, къде е гаранцията, че като кара пиян следващия път няма да претрепе някого?
Какво му дреме на бъдещият убит, че съдилищата ще бъдат разтоварени?

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: promis   
Дата:   24-06-10 18:41

Демек понеже съдът не може да си свърши работата, дайте да либерализираме закона. Ми направо да премахнат всички закони [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: TheBossBG   
Дата:   24-06-10 19:03

Няма нищо лошо в глобата. А само в нейния размер. Спомням си, че Хакинен беше платил глоба за превишена скорост в размер на 25К+ евро. Просто във Финландия глобата се определя като процент от годишния доход. Тук това няма да е ефикасно, тъй като повечето от българите се осигуряват на минимална заплата(как съществува тази държава от данъци не ми е ясно). Но мисля, че по живково време глобата беше нещо като 250 лв. Ами сега да я направят 2500 и да видим колко хора ще пият и ще карат? И за да се избегнат подкупите на полицаите: процент от глобата да отива с джоба на полицая. МИсля, че всеки ще предпочете да си прибере едни 200 кинта законно, от колкото да прибира рушвети и да му трепери душицата. И повярвайте, полицаите ще станат в пъти по-активни. Още Маркс беше казал, че битието определя съзнанието. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: грегари   
Дата:   24-06-10 20:06

TheBossBG, [smilie24]
и още, като ме спре, той да идва при мен а не аз при него.
когато разговора се води на моя територия няма да смее да си поиска, щото може да има др. хора с мен, може да го записвам и т.н.
и никакви глоби,фишове и т.н. на место да не се плащат. докоснеш ли веднъж кеша....трудно се одържа на изкушението-у кой джоб бяха служенбите и кой личните[smilie18]
а бе, хората отдавана са открили топлата вода ама на "нас" по ни изнася мътната вода...

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: tofo   
Дата:   24-06-10 20:26

Става. [smilie24] Обаче, при най-малкото провинение - да дерат до кокал.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: n1x0n   
Дата:   24-06-10 20:39

Предложението е съвсем разумно.
Нито премахва наказателната отговорност при инцидент, нито ще ти спаси книжката, ако караш пиян и без инцидент.

Истината е в яки глоби, махане на повече точки и по-дълги срокове на лишаване от правоуправление, а не в съдебни дела, които се точат с години и са с неясен шанс за успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: jrr   
Дата:   24-06-10 20:43

В Гърция май е нещо такова - не се преследва шофирането с алкохол , ама при произшествие с алкохол, ти скъсват задника.

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: jekopj   
Дата:   24-06-10 21:08

Да не минаваме и ГТП /предлагам/...по същата логика - направиш произшествие с техническои неизправно МПС...ела,че ми трябваш![smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: apollo   
Дата:   24-06-10 21:10

Ами царския келеш има парички що да не иска да порка яко и да кара [smilie9]

То за какво са парите да ге... от купон на купон и друг да го кара вместо той да си кара там каквото има Бентли ли кой знае [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: promis   
Дата:   24-06-10 21:23

Добре де, а в момента как стоят нещата?
- Ако те хванат с 0.5 до 1.2 промила алкохол - отнемат книжката и плащаш глоба.
- Ако те хванат с над 1.2 промила - отнемат книжка, глоба и лишаване от свобода.

Велчев какво предлага? Ако те хванат с над 1.2 промила само глоба ли?


Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: 798099   
Дата:   24-06-10 21:32

Хора, как не разбирате?!

Другарят Велчев предлага свое решение за излизане от кризата - намаляване на популацията от жители на държавата!!! До пълното й унищожаване!!! Следващата стъпка вероятно ще бъде да се дават шофьорски книжки на всички, които могат да стигат педалите и да могат да виждат над волана...

Колеги, може ли някой да ми отговори на един въпрос: защо в "българското политическо пространство" има такова значително количество индивиди с дефекти в говора?


Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: imitev   
Дата:   24-06-10 21:37

Ипонче - ти караш поркана така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: iPonche   
Дата:   24-06-10 21:39

Не, паркирам поркана [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Караш пиян - само глоба.
Автор: TheBossBG   
Дата:   24-06-10 22:01

Абе хора, вие замисляте ли се, че само в България и Русия пътна полиция и разните други полиции спират под път и над път? И оправданието е - ПРЕВЕНЦИЯ. Пълна шитня е това(извинявайте за чуждицата)!!! Ако някъде по света те спрат ей така, да ти проверят книжката, пожарогасителя или просто да надуеш дрегера после ще им скъсат гъза на полицаите от съдилища. То ще има едни обвинения за полицейски произвол, за нарушаване на правата на човека и т.н. И хората са си прави. На всякъде по света се кара пил, и всеки си носи отговорността за това. В Щатите те спират обаче само, ако караш безрасъдно(това ми е малко мъгляво понятие) или застрашаваш останалите водачи или хора по тротоарите. Иначе и там, и в Европа няма да видите скрит в мрака милиционер, стиснал заветния дрегер да чака да се появи кола, която няма "ейнджъл айс" или "вежди" на фаровете, за да изкара някой лев. Ще ви дам и друг пример: онази вечер отивах към метрото да прибера сина от концерта. На разклона на Обеля влязох "с вратите напред". И видях патрулка. Очаквах да ме заковат. НО НЕ!!! Те тъкмо деряха някакъв човечец с астра и явно са преценили, че ако ме спрат ще им попреча на "мероприятието".


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.