Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ако можете дайте съвет..за самолетни билети
Автор: d256h   
Дата:   23-06-10 20:23

Задачата е следната:

Трябва да се пътува със самолет от София до Палма после след няколко дни до Валенсия, от там след няколко дни до София...

Обикновено интерфейсите за запазване на билети имат проста логика - пътуваш от/до. Трябва ми някоя агенция или интернет интерфейс, който позволява да си направиш маршрут с междинни спирки!

Някой знае ли място в мрежата с подобен, усложнен интерфейс?
[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако можете дайте съвет..за самолетни билети
Автор: Magnifico   
Дата:   23-06-10 20:26

Защо ти е да го усложняваш? Взимаш за София-Палма. После гледаш Палма-Валенсия и накрая Валенсия-София.



Публикацията е редактирана (23-06-10 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако можете дайте съвет..за самолетни билети
Автор: Lalinda   
Дата:   23-06-10 20:29

Защо не опиташ по нормалния начин?

Преди години ми се наложи да пътувам по подобен начин от София през Париж до Биариц и т. н., и в първата агенция, през която минах (най-близо ми бе на Орлов мост), ми направиха комбиниран билет веднага.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако можете дайте съвет..за самолетни билети
Автор: d256h   
Дата:   23-06-10 20:47

Да, ако не открия подходящ интерфейс, явно ще търся агенция с жив контакт..


Аз намерих един в posoka.com, но според мен нещо не е наред, защото все ми изважда резултати над 2200 Евро, което меко казано ме шашка...

По бабешкия начин (с ръчно комбиниране на отделни полети, през различни авиокомпании) успях да постигна цени около 700лв, което е почти задоволително, но не ми се вярва в 2010 година да няма съвременен интерфейс за резервации по маршрути, а не само единични дестинации..

Отговори на това съобщение
 Re: Ако можете дайте съвет..за самолетни билети
Автор: 798099   
Дата:   24-06-10 10:35

Ако искаш, опитай тук:
http://www.tourins.com/airtickets.php

Ползвам ги от няколко години за служебни пътувания и нямам оплаквания. Само трябва да си поставиш ясно критериите: цена, време, компания...

Контактът по телефона е за предпочитане според мен.

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Ако можете дайте съвет..за самолетни билети
Автор: denz   
Дата:   24-06-10 10:42

http://www.skyscanner.net/
не е комбинирано, но все пак върши работа


Отговори на това съобщение
 Re: Ако можете дайте съвет..за самолетни билети
Автор: djogata   
Дата:   24-06-10 10:51

Ако искаш пробвай

www.expedia.com

Ей така пробно пуснах търсене, и ми даде цена от 900 долара за пътуване София-Палма на 8 Юли, Палма - Валенсия на 12 Юли, и Валенсия - София на 16 Юли. Всичко това с испанските авиолинии, и доста дълъг престой в Мадрид (общо 15 часа път от София до Палма)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако можете дайте съвет..за самолетни билети
Автор: PolarBear   
Дата:   24-06-10 11:17

Не съм убеден, че билет София - Палма - Валенсия - София може да бъде по евтин от билети София - Палма - София и Палма - Валенсия - Палма. Винаги еднопосочните билети са почти толкова скъпи, колкото и двупосочните, освен при нискотарифните компании, където принципът е доста различен. Та според мен интерфейсът е най-малкия проблем. Просто виж дали обратният път през Палма не е по-добро решение.

Цената на посока.цом не бива никак да те шашка - освен това, което писах по-горе, вероятно отделните отсечки са покрити от различни авиокомпании и става дявол на магаре.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако можете дайте съвет..за самолетни билети
Автор: novi4ok   
Дата:   24-06-10 13:08

Няма как да си направиш сам комбиниран билет. Това се прави само в агенция. И не ти препоръчвам да се опитваш да си вземеш само София-Палма-Сoфия, а после да търсиш на място - рискуваш или да не успееш да стигнеш до Валенсия или да ти струва двойно.
Ако искаш да си спокоен, че работата ще бъде добре свършена и няма да има изненади, отиди в Карлсон вагонли травъл. И преди някой да се е изцепил, че те са най-голямата световна агенция и затова са най-скъпата - точно обратното, именно защото са най-голямата, са най-евтината. Българските агенции товарят толкова зверски цените, че направо ми е чудно как все още има хора, които ги използват.
Успех.


Отговори на това съобщение
 Re: Ако можете дайте съвет..за самолетни билети
Автор: PolarBear   
Дата:   24-06-10 13:21

Какво пречи билетът Палма - Валенсия - Палма да се потърси оттук?

Не казвам, че непременно така ще стане най-добре, но е много по-вероятно от останалите начини. Правил съм го много пъти, по други маршрути, разбира се. Последно преди месец и малко така пътувах до Лисабон - с билети София - Мадрид - София и Мадрид - Лисабон - Мадрид. Всичко купено в София предварително, по Интернет.

Иначе за бг-агенциите съм съгласен.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако можете дайте съвет..за самолетни билети
Автор: novi4ok   
Дата:   24-06-10 13:29

Пречи това, че вместо за един комбиниран билет да плати един път транзакшън фии, ще плати два пъти, а това е излишен разход. Да не говорим, че колкото по-късно направи резервация, толкова по-висока ще е цената. Да не говорим, че няма никакъв смисъл да си купува билета от там, защото там по-принцип транзакшъните са по-скъпи, а цената на самия билет е еднаква. И т.н. и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: Ако можете дайте съвет..за самолетни билети
Автор: Onakava   
Дата:   24-06-10 13:32

Невъзможни неща няма...ето ти линк, сложила съм ти дестинациите, смени си датите само (за излизане на повече от една дестинация, избираш multiples destinos).



http://www.edreams.es/vuelos/buscador/multidestinos/

Излиза скъпо, директни полети от Валенсия до София май няма. Можеш да го купиш директно от сайта, няма проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако можете дайте съвет..за самолетни билети
Автор: PolarBear   
Дата:   24-06-10 13:38

Да не говорим, че никой не е предлагал да се купува билет там, и т. н. и т. н...

Разликите в цените на билетите според деня на резервацията често са толкова големи, че таксата за транзакцията се компенсира многократно.

Билети по кръгови маршрути почти винаги излизат по-скъпо.

Моят съвет е да се провери всяка възможност. И нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако можете дайте съвет..за самолетни билети
Автор: Onakava   
Дата:   24-06-10 13:44

Ако лети София Палма на на 02.07, Палма Валенсия на 05.07 и Валненсия София на 12.07, излиза 708 евра. Ако поиграеш с първата дата, може и по – евтино да излезе.

Няма как да няма множествени дестинации, много хора ги ползват. Разликата между купуването он лайн и чрез туроператор е в цената само. Туроператорите са умрял бизнес вече.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.