Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Скъсано мускулно влакно?
Автор: PeterPAN   
Дата:   17-06-10 10:44

На един приятел майкаму, ставайки сутринта от дивана е получила силна болка в бедрото, по описание все едно нещо се е скъсдало...

Каква е вероятността да е скъсано или преразтегнато влакното, какъв спецжиалист трябва да я погледне, проблема е че е много трудно подвижна и транспортирането и до лечебно заведение е почти невъзможно?


Болката е постоянна и силна, при подобен род травми съм чувал че основното е пълен покой?

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: nastradin2   
Дата:   17-06-10 10:49

Уф...[smilie2] Дано е само някакво схващане, че скъсано влакно е много неприятна работа. Пък и жената е възрастна и съвсем ще се обездвижи...Питай АТРИФОНОВ на лични - той е хирург и сигурно ще те посъветва компетентно![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   17-06-10 10:50

Доколото съм запознат от времето, когато тренирах, при скъсано влакно се появява синина.

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: cicomanco   
Дата:   17-06-10 10:54

Минава ако е такова.Боли , но минава.

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: Vinsent   
Дата:   17-06-10 11:10

Малко вероятно е при ставане от дивана да се скъса мускулно влакно!
По-скоро някакво схващане. Възможно е също така тромб да запушва кръвоносен съд.


Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: cicomanco   
Дата:   17-06-10 11:21

Мускулно влако може да се скъса винаги!

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   17-06-10 11:23

те мускулните влакна се късат постоянно когато човек тренира. след това се самовъзстановяват. това е горе-долу принципът на нарастване на мускулната маса.

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: asahi   
Дата:   17-06-10 12:37

Първия ден боли най-много и тогава ти минават най-черните мисли. Да слага лед като начало, да обездвижва, нещо за обезболяване и като се съвземе да отиде на лекар. Проблемът може да е неврологичен, костен, мускул, сухожилие - има кой да сложи диагнозата.

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: falcon   
Дата:   17-06-10 13:28

Същата е болката от притискане на седалищен нерв..там има десетки вариации но по описание на движението предизвикало болката и възрастта на човека нека се провери и това.

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: vladimir666   
Дата:   17-06-10 19:26

Хубенов е човека

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: emilliano   
Дата:   17-06-10 19:30

ФотоФорум не е най-доброто място за диагностика.

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: n1x0n   
Дата:   17-06-10 19:46

Ако е скъсано нещо сериозно - ще има хематом, ще има и сериозна буца - защото мускула се набира към местата на закрепване.

Баща ми скъса мускул на бедрото от спъване по стълбите, така че изобщо не е изключено такава травма да се получи при относително лесни движения. Особено при хора в напреднала възраст...

Нека я види лекар, защото тука с една фотография не можем да решим кое какво е, камо ли за здравословни проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: the_drug   
Дата:   17-06-10 22:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: PeterPAN   
Дата:   17-06-10 23:13

Ходила е на лекар жената, сичко е О.К. правили са и снимка, няма счупено, достойно за днешната медицина, не са разбрали какво и е, но са изписали куп обезболяващи, явно не е нещо сеиозно най вероятно разтегнато сухожилие...

мерси на всички отзовали се.

П.С. ако имаше нормално здравеопазване, нямаше да се налагат подобни консултации във фотографски форум, не ми се говори на тема здравеопазване че придобивам желание да си купя пушка ...

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: atrifonov   
Дата:   17-06-10 23:41

Закарай я на ортопед- травматолог, ако има хематом- Лиотон 1000 е твоето мазило[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: PeterPAN   
Дата:   17-06-10 23:52

ми надявамсе лекарите които са я преглеждали да са си свършили работата, ще видим утрекак ще се Чувства.

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: atrifonov   
Дата:   17-06-10 23:54

ако е скъсала влакно за седмица ще й мине

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: asahi   
Дата:   18-06-10 00:04

Аз тук проблем със здравеопазването не виждам.
В събота си навехнах крака - здравеопазването ли ми е виновно?
Взех сам съответните мерки без да занимавам здравеопазването със себе си и сега вече стъпвам на крака стабилно.
Ако бях отишъл до Пирогов след час щяха да ме пуснат със снимка и нов бинт. Има случаи, в които медицината не може да премахне проблема с една манипулация.


Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: emilliano   
Дата:   18-06-10 00:55

Има един виновник за здравеопазването в българия - комунизма. Той направи 80% от пациентите нагли неблагодарни идиоти и от там се завърта един порочен кръг. [smilie21]

Ако продължи да я боли да отидва на съдов хирург.

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   18-06-10 11:42

PeterPAN написа:

> Ходила е на лекар жената, сичко е О.К. правили са и снимка,
> няма счупено, достойно за днешната медицина, не са разбрали
> какво и е, но са изписали куп обезболяващи, явно не е нещо
> сеиозно най вероятно разтегнато сухожилие...
>
> мерси на всички отзовали се.
>
> П.С. ако имаше нормално здравеопазване, нямаше да се налагат
> подобни консултации във фотографски форум, не ми се говори на
> тема здравеопазване че придобивам желание да си купя пушка ...


Ама верно и аз като asahi не виждам точно пък в този случай проблем в "здравеопазването"...

Жената получила някаква контузия, отишла в болница, там реагирали адекватно общо взето, що трябва сега да търсим кой виновен [smile]

И верно защо за такива консултации използваш форум - независимо какъв? [smile]

Ако беше наред здравеопазването в България щеше да има специализиран форум, дето диагностицират с уеб-камери или какво точно имаш предвид не мога да разбера [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: the_drug   
Дата:   18-06-10 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скъсано мускулно влакно?
Автор: iPonche   
Дата:   18-06-10 13:33

Винс, мама скъса нейното след като я стреснало куче и тя се извъртяла рязко, за да хукне да бяга [smilie8] и сухожилие май беше прецакала

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.