Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Началник склад пак се изказал..
Автор: юнга   
Дата:   08-06-10 12:35

Началник склад на перачниците пак се изказал, за вдигане на лихвите по кредите.

Лихвите по кредитите се увеличават, защото нараства усещането за риск в средата. Има някакви опасения за ликвидността в Еврозоната и има нарастващ брой лоши кредити, които се отразяват на резултатите на банките и от там водят до една малка компонента, която увеличава лихвите. Това каза банкерът Левон Хампарцумян в предаването „Денят започва” на БНТ, цитиран от Фокус.

Нараства усещането, опасения, резултатите, малка компонента- Хампарцумян.

Лично аз имам опасения, че повишаването на лихвите ще доведе до още по-голямо нарастване на лошите кредити и като прибавим лошите кредити които не са обезпечени както трябва, като прибавим и тези, които не чакаме да ни връщат "нашите" и другарите, вървим смело към затваряне на склада.

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: netLady   
Дата:   08-06-10 13:34

Абе, питам се аз, какво ще му е усещането на Хампарцумян, ако сите бугари вземат, та си дръпнат мизерните спестявания от банките?

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: sirkhann   
Дата:   08-06-10 13:43

[smilie5] Сладури

юнга, тебе лихвата ли най-много те плаши, бе, юнак? Значи, взимаш 1 000 000 лв кредит, оказва се, че 2 години трябва да плащаш 100 лв повече лихва и ареее, бунт.

А за какво теглят хората кредити? Да си купят я плазма, я лека колица, я някоя и друга благина.

Аз предлагам да направят кредитите безплатни и да не се налага да ги връщаме даже [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: sirkhann   
Дата:   08-06-10 13:45

Ааа... разбрах. Юнгата завижда на топбанкера, щото не може да си купи фототехника като неговата, дори и да успее, ще трябва да снима по 11 сватби на седмица, за да си избие парите [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: nastradin2   
Дата:   08-06-10 13:47

Хм...[smilie8] Не съм чувал Юнгата някога да е бил сватбен фотограф...[smilie8] Може би актов - да, но сватбен - едва ли.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: юнга   
Дата:   08-06-10 14:23

Автор: sirkhann
Дата: 08-06-10 13:43

[smilie5] Сладури

юнга, тебе лихвата ли най-много те плаши, бе, юнак? Значи, взимаш 1 000 000 лв кредит, оказва се, че 2 години трябва да плащаш 100 лв повече лихва и ареее, бунт.

А за какво теглят хората кредити? Да си купят я плазма, я лека колица, я някоя и друга благина.

Аз предлагам да направят кредитите безплатни и да не се налага да ги връщаме даже [smilie24]


Виж сега манчас.
Ясно е, че на тази територия никой няма да ви каже истината открито и да ви ритне по чончона. А истината е, че вашето граничи със спекулата, а този който трябва да направи нещо е нахранен и не лае.
Но просто се прекали с тези лихви и стана като цирей работата, та като се пукне ще боли.
Тогава какви ли ще бъдат свещените резултати на пералните и колко перални ще останат?



П.С. За бунт, плазма, фототехника, сватби няма смисъл да казвам нищо. Достатъчно несериозно е написано в яда ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: sirkhann   
Дата:   08-06-10 14:56

Ми не, и аз съм си купувал телефони, компютри, фотоапарати и други благини с кредитната карта и не ми е било (и сега не ми е) гот да плащам по 10-20 лв само лихви всеки месец, ама си трая, нали. Като не ми харесва, няма да си купувам на кредит.

Колкото до кредитирането на фирмите - ами всеки си избира банка, може да сравни и така нататък. По-добре да можеш да вземеш кредит, да си завъртиш бизнеса, и, макар да плащаш дебели лихви, да има нещо и за теб. Другият вариант е да няма откъде да вземеш пари, да не си развиеш бизнеса и да копаш на село. И хората, вместо да са благодарни, лаят. Ми ще слезнат малко от Х5-иците. Всеки иска даром да му дойде, ама не става. Пък ако може на тънка лихва да вземе, пък и да не връща.

Юнга- преди съм го работил това. Подобно. Много неща са ми станали ясни и много неща съм видял. И от нещата, дето съм ги видял, първо - ще ти кажа, че няма никаква култура в българските фирми и второ - никога повече не искам да се занимавам с подобни кредитни отношения, щото е голяма трагедия... Ако можеш да го погледнеш от другата страна, да видиш за какви измислени фирми и какви измислени хорица става въпрос, ще спреш да дрънкаш.

А ако намериш начин да даваш евтини кредити и да си на печалба- давай. Пред теб е една огромна пазарна ниша, всички ще си погасят мигом кредитите към банките и ще дойдат при теб, ще станеш милионер за дни [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: pmartinov   
Дата:   08-06-10 15:05

Явно не усещате че безоблачните дни за световната икономика свършиха и всички се търкалят по инерция надолу...

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: sirkhann   
Дата:   08-06-10 15:10

pmartinov - ко рече? Точно това гледах [smilie5] Само дека Европата е надолу, а не световната икономика...

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: pmartinov   
Дата:   08-06-10 15:12

Това че Европа първа ще пробие дъното се знае.

След това и другите плочки от доминото...


Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: lsk_lindemann   
Дата:   08-06-10 15:16

Лихвите в Европа са 5 до 7% за моя кредит, аз го взех на 10% ????? При условие, че всички БГ банки са клонове на чуждите си майки и татковци и основният им капитал не се базира на депозитите на българите, а на средства получени наготово, е доста нагло да поддържат тези лихвени проценти. Но понеже банките са алчни, ако българите наистина си изтеглят депозитите, ще ги смъкнат. Но за пореден път си показваме робското мислене и си търпим. Проблема е, че на богатите българи не им дреме за хората, които искат кредити и сържат милиончетата в банките, а те ги използват за оправдания да държат лихвите. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: Gruyu   
Дата:   08-06-10 15:19

Има ли изобщо някой с ипотечен или друг кредит, на който да са му смъкнали лихвата, когато са падали лихвите по кредитите( сещам се за два такива периода). Булбанк преди 5г. на два пъти ми вдигаха месечната вноска по кредита при положение, че кредитите падаха и те го рекламираха, питам ги аз " що така става?", а те " виж сега, твоя кредит се формира от 2 числа - олп-то и нам кво си - либора примерно, олп-то падна сега, но другото се е вдигнало много и затова", и така си ни бачкат, както си искат.

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: sirkhann   
Дата:   08-06-10 15:38

Gruyu - преди 5г брокерирах кредити на Булбанк и имаха такъв с фиксирана лихва. Мисля, че беше 7%, при плаваща тогава 6.5%, примерно. Ама бая лаком народ скочи на половин -един процентен пункт по-ниската лихва.


Ама нали уж сега пишат по вестници, медии, че трябвало да има ясни индекси по формирането на лихвените проценти по кредитите- юрибори, софибори, либори и други прибори. Еми то не може хем да ти е фиксирано към индекс, хем да ревеш, че индексът скочил и ти вдигнали лихвата.

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: sirkhann   
Дата:   08-06-10 15:41

lsk- писах ти по-горе. Като ги виждаш така нещата, ти или всеки друг- отворете си по една кредитна къща, давайте по 5-7-9% кредити, веднага ще се напълните с клиенти! Просто няма да смогвате да ги обслужвате. Ще оберете на всички банки 90% от клиентите!

Защо не сте го направили още? Нали е много лесно?

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: sirkhann   
Дата:   08-06-10 15:44

М/у другото - и на мен не ми харесват лихвите по кредитите.

И много БГ банки ми бъркат в здравето ужасно много и се чудя как още някой ги държи, ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: Gruyu   
Дата:   08-06-10 15:52

Моят беше такъв - с фиксирана лихва за първата година, вдигането на лихвата стана после. Исках само да попитам има ли живо същество у нас, на което да са му смъкнали лихвата по кредита, при положение, че лихвите падат, или няма, както е нормално да реагира всеки нормален търговец - да намали цената на стоката, която продава, при положение че цената и пада, а не да я вдига. А какви емоции имах преди 2 седмици с ДСК, нямам думи.

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: юнга   
Дата:   08-06-10 16:01

Автор: sirkhann
Дата: 08-06-10 14:56
Ми не, и аз съм си купувал телефони, компютри, фотоапарати и други благини с кредитната карта и не ми е било (и сега не ми е) гот да плащам по 10-20 лв само лихви всеки месец, ама си трая, нали. Като не ми харесва, няма да си купувам на кредит.

Жив да те оплаче човек,манчас. Купил си той телефон с кредит и станал Матросов на банковата амбразура.[smile]

Колкото до кредитирането на фирмите - ами всеки си избира банка, може да сравни и така нататък. По-добре да можеш да вземеш кредит, да си завъртиш бизнеса, и, макар да плащаш дебели лихви, да има нещо и за теб. Другият вариант е да няма откъде да вземеш пари, да не си развиеш бизнеса и да копаш на село. И хората, вместо да са благодарни, лаят. Ми ще слезнат малко от Х5-иците. Всеки иска даром да му дойде, ама не става. Пък ако може на тънка лихва да вземе, пък и да не връща.


Манчас, не си мисли, че има незаменими неща, пък камо ли банки.
И да напомня в твой стил, че е по-добре банките да не са прекалено алчни, за да не ходят банкерите да копат на село.

Юнга- преди съм го работил това. Подобно. Много неща са ми станали ясни и много неща съм видял. И от нещата, дето съм ги видял, първо - ще ти кажа, че няма никаква култура в българските фирми и второ - никога повече не искам да се занимавам с подобни кредитни отношения, щото е голяма трагедия... Ако можеш да го погледнеш от другата страна, да видиш за какви измислени фирми и какви измислени хорица става въпрос, ще спреш да дрънкаш.

Да продължим с дрънкането.
Каквато културата на българските банки, такава и на българските фирми. Измислени банки, за измислени фирми.
Без всички тях, нямаше да се състои българската престъпна пост комунистическа мрежа.

А ако намериш начин да даваш евтини кредити и да си на печалба- давай. Пред теб е една огромна пазарна ниша, всички ще си погасят мигом кредитите към банките и ще дойдат при теб, ще станеш милионер за дни [smilie24]

Гледам и акъл си взел да даваш, при това безплатно и искам да питам.
Как се казва онзи, който си коли златната кокошка?
А онзи който реже клона на който седи?

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: sirkhann   
Дата:   08-06-10 16:02

Аз какви емоции имам с Канон, че само вдигат цените, също не е истина. Хем им стават по-стари смотаните обективи, хем им вдигат цената [smilie23]


Иначе жилищните кредити - така е. Там най-яко блъска.

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: sirkhann   
Дата:   08-06-10 16:04

Юнга - ми гледам - професор си, знаеш ги нещата, какво да ти говоря повече. То и навремето България е била 500 години под робство, щото революционерите са обсъждали темите по кръчмите. И ти сега, от върха на твоята камбанария целият свят се вижда.

Само пелтечене и една смислена дума не каза. Я кажи тогава как да станат по-евтини кредитите, че всички да намажем. Само да не стане като в Гърция после...



Публикацията е редактирана (08-06-10 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: юнга   
Дата:   08-06-10 16:15

Автор: sirkhann
Дата: 08-06-10 16:04

Юнга - ми гледам - професор си, знаеш ги нещата, какво да ти говоря повече. То и навремето България е била 500 години под робство, щото революционерите са обсъждали темите по кръчмите. И ти сега, от върха на твоята камбанария целият свят се вижда.

Само пелтечене и една смислена дума не каза. Я кажи тогава как да станат по-евтини кредитите, че всички да намажем. Само да не стане като в Гърция после...



Щом казваш. Аз като "пелетек", нямам намерение да давам акъл на копелдак, чиито корени са робски.
Всъщност, то робското се видя отдавна.
По-добре било каква да е печалба,трохи даже, за да ги имало банките. Ако ги нямало -на село да се копа.
Е да манчас, но ако ги няма точно тези банки, ще има други, а точно тези банкери може и да духат супата.Вече преживяхме някакви банки, дай Боже да преживеем и тези, че път в небитието им се пише.

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: sirkhann   
Дата:   08-06-10 16:22

Аз няма какво да коментирам. Казах си моето гледище, ти си налагай твоето колкото щеш. Ако успееш да смъкнеш кредитите, гледай да го направиш и с кашкавала, хляба, месото, зеленчуците и всичко останало. Ако не успееш, ще викаме после по теб, че ти си роб [smilie5]


Айде, със здраве, "манчес"

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: юнга   
Дата:   08-06-10 16:28

Автор: sirkhann
Дата: 08-06-10 16:22

Айде, със здраве, "манчес"

Езиците на чужденците не са ми силата манчес.
Днес едвам качих две женици и дете в таксито.
Шофьорът беше безпомощен.

П.С. Забравих здравето да върна.[beer]



Публикацията е редактирана (08-06-10 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: sirkhann   
Дата:   08-06-10 16:30

Анадънмо? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: IvoZafirov   
Дата:   08-06-10 16:34

който взима кредити да му мисли. Аз такива не взимам. Карам само на реални приходи.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Началник склад пак се изказал..
Автор: sirkhann   
Дата:   08-06-10 16:35

IvoZafirov - в банка ли работиш? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.