Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Автоматика за гаражни врати
Автор: NeDDRaG   
Дата:   07-06-10 09:44

Имам автоматизирани ролетни гаражни врати. Автомариката е италиянска, BFT. Обаче едната отказа. Двигателя не може да тръгне. Предполагам проблема е в кондензатора. Ама не го знам какъв е, т.е. с какъв капацитет. Та ако някой съфорумец се занимава/ продава/ прави такива неща или има познат, който може да ми даде тази информация - какъв е кондензатора, защото като отворя кутията, трябва да съм готов да я затворя същия ден, т.е.кондензатора трябва да го имам, а в Пирдоп е трудно да се купи.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: Diandimov   
Дата:   07-06-10 09:47

Кво значение има това?
Краят на света идва така или иначе.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: 798099   
Дата:   07-06-10 09:47

http://www.rr-technics.com/


Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: NeDDRaG   
Дата:   07-06-10 10:51

798099 написа:

> http://www.rr-technics.com/
>

Това не върши работа. Знам един куп сайтове за гаражни врати, общо взето повечето са с тази автоматика. Трябва ми специфична информация, която избягват да дават. Т.е. някой който работи с такива двигатели, да отвори един, да види капацитета на кондензатора и да ми го каже, да мога да си купя такъв кондензатор. Модела на двигателя ще кажа довечера.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: 798099   
Дата:   07-06-10 11:30

Хайде кажи го, пък аз ще се опитам да ти помогна. Кондензатори има във всички сервизи, където се ремонтират ел. двигатели.

А ти сигурен ли си, че е кондензатора?

Поне дай модела на двигателя или, най-добре снимай табелката.


Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: NeDDRaG   
Дата:   07-06-10 11:46

Значи автоматиката е на BFT, модела довечера ще го имам. Доколкото съм запоснат с тези двигатели, три извода - следователно две намотки, кондензатор има, видях го при поставянето. Двигателя тръгва и в двете посоки, след като малко ми се помогне да завърти.
Ето и снимка:

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/ectm1842.JPG
http://rimpexgroup.com/pictures/28_b.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: 798099   
Дата:   07-06-10 11:57

Можеш ли да отвориш пластмасовата кутия над двигателя? Кондензаторът трябва да е там. На него си пише всичко, което ти е необходимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: asahi   
Дата:   07-06-10 12:00

Може и да не е кондензатора. На другата автоматика нали имаш кондензатор - отвори и виж.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: NeDDRaG   
Дата:   07-06-10 12:10

Сега, проблема е, че кутията е затворена с попнитове. За да видя какъв е кондензатора, означава разпробиване на 30-40 попнита, последващото им нитене, и после повтаряне на упражнението за смяната му. Щото няма от къде да го купя този кондензатор в Пирдоп. Ако я отворя, трябва на същия ден да я затворя. Предполагам, че е кондензатор. Проблема че, че е много работа само отваряне и после затваряне, за да се види каъв е кондензатора. Коя от двете кутии ще се отвори е все тая. Отварянето на здравата е безмислено. За да стане по-ясно: Двигателя, заедно с кондензатора са в самата кутия на ролетката. Не някъде отвън.



Публикацията е редактирана (07-06-10 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: 798099   
Дата:   07-06-10 12:16

Хайде сега! На мястото на попнитовете ще сложиш болт и гайка, при това само два - на кръст. Като смениш кондензатора, ще си го направиш както ти е кеф. Няма как от разстояние да се познае само по една снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: NeDDRaG   
Дата:   07-06-10 12:37

798099, проблема е, че няма как да се сложи болт и гайка. Кутията е една цяла, огъната ламарина. И от вътрешната страна нямаш достъп, когато я сложиш на място. [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: imitev   
Дата:   07-06-10 12:39

30 попнита се пробиват за 10 минути.

Слагат се новите пак за толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: NeDDRaG   
Дата:   07-06-10 12:55

imitev, значи прочетете малко. Питал съм, ако някой се занимава и прави/продава такива врати. Защото не е точно за 10 минути, ако трябва да се катериш на стълба. И не е толкова лесно да крешиш тая кутия, дълга 2.70 м, за да не се изкриви. Да, 10 минути е, ако не те боли какво и как сваляш. Упражнението по качване и сваляне е над 1 час, като трябва да се внимава да не се изпусне и да се изкриви, да не се нарани боя и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: NeDDRaG   
Дата:   07-06-10 13:12

14µF 400V

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: 798099   
Дата:   07-06-10 16:00

Ами...извинявай, но от снимката, която си пуснал не мога да преценя нито размери, нито материал. Сега ще се обадя и до половин час ще ти кажа има ли при моите хора, или не!

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: 798099   
Дата:   07-06-10 16:21

В наличност има само 25 мF, който ти е твърде голям и по капацитет и по размери.

Доколко е спешно, защото утре ще отсъствам от София и мога да продължа търсенето чак в сряда.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: NeDDRaG   
Дата:   07-06-10 16:37

798099, по-тъдното беше да разбера какъв е. Крият си информацията от фирмите. Иначе, мисля, че по-лесно ще го намеря. Поне знам какво търся. Малко трудни, но се добрах до телефона на сервизния техник, дето ремонтира нещата. И понеже не му се разкарва до Пирдоп, та сподели някои негови предположения. А това са кондензатор или затегнала спирачка. Но след като поговорихме, и той е на мнение за кондензатор. Но ще погледна и спирачката де, когато отворя. :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: promis   
Дата:   07-06-10 16:44

Като почваш ремонта стани в ранни зори, та да имаш повече време в случай, че операцията не мине по план [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: 798099   
Дата:   07-06-10 16:45

Абе и аз като поразпитах, нещата клонят към кондензатора. Но, след като така и така си го отворил, провери хубаво връзките. Вероятно е на плоскощепселни съединители. Поразмърдай ги, защото често вместо такива с покритие слагат "голи".


Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: NeDDRaG   
Дата:   07-06-10 16:57

798099 написа:

> Абе и аз като поразпитах, нещата клонят към кондензатора. Но,
> след като така и така си го отворил, провери хубаво връзките.
> Вероятно е на плоскощепселни съединители. Поразмърдай ги,
> защото често вместо такива с покритие слагат "голи".
>

Не съм го отворил още. Искам да имам поне кондензатора. тогава ще отварям и затварям, времето не е чак толкова голям проблем. Ако се окаже, че не е кондензатора или спирачката, ще се знае, че е двигателя и ще го сваля, но поне ще знам, че няма да стане за един ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: promis   
Дата:   07-06-10 17:27

На мен ми е интересно каква точно е тази врата с 2.7-метрова кутия. Просто не съм виждал такива. Обикновено чарколяците не стоят ли на открито, закрепени на тавана?

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: 798099   
Дата:   07-06-10 17:43

Недко, я за всеки случай ми пусни на лични някакъв телефон за връзка. Да му се не види! Един пиклив кондензатор да е толкова сложен за намиране![smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: Vinsent   
Дата:   07-06-10 19:08

Пусковите кондензатори са два вида - паралелно или последователно свързани към пусковата намотка. Като съдя по стойността 14µF, кондензатора вероятно е свързан последователно. Можеш да сложиш близка до тази стойност, не е необходимо да търсиш съвсем точно този. Само малко ще се намали пусковия момент поради промяна на дефазирането.

По-малко е вероятно, но е възможно намотката да е повредена, тогава трябва да пренавиваш двигателчето.

След като му помогнеш и той се развърти в дадена посока имаш ли чувство да не достига мощност? Ако е така, пусковата намотка е и работна същевремено. Ако не, трябва някъде да има изключвател след развъртане. Те обикновено са центробежни.


Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: 798099   
Дата:   07-06-10 19:36

Пусковите кондензатори са два вида - паралелно или последователно свързани към пусковата намотка]

Това ли са видовете кондензатори?

Винс, ще ме просветиш ли, как към пусковата намотка на еднофазен асинхронен двигател се свързва ПАРАЛЕЛНО кондензатор и каква точно е функцията му.

Истината е, че по една от класификациите (отбележи, САМО една), кондензаторите, свързани в намотката на еднофазни асинхронни двигатели биват работни, т. е. постоянно включени и пускови - онези, който се ползват при двигатели с центробежен регулатор.

Двигателят за гаражни врати най-често е с постоянно включен кондензатор, чиято стойност варира в зависимост от мощността и желания въртящ момент. Съдейки по обявената от Недко стойност, става дума за двигател от около 200-270 W.

Не заблуждавай човека! На него хич не му е до теория, трябва му помощ! Явно и без това му се е спекло достатъчно!



Публикацията е редактирана (07-06-10 19:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматика за гаражни врати
Автор: Vinsent   
Дата:   07-06-10 23:42

798099, извинявам се, неволна грешка! Мислех си за работен и пусков кондензатор. Човек не трябва да пише когато бърза, а е пил преди това и две вискита![smile] [smilie2]

Ето една схема на свързване на монофазен двигател ако ще помогне на NeDDRaG

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/flet6962.JPG

Двигателя за тези врати, понеже работи на ПВ режим, най-вероятно има само един кондензатор, който е и пусков и работен.

А иначе, доста неприятно конструктивно решение е слабата ремонтопригодност на изделието! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.