Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Къде ни е боклука?
Автор: n1x0n   
Дата:   01-06-10 00:33

В една друга тема, където Импето нещо псуваше "ушевите" попаднах на следната мисъл:

Наистина никой не ги е карал насила да стават полицаи, но когато имаме нужда първо се сещаме за тях. И забравяме, че сме ги псували. И сред тях има боклуци. Както и сред ватманите, докторите, адвокатите.

И за да не спамя онази тема, реших да пусна нова и да ви питам:

Нормално ли е, сред полицаите на една европейска държава, да има толкова боклуци, колкото могат да си позволят други професии?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: asahi   
Дата:   01-06-10 00:47

Уф, не схванах формулировката. Ще пробвам утре.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   01-06-10 00:54

не съм точно в европа, но мога да кажа 2-3 думи за полицаите.
Преди всичко,какво значи боклуци? в никоя професия не е нормално да има боклуци.
никой бизнес не си позволява да има боклуци. странно е питането. може и да не съм го разбрал..

полицай не се става съвсем лесно тук. изисква се образование, минават се множество тестове, курсове. обучението продължава през цялата служба.

има някои странности, полицията е по скоро социална служба отколкото репресивен апарат.
не можеш да видиш полицай да чопли семки или дъвче дъвка.
могат да те спрат само ако си извършил престъпление, или има съмнения че превозваш наркотици или оръжие.

и още много може да се каже, ама нека някой с по добри словесни умения [smilie5]
да влезе ежко [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: ntonev   
Дата:   01-06-10 00:57

преди малко го пуснах в другата тема, ама айде и тука..., че твърдо вярвам, че е вярно...


Автор: ntonev
Дата: 01-06-10 00:55

canonio - ти дали си опитвал да възразиш дори на немски или щатски полицай?

... щото ние искаме такава полиция, но без уважение 'наиш кога шъ стане... ?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: matataupa   
Дата:   01-06-10 01:09

Мен лично, все още лееееко подразнен, ме изумява, че е нормално да има абсолютни ненормалници в поне 5 категории, описващи и разграничаващи човека като такъв и те да са на свобода- лишени от специализирани лекарски и социални грижи.

Пишещи, размахващи юмруци от предоставените им през 21 век трибуни.


Но, това е положението, докато законите ги поставят наравно с всички останали хора.

А по- твойта тема- по- скоро не.
Имам пример- Китай.

Там от всички професии с ненормалници- измежду полицаите са най- малко.

Съотнесено към това как един турист- чужденец преценява нормалното[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: n1x0n   
Дата:   01-06-10 01:10

"Боклуци" е наистина доста силна дума, която използвах заради контекста на цитата.
От друга страна, да кажа "индивиди недобросъвестно изпълняващи професионалните си задължения" първо е много дълго, второ не отразява напълно огромната вреда, която тези хора нанасят на държавата.

Много ясно, че в никоя професия не е нормално да има "боклуци". От друга страна, "не е нормално да има" никога не е било достатъчна причина да ги няма.

Има ги навсякъде - в частният бизнес, в държавната администрация, в учебните заведения... това са хора с ниско самосъзнание, с примитивно мислене, с комплекси, със склонност към рушветчийство и т.н. и т.н. Много ясно, че боклучавите хора ще си носят боклучавостта и в работата.

Проблемът е, че в професии като докторската, пожарникарската, учителската и полицейската - този тип индивиди са най-разрушителни и вредни. Там "боклуците" не просто вършат лошо някаква работа и намаляват брутният вътрешен продукт - там те унищожават държавата и вярата на хората в онези институции, на които тази държава се крепи.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: ntonev   
Дата:   01-06-10 01:27

ами айде кажете, как едно нормално съзнателно момче на 20-25 години да стане полицай? ...кой иска да го псуват под общ знаменател със всичките му колеги?

няма лесен начин да се излезе от сегашното положение...но то важи не само за полицията - последните 20 години бяха просто опустошителни ...

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: matataupa   
Дата:   01-06-10 01:34

Познавам един- млад и бивш оптимист. Луда глава, но адски честен човек.

2 пъти го съдиха, доста пъти го наказваха и мъмриха- защо:

Зщото на алея в парка спря пиян шофьор, който се оказа еди- кой си познат на дебелата депутатка от Герб.

Защото се самозащити, когато пиян пъдарин го нападна с Брадва.

Защото се самозащити, когато друг пиян пазач насъска срещу него овчарски кучета.

Сега и той се чуди на кого се е възхищавал и за какъв ред и законност си е мислел[smilie5]

А най- лесният изход знаеш ли кой е- да спре да се тормози и като останалите- на работа, докато не стане 17:30 и мятай шапката на задното стъкло[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: canonio   
Дата:   01-06-10 01:37

Най-лесният изход е, да си смени професията.
не очаквай някой да го съжалява, че системата работи против него. На него тези язви на системата му се "появяват" в работното време, пък на мен ми ядат от работното време, ако правиш разлика....

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: Славов   
Дата:   01-06-10 01:39

Мдаааа, рибата от къде се вмирисва....аааа....

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: matataupa   
Дата:   01-06-10 01:42

Има разлика, но я ти направи една друга разлика- да говориш за анонимния полицай- оня с фуражката и да говориш с него- очи в очи и той ти разкаже това.

Кой може да плюе под общ знаменател и колко прав може да е като го прави?

Крайните мнения и крайните обобщение принципно са грешни( поразширих малко мариното редовно изказване)

Не ми се спори, свине има навсякъде.


Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: equinox   
Дата:   01-06-10 03:31

Нормално ли е, сред полицаите на една европейска държава, да има толкова боклуци, колкото могат да си позволят други професии?

Напълно нормално е като се замисли човек. Само дето не става въпрос за европейска държава, тъй като в Европа няма крокодили, а нали ни оприличиха преди време на блато пълно с крокодили. Вероятно сме някъде по на юг. [smilie8]

Там "боклуците" не просто вършат лошо някаква работа и намаляват брутният вътрешен продукт - там те унищожават държавата и вярата на хората в онези институции, на които тази държава се крепи.


Според мен тези хора, които изброяваш са последната дупка на кавала. И друг път съм го казвал - рибата се вмирисва от към главата. Хората, които са ръководни постове разрушават тази същата държавност хиляди пъти повече. Обикновенните полицаи, пожарникари и т.н. са просто бледи копия.

Само дето законите големите крокодили не ги ловят. Безгрижие, ей! [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: Diandimov   
Дата:   01-06-10 04:55

Само Блус Уилис може наоистина да оправи нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: ivodam   
Дата:   01-06-10 05:12

Къде ни е боклукът, пълен член [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: ivenchev   
Дата:   01-06-10 08:24

Автор: Diandimov
Дата: 01-06-10 04:55

Само Блус Уилис може наоистина да оправи нещата.


И Блус Брадърс да дойдат - се тая ... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: netLady   
Дата:   01-06-10 10:25

Ами ако си зададем въпроса така: "Дали не са станали полицаи именно защото знаят, че системата е пробита и знаят, че може да се облагодетелстват от това персонално?"

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: vizov   
Дата:   01-06-10 10:26

Че за какво иначе да стават катаджии?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: 798099   
Дата:   01-06-10 11:29

Визов, за теб шега, за мен истина, ама наистина има молба от полицай, служещ в охранителна полиция: "Г-н началник, моля да бъда преместен в "Пътна полиция", поради тежко семейно положение". Човекът имал предвид, че не може да пътува непрекъснато из страната, както се налагало, ама прочетено по друг начин...[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: netLady   
Дата:   01-06-10 11:32

Същата работа и в митниците. Там да не постъпват по призвание?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: chill   
Дата:   01-06-10 11:36

Автор: kaiser.soze
Дата: 01-06-10 00:54

могат да те спрат само ако си извършил престъпление, или има съмнения че превозваш наркотици или оръжие.



Или правиш фотографии. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: matataupa   
Дата:   01-06-10 11:40

Или си извършил нарушение, понякога[smilie8]

Но не, на бай Марин като му махнат с палката бърка, вади 10 лева и е жертва, въпреки, че радара сочи 98 при позволени 40!!!

Или като бай Марин слезе от колата и надуе дрегера пак е жертва- рови, ваи парата и не гледа, че са отчетени почти 3 промила!!!

И после, като изтрезнее, сяда на масата у Хорамага, бие юнашки с пестница по масата- за страх на накацалите мухи и псува ченгетата продажни!!!

Събудил се Илия...

Няма монета само с ези [smilie25]

А същият бай Илия изклал едно стадо овци да черпи офицерския състав в местното районно управление да назначат сина му в същата тая полиция.

Аре стига, че е за смях и рев едновременно[smilie18]



Публикацията е редактирана (01-06-10 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: pepi   
Дата:   01-06-10 11:59

Автор: kaiser.soze
Дата: 01-06-10 00:54

не съм точно в европа, но мога да кажа 2-3 думи за полицаите.

Кайзер, ти не беше ли у Англия?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: epsilon68   
Дата:   01-06-10 12:08

Хайде тогава и аз да дам пример:

Пресичам на пешеходна пътека, един идиот обаче се е забързал и едва не ме отнася. Аз му тегля една и той, както се е разбързал, бие спирачка, слиза от колата и идва да се бие. Следва скандал, след който онзи си тръгва. Наблизо има автобусна спирка. Там има ченге в униформа което седи спокойно и си дръгне ..., абе чака си рейса. Отивам до него и го питам, защо не се намеси.

Отговор - не съм на работа и не се намирам на територията на управлението където работя.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: matataupa   
Дата:   01-06-10 12:13

[smilie5]

И ся- да го линчуваме ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е боклука?
Автор: Lalinda   
Дата:   01-06-10 12:25

Представите ви за полицейския боклук са като тези за учените.

Пък един пълен член не можете да научите къде да сложите...

Лош човешки материал.
Каза ви го полицаят-пожарникар-премиер.
Той поне брутен продукт не създава.

Та, като му кажеш на лошия материал къде се слага, той вземе да ти се инати публично и се опъва, вместо да се ПОЗАМИСЛИ и го научи.

После полицаите, докторите и учителите му били виновни...

От инат и простотия е.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.