Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Заробваща мобилност
Автор: LTG   
Дата:   25-05-10 17:12

Случката:
Мой приятел, на който след 3 дни му изтича договора към Мтел отива в център за обслужване на клиенти за да им каже, че желае да прекрати договора с тях. Казват му, че по договор трябва да направи едномесечно предизвестие преди да изтече едногодишния му договор и тъй като го не е сторил точно на датата преди 1 месец, договорът му автоматично се преподновява пак за 1 година и ако все пак иска да го прекъсне трябва да плати 12 месечни абонаменти вноски накуп преди да поиска да му пренесат номера към друг оператор.
На всичкото отгоре не може и да иска промяна в договора с анекс, както е нормално да се случва във взаимоотношенията м/у търговски партньори, тъй като там е таквава процедурата...
Та хубаво четете ситния текст като подписвате разни договори, независимо дали са типови за всички клиенти на даден доставчик или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: CanoniO   
Дата:   25-05-10 17:14

Възпитателно е...
Трябва да свикнем да подписваме само неща, с които сме наясно...

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: promis   
Дата:   25-05-10 17:15

Ми да, всички така искат. Затова аз като реших да прекратя 2 договора към Глобул си записах в каледнара да ми напомни месец преди изтичането им да подам заявления и всичко мина като по мед и масло.

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: asahi   
Дата:   25-05-10 17:21

Много писатели...

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: NeDDRaG   
Дата:   25-05-10 17:22

Не само с Мтел е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: vladimir666   
Дата:   25-05-10 17:24

Като си изключвах кабелната пак беше с месец предизвестие. Сега им дължа една такса, но ще я видят друг път!

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: Gruyu   
Дата:   25-05-10 17:27

при банките няма отърване обаче, само не знам умишлено ли лъжат клиентите си или е от некомпетентност

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: 1vo   
Дата:   25-05-10 17:27

Има нещо гнило тука. Изтече ни договора с Глобул и ни казаха, че автоматично се преподписва за да не остане абоната без връзка, но може да се прекрати по всяко време. Ноу проблемо.

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: lipostok   
Дата:   25-05-10 17:28

Спираш да им плащаш и го прекратяват сами.

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: promis   
Дата:   25-05-10 17:30

1vo, няма нищо гнило. За различни договори става дума.

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: djogata   
Дата:   25-05-10 17:36

За тези работи освен омбудсмана или някоя медия, която иска да вдигне шум, не виждам кой може да ти помогне.

КЗП най-вероятно ще кажат, че при валиден подписан договор нищо не могат да направят. Но разгледай законът за потребителските права де.

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: 1vo   
Дата:   25-05-10 17:36

Е какви са тея договори, дето ако не отидеш в уречения ден и час да ги спреш дължиш 200 кинта примерно. Според мен някой не е доразбрал.

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: promis   
Дата:   25-05-10 17:40

Е, не е казано, че точно в уречен ден и час трябда да отидеш. Пускаш заявлението 32-33 дни преди изтичането на договора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: LTG   
Дата:   25-05-10 17:45

Ами точно това е уловката в случая остават 3 дни от стария договор - и въпреки, че е заявил, че не иска нов договор преди той да е преподновен вече не може да се откаже без да плати дължимите абонаменти тъй като е изпуснал предизвестието.
Абе гнусна история... намерили от какво да печелят. Вместо да си подобрят услугите за да ходят хората сами при тях, те им извиват ръцете с някакви смотани условия.
А ако спре да плаща няма гаранция, че няма да му се изсипе някакъв съдия изпълнител след време за да събере вземанията.
Абе по-трудно е от развод мам.. му.



Публикацията е редактирана (25-05-10 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: Vinsent   
Дата:   25-05-10 17:54

Срочен договор.
Самоподновяващ се.
1 месец срок предизвестие... [smilie2]

Договора съдържа в себе си подвеждащи и противоречащи си клаузи. [smilie23]

Мисля, че плачат за съд! [smilie9]

Дали да не се пробва със Съюза на потребителите?


Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: sir_sky   
Дата:   25-05-10 17:58

Абе и при мен такива глупости, преди за замина за япония ми оставаха още 2-3 месеца договор, и исках да го прекратя, ама викат че може само 1 месец преди да свърши, и ако не го направя.... айде автоматично подновяване. И не ми даваха да го прекратя преди да замина та трябваше да оставям пълномощни но някой който може да отиде тогава...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: pmartinov   
Дата:   25-05-10 18:03

Кой монопол не е заробващ ?


[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: 1vo   
Дата:   25-05-10 18:03

Договора се подновява автоматично, но МОЖЕ да бъде прекратен по всяко време. Ще ми е любопитно, накой да пусне клаузите, според които това е невъзможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: SLR   
Дата:   25-05-10 18:15

Интересно ми е да видя как ше ме накарат да платя да 12 месечни абонаменти вноски накуп[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: danvan16   
Дата:   25-05-10 18:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: lsk_lindemann   
Дата:   25-05-10 18:22

Айде добро утро на всички - ми четете какво подписвате. Никой няма да ви е виновен после - утре може апартамента да ви вземат. Тия очи затова са дадени. А относно това с анекса - ако така ставаше всеки щеше да си пуска анекс да си прекратява договора когато си иска. В общите условия на всички оператори е записано, че СТЕ ДЛЪЖНИ ДА ДАДЕТЕ 30 ДНИ ПРЕДИЗВЕСТИЕ. Оттам нататък анекси, манекси и всякакви оплаквания не важат, ако сте спали докато сте подписвали. Опичайте си акъла. Операторите затова правят пари - щото знаят, че сме тъпа нация. Ако обаче се постараете да внимавате и да помислите преди да подпишете, ще им докажете обратното. Наздраве [beer]

П.С. ЩОМ СТЕ СЕ ПОДПИСАЛИ НА ТЕКСТА ИЗИСКВАЩ ПРЕДИЗВЕСТИЕ НЯМА ВЕЧЕ "ама аз не искам да го продължавам, ама аз не знаех кога изтича.." КАК НЕ ЗАБРАВЯТЕ НА КОЯ ДАТА ТРЯБВА ДА СИ ПОЛУЧИТЕ ЗАПЛАТАТА ИЛИ В КОЛКО ЧАСА ВИ СВЪРШВА РАБОТНИЯ ДЕН. МИСЛЕТЕ БЕ, ХОРА. ЗАТОВА СА ВИ ДАДЕНИ ТЕЗИ ГЛАВИ. [smilie21]



Публикацията е редактирана (25-05-10 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: likeduh   
Дата:   25-05-10 18:49

на мтел ...така им "опрости" месеца предизвестие.....плашат,това е..нема та бият или съдят....

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: likeduh   
Дата:   25-05-10 18:51

"опростиХ" им месеца
апропо измисли си добра причина-нямате покритие в офиса ми в долно нанагорнище и услугата ви ...не ми треее/убаво е в долно нанагорнище доказано да няма обхват/

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: NeDDRaG   
Дата:   25-05-10 18:56

LTG написа:

> Ами точно това е уловката в случая остават 3 дни от стария
> договор - и въпреки, че е заявил, че не иска нов договор преди
> той да е преподновен вече не може да се откаже без да плати
> дължимите абонаменти тъй като е изпуснал предизвестието.
> Абе гнусна история... намерили от какво да печелят. Вместо да
> си подобрят услугите за да ходят хората сами при тях, те им
> извиват ръцете с някакви смотани условия.
> А ако спре да плаща няма гаранция, че няма да му се изсипе
> някакъв съдия изпълнител след време за да събере вземанията.
> Абе по-трудно е от развод мам.. му.
>

>
> Публикацията е редактирана (25-05-10 17:46)


Ми то и работа да напуснеш искат предизвестие - или да си го отработиш или да си го платиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Заробваща мобилност
Автор: krist   
Дата:   25-05-10 19:17

само дето на работа предизвестието може да си го подадеш когато искаш, а не да се налага да чакаш една година и само в определен месец...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.