Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: ivodam   
Дата:   23-05-10 00:10

В този форум непрекъснато се проповядва, и общо взето от едни и същи хора, колко мързелив и непродуктивен бил българинът, как не искал да бачка, а само да получава, и т.н.

Днес от сутринта имах да върша разни работи и реших да наблюдавам чисто случайно попадналите ми пред погледа хора, по стечението на обстоятелствата, как работят.

Ходих да си сменя пукнатото предно стъкло на колата - фирмата се казва Кобра. Въпреки, че е събота, и пак са се събрали празници накуп, хората работят. За моя приятна изненада се оказа, че имат предно стъкло за колата ми, въпреки, че е един малко разпространен модел комби на Мазда. Дори ми го дадоха с ивица отгоре в зелено - като цвета на колата. Смениха го за два часа, през това време дойдоха и един куп други коли, въпреки, че е събота, не връщаха никого, и наистина работеха момчетата без никакво помайване и видимо с разбиране и професионализъм.

Минах оттам през застрахователите да отбележим смяната, и те работят хората, нема помайване, губене на време, оправиха ми нещата за 10 минути.

Чакай викам си да минем през една автомивка, там като че мен ме бяха чакали от сутринта - моментално колата, външно, вътрешно, докато изпия един джин с тоник и готова - излизана. Гледах ги докато чаках младежите - и българчета, и циганета, е не видях един да мързелува, Бог ми е свидетел.

Денят ми завърши прекрасно с едно великолепно отбелязване на рождения ден на Рихард Вагнер - премиера на "Рейнско злато" в Софийската опера. Определено много ме изненадаха - оркестърът на операта е зле не от вчера, но постановката е много по-добра като идеи и сценична реализация от ред западни продукции, които съм гледал на записи. Певците също учудващо добри. През цялото време си личеше, че е хвърлен много труд и старание от хората.

Помислих си и за напрегната седмица, която имахме с колегите, която беше интересна, но за никого не беше свързана с моткане и помайване, и почнах да се питам, абе защо някои хора държат много активно да плюват собствения си народ, непрекъснато да се опитват да го унижават и изкарат такъв, какъвто просто не е? Явно някому това е изгодно, почвам да си мисля...

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: matataupa   
Дата:   23-05-10 00:13

https://photo-forum.net/joro/emoticons/clap1.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: djogata   
Дата:   23-05-10 00:16

Da. Marzeliv e, ne za6toto ne raboti, a za6toto raboti samo ako e prinuden ekzistencialno (v smisal niama kakvo da iade ili prosto iska pove4e pari

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: minolta9   
Дата:   23-05-10 00:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: Marillion   
Дата:   23-05-10 00:21

Г-н Иводам... ако Вие не работите в събота, то Ви уверявам, че при 90% от "частниците" се работи.

Добре дошъл в България.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: matataupa   
Дата:   23-05-10 00:23

Мързи ме да описвамисторията, която се разказа днес на насата пред един малък монтански магазин. Само ще ти кажа, че до Горни Богоров стигнах, а още се смеех[smilie5]

Работлив е, та подфрЪка[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: ntonev   
Дата:   23-05-10 00:27

иводам - ти що караш след употреба на алкохол? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: Императорът.   
Дата:   23-05-10 00:27

Работлив е, ама според зависи.

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: ivodam   
Дата:   23-05-10 00:32

Marillion: Ами в събота и неделя рядко ходя до офиса, но телефонът си ми звъни доста, обменя се информация, вземат се решения, сключват се сделки, така че зависи, какво точно разбираш под работа. Но така или иначе, и Вие ми потвърждавате наблюдението, че се работи, а не се мързелува.

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: ivodam   
Дата:   23-05-10 00:34

djogata: Ha, sega me utrepa. Da ne bi v Dania da ne rabotjat za pari?? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: gorskio   
Дата:   23-05-10 00:37

То си има поговорка:
Които иска -търси начин
Които го мързи - търси причини.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: ivodam   
Дата:   23-05-10 00:37

ntonev: E, малък джин нямам проблем, аз съм едричък, тежа към 100 кила, мерил съм си алкохола - мога да изпия един малък концентрат и една чаша вино на вечеря и нямам проблем, всъщност няколко пъти са ме спирали и мерили и не показва нищо. Но това го правя само ако съм в града, когато пътувам на далече или ходя да снимам - никакъв алкохол!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   23-05-10 00:37

Има и по-мързеливи, разбира се!
Но за много хора "бългаина е мързелив" е прекрасно оправдание за собствените им несполуки и мързел.
Поне при мен е така, обвинявам хипотетичния "българин" когато съм се провалил в нещо. Иначе трябва да обвиня себе си и да си поема отгововрността, а е толкова по-лесно "българинът" да си е прост и мързелив [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: matataupa   
Дата:   23-05-10 00:45

[smilie5] Добър вечер, другарю Златарев[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   23-05-10 00:52

Добра да бъде! [thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-05-10 01:24

Иво ти и през нас да беше минал щеше да видиш как кълва на лаптопа от сабайле [smilie5]

Обаче! Това изобщо не означава, че не съм мързелив. Напротив - адски съм мързелив. Не бих правил нищо, което може да мине за бачкане и бих си мърдясвал с най-голям кеф. Ако и за снимането почнат да ми плащат най-вероятно ще го зарежа [smilie5]

Щом е работа ме мързи

Абе кой ви е излъгал, че сме се родили да бачкаме егати! Аз затова завиждам на животните от малък. Няма задължения, няма работа. като огладнее и почва да си търси храна, но само колкото да се нахрани. После си прави каквото му е кеф, а не каквото "трябва"

Мамка му! Що съм се родил човек!?

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: canonio   
Дата:   23-05-10 01:32

Иводаме, отиди на лекар, отиди в кат, в нап, в данъчното, в общината за документи някакви... Ще разбереш какво е мързел и некомпетентност...
Що се излагаш?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: Myth   
Дата:   23-05-10 02:15

canonio кучето скача според тоягата, та в тая насока там така са ги научили. НЕ Е МЪРЗЕЛИВ БЪЛГАРИНА.
А за джогата, ми разбира се че за пари и за храна ще работи човек, в цял свят е така и тук не е по-различно.

Да казвам ли в, че в някои фирми хората по 90 дни извънреден труд имат, не се знае, дали ще им ги платят, а като почивни, кога ще ги вземат също.

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: Todd   
Дата:   23-05-10 06:48

Само че трябва да ги наемеш тези работливите на работа...

И тогава пак да си приказваме .

А че има работливи има .Особенно кога опре ноже в кокала...

[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: agop4o   
Дата:   23-05-10 09:11

е как така ти залепиха стъклото и после отиде на мивка.това да не е някакъв разказ на свободна тема[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: mitadoc   
Дата:   23-05-10 09:21

Погрешно е да се слагат всички под един знаменател.Българинът не е мързелив,той е пресметлив.И тарикат.И гледа да не се мине и да не настине.Но това са всъщност положителни качества,които ти помагат да оцелееш навсякъде.Българинът работи,когато е стимулиран и прави чудеса.Това се вижда особено в чужбина-там се работи на 2 места да речем и се печелят пари.Тук и на 2 места да работиш-рядко изкарваш парите дори от едно работно място извън страната.Затова тук си даваме пас и не се хабим,защото няма да получим нещо отсреща.Аз мисля,че правилният девиз на българския работник е:Не се плаша от работа,плаша се от неадекватно заплащане.Междудругото това е и мой работен девиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: likeduh   
Дата:   23-05-10 10:02

някой каза......кучето според тоягата....мога да скачам, ако мога да не скааачам....лежа по цял ден...и само за българите ли е така...?!

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: charly   
Дата:   23-05-10 11:01

Иводам,в първия пост казваш,че бачкал много българина.То и от много бачкане файда няма,ако не се върши работа.
Леко отклонение,след като застрахователя ти покрива разходите по стъклото,защо е нужно да ходиш ти до офиса му,за да оправяте бумащината.В нормалните държави,където хората не ги мързи,в сервиза ти правят фотокопие на полицата,и си се оправят по административен път със застрахователя.
Освен това не давай за пример,работното време в сферата на услугите,там се работи,и по празници,и в почивни дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: n1x0n   
Дата:   23-05-10 12:04

Не бил мързелив... много ясно че е! [smilie18]

Всеки човек е мързелив, това е в природата ни.

Ние просто сме над средното, защото сме южняци, защото още сме в онази фаза на капитализма, в която сервитьорката/продавачката/чистачката още не е осъзнала, че това не е временно занимание, а професия и то най-често за цял живот... и т.н. и т.н. факторите са доста.

Той Джогата изчерпа темата още в началото, казвайки:
Marzeliv e, ne za6toto ne raboti, a za6toto raboti samo ako e prinuden ekzistencialno

Отговори на това съобщение
 Re: Мързелив ли е все пак българинът?
Автор: chill   
Дата:   23-05-10 12:14

Едно е бачкаш много, защото искаш, друго - защото са те накарали.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.