Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Кани BRITA?
Автор: stzz   
Дата:   16-05-10 15:13

Малко ми е писнало да нося бутилки с вода от супера и се замислям за друга възможност-употреба на филтрирана от водопровода Н2О!
Какво е мнението ви за тази възможност, други решения..[smilie11] .......всичко по темата за филтриране в домашни условия ще е от полза!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   16-05-10 15:17

върши работа, разбира се има консумативи (филтри)

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: navy   
Дата:   16-05-10 15:18

Едно е минерална, друго трапезна... съвсем друго - филтрирана с активен филтър чешмяна!

Въпроса ти е безсмислен...

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: stzz   
Дата:   16-05-10 15:27

Чак безсмислен...[smilie10]!
Минералните е всеизвестно че не се препоръчват за продължителна употреба, затуй има изворни и трапезни(не знам каква е разликата между последните две).
Но от водопровода, като знам че е с етернитови тръби.......не си спомням от кога не съм пил.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: navy   
Дата:   16-05-10 15:31

Ем като питаш за филтриране на вода от чешмата какво общо има тази от магазина?
Затова ти казах, че въпроса ти е безсмислен... или хайде по добре да кажа - говориш за две различни неща.

Дали ще филтрираш водата у дома или не - добре си е и мално минерали да вкарваш с минерална вода... а колко е добре и аз не знам де ха ха ха ха...

Аз бритата я използвам да си омекотявам водата за ракийката, като я правя точен градус в бурето [smilie7]
Че от казана излиза над 60 градусаааааааа....

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: alsash   
Дата:   16-05-10 18:59

..е ...аз си филтрирам минералната....от извора де...

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: джъмбо   
Дата:   16-05-10 19:07

аз си имам такова

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wzxn0336.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2010-05/tnmv0049.JPG

http://images.okazii.ro/auctions/2010/03/24/244646788-85238-700_700.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   16-05-10 19:52

Вземи си система за пречистване на водата чрез обратна осмоза. Мисля, че излизаше към 200лв. Но се слага на водопроводната инсталация и пиеш чиста вода, без метален вкус като Бритата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: stzz   
Дата:   17-05-10 14:44

БГ-мамите доста си бяха пописали за бритите![smilie24]
Барабар Петко с мамите ...... взех една и дегустацията не показа същественна разлика м/у филтрираната и не ф. вода![smilie10]
Може и в мите сензори да е проблема, та ще се наложи по-обстойно проучване![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: didesignbg   
Дата:   17-05-10 14:52

Аз си задаваха същия въпрос и я дадох за изследване. С контролна проба.
По-всички показатели имаше подобрение, единствено малко по-спорен беше показателя ПХ водата беше неутрална, по-добре е да е леко кисела.
Варовика беше много намален.

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: krist   
Дата:   17-05-10 14:54

варовикът - ок, а разните му там олово, мед и др. метали? аз наскоро си купих такава, ама не знам какво да кажа честно.. просто ми писна да влача бутилки.. пък инсталацията с обратна осмоза май с една нуличка повече струвала от написаното по-горе или не съм разбрал?

някъде наскоро имаше една статия, даже не помня тук ли беше, ама вече не мога да я изровя, в която пишеше, че различните системи пазели от различни неща, и останах с впечатление, че едва ли само една е достатъчна да те пази от всичко, та се чудя бритата как се справя?



Публикацията е редактирана (17-05-10 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: джъмбо   
Дата:   17-05-10 14:57

като знам в офиса каква ръжда тече от тръбите с метален вкус... след бритата водата си става за пиене без проблем.... но филтъра с иска по-честа смяна от зададения лимит...

в къщи е много чиста водата но там си ползвам машинката за охлаждане щото ме кефи да си ми седи в стаята

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: didesignbg   
Дата:   17-05-10 14:59

krist, всички примеси бяха надолу. Ако съумея да намеря анализите ще ги пусна, като точни цифри.
Оказа се че водата от чешмата е замърсена основно с механични примеси, такива които ги виждаш, но не са критични.

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: krist   
Дата:   17-05-10 15:00

ок, ще ми е интересно да видя[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: НАСОО   
Дата:   17-05-10 15:01

Автор: navy
Дата: 16-05-10 15:18

Едно е минерална, друго трапезна... съвсем друго - филтрирана с активен филтър чешмяна!

Въпроса ти е безсмислен...


що да е безмислен. За много хора минералната не е много добра, тъй като излиза от земните недра където има доста лъчения, магнитни полета и т.н. Трапезната е филтрирана обикновена вода. Що човек да не може да си я филтрира вкъщи. Поне ще знае кога си е сменил фитрите, че е пуснал нормалния темп на производство защото не гони печалба и респ. получава максимум чиста вода и т.н.

Системите за обратна осмоза вече не са пари. Да си купува човек трапезна вода и да я мъкне при положение, че каквото правят големите марки можеш да си го правиш и в къщи за 200-300лв + 5лв за филтри активен въглен на всеки 5000литра.

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: menthol   
Дата:   17-05-10 15:07

що се излагате
по-хубава от българската вода няма (може би не във всеки град и не по всяка тръба)

първото което правя като се прибера от дълго пребиваване в чужбина е да пусна водата от водопровода и да пия, пия, пия ...

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: Тед   
Дата:   17-05-10 15:26

Аз ползвам Брита. Доволен съм.
Спестява ми носенето на "минерална" вода ...колко е минерална и ние не знаем, защото никой не ти е налива от извора, а престоява, слагат и химикали /с очите съм го виждал/ и кво ли не..но както и да е.

Голямата грешка е да се смята, че чешмяната вода НЕ Е МИНЕРАЛНА.

НАПРОТИВ. Водата от чешмата си е също МИНЕРАЛНА. И нейните минерали въобще не са за изхвърляне.
Не минералнат авода е Дестилираната вода.
За нашата вода от чешмата Брита е повече от подходяща. Най-елементарна проба направете-наливате вода от чешмата и от Брита - вкусът няма нищо общо. Или оставете вода от брита в буркан - ще видите че не зеленясва.
Брита съветват за кои региони и каква вода да се ползва каната - варовита, замърсена и кво ли не-пестициди, метали и др.
Брита филтъра има актвен въглен и около 8-9 вида смоли и малко сребърни частици.
Немска фирма - качеството е ...

Има един недостатък - при мен падат въгленчета на дъното, но те са тежки и не ти влизат като наливаш вода. Плакна филтъра и кво ли не ..но винаги има.

Има и по-добри начини за филтриране - осмози, но там цени и с-мата за монтиране е ..на Цептер е около 2 000 лв. Но там пречистването.
Вече не мъкна туби, а чаят ми има друг вкус [smilie24] [shtrak]



Публикацията е редактирана (17-05-10 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: НАСОО   
Дата:   17-05-10 15:39


Голямата грешка е да се смята, че чешмяната вода НЕ Е МИНЕРАЛНА.

тука ти си в голяма грешка. Минерална вода е тази с минерално съдържание над измерената средна стойност. Чешмяната вода си е обикновена, натурална ако искаш я кажи но не и минерална. Аз също си пия от чешмата и не ми пука. Имам диспенсер за минерална, но нещо не ме кефи вкуса. Но това не е най-правилното нещо и за това не го препоръчвам. С тези разпадащи се железни и азбестови тръби по водопровода един ден ще се обади некой друг бъбрек, ако не и по зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: Тед   
Дата:   17-05-10 15:43

АКо твърдиш, че в чешменята вода няма минерали или те са в малки количества - не е вярно.
Но е вярно, че чешмяната вода и "минералната" вода имат различно съдържание на минерали.

Просто чешмяната вода има повече пестициди, тежки метали и варовик.

Но и двете са си минерални [smile] т.е. имат минерали, пък който както иска да си ги нарича - трапезни, бебешки, за бъбреци и прочие..



Публикацията е редактирана (17-05-10 15:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: sirkhann   
Дата:   17-05-10 15:48

Аз затова отказах минералната вода и минах на синтетична [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: НАСОО   
Дата:   17-05-10 15:48

е нещо почна да шикалкавиш. Във всички води има не само минерали но и соли. В минералните минералите са повече. Тази по чешмите по нищо не се отличава от тази в Искър, езерата в рила, Витоша и т.н. просто защото идва от там и затова е естествена, натурална, природна и т.н. Минералната има по голямо съдържание на минерали

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: krist   
Дата:   17-05-10 15:49

между другото, фнимавайте и с минералните води, особено с тия с високо съдържание на флуор.. това инфо и следващите два линка са благодарение на Амигото:

http://news.myvidin.com/about-15896.html

http://bgkulinar.net/news.php?newsid=2115


Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: Тед   
Дата:   17-05-10 15:51

Не шикалкавя. Не във всички води - в Дестилираната - няма.
А минералните води са като че ли житейски формирани - хората си мислят, че от чучура им наливат тубата и някой им слага тапата [smile]

Там през колко машини минава и контрол...и колко химикали има ...

Иначе наистина има - в Хисар и Горна Баня можеш да си наливаш тубата. Но в Хисар вече намалиха токова дебита, че....



Публикацията е редактирана (17-05-10 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: stzz   
Дата:   17-05-10 16:09

Водоснабдяването при мен е от сондаж(от 60 метра дълбочина-инфо от опашката за минерална вода) и я намирам за приятна на вкус.
Етернитовите тръби ме отказаха да я пия и не веднъж съм наливал от изворите в Брацигово и Хисар.
Това което ме е впечатлявало, е че след 4-5 месеца минералната вода не се е променяла на вид и вкус.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кани BRITA?
Автор: НАСОО   
Дата:   17-05-10 16:52

на Хисар на централната чешма си перяхме дрехите и чорапите когато някога като ходехме по лагер сборове

П.П. Тед и във всички бензини имат октаново число, но само едни са високооктанови. Във всички млека има мазнини, но само едни са с висока масленост, във всички хлебни изделя има смлени различни видове зърно, но само едни са пълнозърнести и т.н. Просто спориш като дете 2ри клас. Тогава питах бащата защо хората от обратната страна на Земята не падат, като висят надолу с главата в Космоса и той просто не ми отговори[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.