Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ако загърми
Автор: pmartinov   
Дата:   13-05-10 22:12

Ако загърми


Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: lipostok   
Дата:   13-05-10 22:15

"...през последните 20 г. от мълнии са загинали 200 000 души само в САЩ - по сто на година."

20г. х 100 = 2000 души


Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: djogata   
Дата:   13-05-10 22:17

Май тоз Ернесто е прав - като съм ги гледал повечето гръмоотводи как си висят - кабелът скъсан, или не прави контакт, и какво ли още не - напълно е възможно много от сградите да са без защита. После се чудим що ни гърмят телевизорите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: pmartinov   
Дата:   13-05-10 22:18

Американските души не се броят 1:1 [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: pmartinov   
Дата:   13-05-10 22:20

djogata

Тук все си мислим че няма повече какво да се открадне и все излиза че има още за крадене.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: pmartinov   
Дата:   13-05-10 22:22

Мой приятел 2001ва го удари гръм на Рилските езера .


Формулата "на мен това няма да се случи" крие много рискове.


Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: djogata   
Дата:   13-05-10 22:24

Мартинов, твоят приятел дъновист ли беше? И дали оцеля? Знам за един случай, когато на Езерата мълния удари дъновист - за същият случай ли става въпрос

Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: OGIMAG   
Дата:   13-05-10 22:24

"Използвайте правилото “30-30” - пребройте преминалите секунди, след като видите светкавица и чуете гръм. Ако времето е по-малко от 30 секунди, незабавно потърсете сигурно място, за да се скриете. Ако няма друго, влезте в метален автомобил. Ако и такъв няма, скочете в контейнера за боклук. Опасен по време на буря е и просторът за дрехи, наред с всякакви въздушни кабели, животински изпражнения, спортни площадки, басейни, дори мобилният телефон в джоба, защото всеки момент може да зазвъни. Ако се криете под дърво, не лягайте на земята, не стойте прави. Присвийте коленете към гръдния кош на разстояние най-малко един метър от дънера на дървото."

Как ли пък няма да скоча в кофата. Ако тресне ще стана като русенско варено [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: djogata   
Дата:   13-05-10 22:27

Огимаг, няма да станеш като русенско варено, защото контейнерът има много по-голяма проводимост от теб, и фактически ще поеме всичкият ток.

Малко ще пооглушееш за ден-два, но няма да те хване ток - поради ефектът на така нареченият "фарадеев кафез" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: OGIMAG   
Дата:   13-05-10 22:34

Ти ще скочиш ли в кофата ако знаеш, че ще тресне на нея [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: djogata   
Дата:   13-05-10 22:35

Огимаг, да, тук си прав - и аз не бих скочил в кофата [smilie18] [smilie18]

Но просто хипотетично говоря, че ако по някаква причина си в кофата, няма да те треснат тоците - но гаранция няма да ти хареса [smilie18] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: pmartinov   
Дата:   13-05-10 22:37

djogata

Да същия случай ,но той всъшност беше ученик на Шри Чин Мой.

Една седмица преди това се видяхме в Пловдив.
Каза ми че с нетърпение чака да си вземе отпуската и да отиде горе на Рила.
По същото време аз бях на почивка в Самоков.

Съобщиха по телевизията за случая,но име не казаха .Чак когато се прибрах в Пловдив разбрах че става въпрос за същия човек.

Било облачно,съвсем леко ръмяло и присвятквало от време на време.

Всичко станало за миг.Едната му маратонка била разтопена.Беше много кротко и добро момче.Много нелепо.


Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: asahi   
Дата:   13-05-10 22:39

Аз - да.
В България има достатъчно добри наредби, които гарантират опазването от мълнии. Има нормативан база, има и контролни органи. Въпрос на личн отговорност на управителите на фирмите е да ги спазват и да не им се случват случки.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: peppi   
Дата:   13-05-10 22:40

В момента треска светка и грдушка има [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: djogata   
Дата:   13-05-10 22:41

"присвятквало от време на време"

Това съвсем не звучи като безобидна ситуация, аз не бих седял ни лук ял, ни лук мирисал - бих се скрил.

Хващали са ме няколко гръмотевични бури, включително и на Езерата - хич не е смешно и безобидно...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: pmartinov   
Дата:   13-05-10 22:49

Ааа горе на открито си е жив кошмар да те запука буря .

Падал е гръм на 15 метра от мен .Бях 12 годишен в болницата за херния .Нямаше вода никъде.Само на двора на една чешмичка и валеше .Изтичах ,наведох се и ....
Тополата пред мен пламна след оглушителен тътен.

Забравих че съм жаден.За малко да стопя чехлите-едвам нацелих вратата.Ушите заето .

Променя ти се гледната точка за много неща...


Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: princess_lia   
Дата:   13-05-10 22:51

az she se naakam

Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: the_drug   
Дата:   13-05-10 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: pmartinov   
Дата:   13-05-10 23:00

Трясъка е толкова силен че чак когато видиш с очите си че удря пред теб разбираш че си имал късмет.

Нямаше интервал между блясъка и грохота.

От тътена усещаш трептенията от звуковите вълни с цялото си тяло.

Незабравимо усещане,нямам желание да го повторя никога .


Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: peppi   
Дата:   13-05-10 23:04

На връх Мусала на станцията забелязал ли някой металната мрежа, свети като илиянска печка по време няа буря,

Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: thingfish   
Дата:   13-05-10 23:18

не ходете с карбонови стативчета по разни пленери, щото статистиката ще набъбне

Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: OGIMAG   
Дата:   13-05-10 23:20

мартинов- ти тогава сигурно си сменил гледната точка за Canon [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: peppi   
Дата:   13-05-10 23:26

Аз и сега съм си в Самоков и ми трещи здраво над главата и се чудя защо имам нет, обикновенно като се заоблачи пръв се скатава нета после котката се завира под дивана след това липсва тока. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: Todd   
Дата:   13-05-10 23:33

Абе нема ли някой специалисти по тая материя (гръмоотводи)че да се консултирам за нещо???

https://photo-forum.net/static/forum/2010-05/jcvr9378.JPG

Че тия пущини на покрива са ламаринени .

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако загърми
Автор: djogata   
Дата:   13-05-10 23:37

Най-стряскащата гръмотевица, която съм преживявал, е в Пирин - бяхме над хижа Вихрен, вървейки по дъното на долината по посока към Рибното езеро. Беше облачно от самото начало, но по едно време изведнъж облаците слезнаха със 100-200 метра по-ниско, потъмняха още малко, и тресна първата гръмотевица... 100 метра ПОД нас в долината. Следващите вече запукаха някъде близо над нас, по склоновете, но първата беше най-брутална, защото недвусмислено ни подсказа, че сме "на прицел" [smilie5]

Иначе това ми е направило впечатление в планините - преди да запука, облаците рязко се снижават. И в Татрите ми се е случвало - цял ден леко се мръщеше, облаците бяха на около 2000м, и изведнъж се пуснаха до 1800-1700м. Ние бяхме на високото (1700м - а там гората свършва на 1300), но точно бяхме тръгнали да се спускаме към заслона на 1300м. Гледам аз промяната в облаците, и си викам - оппаааа, почна се. И да, пет минути по-късно вече валеше, а десетина минути по-късно засвятка и загърмя.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.