Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Котел на твърдо гориво.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-05-10 09:34

Стария, правен от баща ми, протече. Или трябва да се ремонтира, или да се смени. Като се има в предвид, че е на 27 години, май трябва да се смени. Има ли някаква приблизителна методика, по която да изчисля необходимата маощност? И ако имате впечатления, споделете. Не ме интересуват модели, които задължително искат циркулационна помпа и/или вентилатор.

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: Todd   
Дата:   10-05-10 09:36

Ами викни някой специалист да го ремонтира - вероятно някоя тръба е изгнила или прегоряла .Или стена - зависи как е направен .

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: djogata   
Дата:   10-05-10 09:37

Еми, имаше май основно правило, че 80 вата на квадратен метър отопляемо помещение ще са достатъчни като мощност. Това при съветски тип строене, тоест дори и да си в по-нов тип сграда (по-ефективна) тази стойност би трябвало да ти свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-05-10 10:06

Todd написа:

> Ами викни някой специалист да го ремонтира - вероятно някоя
> тръба е изгнила или прегоряла .Или стена - зависи как е
> направен .
>
> [smilie7]
>

Тоде, това ясно, един път вече е ремонтиран. Ще видя дали ще се навие някой, ама моите опасения са, че вече е почти навсякъде в това състояние - прегорял и изгнил. Все пак това са 27 години.

Джога, благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: bvidenov   
Дата:   10-05-10 10:13

Котела е готов за пенсия на тази почтенна възраст, смятай ватовете по-добре 100. Зависи къде е и има ли изолация къщата. Най-лесно питай Ерато. Те са най-големия продавач на котли за твърдо гориво. Имат много хубави чешки котли за къщи. Мисля че Атмос се казваше марката. Предлагат и други разбира се, а май имат и техни.

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: Myth   
Дата:   10-05-10 10:17

Атмос са добри котли, аз съм си харесал Атмос Комби, поразтършувай се из мрежата и във форума направи си сам имаше я някъде формулата. Смята се на КУБИЧЕН метър не на квадратен.

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-05-10 10:22

bvidenov написа:

> Котела е готов за пенсия на тази почтенна възраст, смятай
> ватовете по-добре 100. Зависи къде е и има ли изолация къщата.
> Най-лесно питай Ерато. Те са най-големия продавач на котли за
> твърдо гориво. Имат много хубави чешки котли за къщи. Мисля
> че Атмос се казваше марката. Предлагат и други разбира се, а
> май имат и техни.

Уф... То от Ерато ще се купува, ама като ги знам в Пирдоп кои са им прдставители... Веднага ще почнат да ми разправят как не можло без циркулационна помпа и т.н. На тъста, лека му пръст, му бяха врътнали тоя номер, сложиха помпа, та нямаше отопление после.

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: djogata   
Дата:   10-05-10 10:27

Мит, имаш право, на кубичен метър беше. [beer]

Баща ми се занимава от време на време с такива работи - той е топлоинженер по професия и е направил 2-3 котела (един вече се ползва към 15 години за отопление на 3 апартамента в нашата къща).
Та той разправяше, че това било най-бързият начин за смятане.

Но според мен ако тези 80 вата на кубичен метър се използват в пълен размер (тоест котелът гори на 100% мощност) то това би било просто чудовищно разхищение на енергия [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: bvidenov   
Дата:   10-05-10 10:34

Джога, може и в квадратен, 80-120W/m2, но по-прецизно е в кубичен 30-50W/m3.

NeDDRaG познавам шефа на магазина на Ерато в Хасково. Аднан Юсеинов се казва и бая консерви сме изяли заедно по горите преди 30 г. Може да ме цитираш и отстъпка ще ти даде. Сега с тази криза продават навсякъде. Разбира си от работата стария мустак. 0888202200.
малкото име ми е Боян.

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: georgie   
Дата:   10-05-10 10:38

Защо си против помпата ? Не мисля,че пречи.Имах Дакон,сега съм с Виадрус.


Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: Todd   
Дата:   10-05-10 10:39

Носи го за модел на майстор да ти направи нов ....

Комшията е специалист по тях ама е настрана ...

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-05-10 10:40

Абе кубичен, квадратен, все тая. Щото стандартната височина е около 2.50. Намерих един ПДФ, в който дават пример за 80 квадрата 6 киловата, т.е. по 75 вата на квадрат. Или пак същото - 200 кубика 6 киловата - 30 вата за кубик. Значи Джогата е бил прав - 80 вата на квадрат.

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: djogata   
Дата:   10-05-10 10:46

ОК, значи 30-50 вата на кубик, или да кажем 80-120 на квадрат за стандартна стая в апартамент. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: Gruyu   
Дата:   10-05-10 10:50

ако ще се топлят 2-3 стаи и една камина с водна риза е решение, котела трябва да е в мазата, ходиш зареждаш, палиш, а каминката на дърва в едната стая си я поддържаш, съзерцаваш, релакс малко така да се каже

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-05-10 11:07

georgie, две са причините, едната е, че има ли помпа, трябва да има и UPS, щото иначе става зле. От друга страна, понякога влошава циркулацията, т.е. получава се, че цялата циркулация минава по пътя на най-малкото съпротивление, т.е. през един щранг, тогава топлят само някои радиатори. Може да се балансира, ама тогава пък точно тези радиатори са най-студени, и съответно помещенията.
Gruyu, тук става въпрос за подмяна. И не, не се толят само 2-3 стаи, а цяла къща, заедно с бойлер.

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: bvidenov   
Дата:   10-05-10 11:09

е, аз съм човека с камините, ако до там докарахме работата. Всъщност Камини Аврора е моя. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-05-10 11:11

Ади вече може да се спами.
Благодаря на всички! [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: tofo   
Дата:   10-05-10 11:25

Относно мощността голямо значение имат и топлоизолационните свойства на къщата. Дебелина на стени, дограма, колко външни стени има и т.н. Доколкото си спомням -среден клас, с две външни стени и без яка дограма - 60вт/куб.м. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: Gruyu   
Дата:   10-05-10 11:37

котелът трябва да има баланси, които да се пробват периодично дали отварят на определено налягане съгласно инструкцията за експлоатация и да се състави протокол

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-05-10 11:38

Gruyu, не става въпрос за такива баланси. Системата е отворена. става бъпрос за балансиране на дебита в щранговете.

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: Gruyu   
Дата:   10-05-10 11:40

аз да поспамя скромно реших се!

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: Todd   
Дата:   10-05-10 11:41

Тошиба са пуснали домашна АЕЦ - 12 кубически метра голяма !!!

Ти се занимаваш с котели !!!

[smilie19]



Публикацията е редактирана (10-05-10 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-05-10 11:41

Gruyu написа:

> аз да поспамя скромно реших се!
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: Myth   
Дата:   10-05-10 11:43

Тоде каква и е цената бре....[smilie5] [smilie5] я дай линк да го видим туй чудо

Отговори на това съобщение
 Re: Котел на твърдо гориво.
Автор: Todd   
Дата:   10-05-10 11:51

http://news.ibox.bg/material/id_2052187256/fpage_1/


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.