Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: djogata   
Дата:   08-05-10 22:21

Мислим да правим ремонт в банята. Пълна смяна на всичко - плочки, мивки, вана и т.н.

Тези дни обикаляхме и си харесахме много едни мраморни плочки. Та засега идеята е стените на банята да са с мраморни плочки (загладени, но не полирани), а подът - с гранит.

Та, чуденката е - доколко издръжлив е този мрамор?
Водата тук е с много котлен камък в нея - така че се налага редовно чистене, понякога с химикали. И понеже мраморът си е карбонатна скала, предполагам се влияе от киселинни агенти като препаратите за почистване на котлен камък.

Някой пробвал ли се е да ползва такива мраморни плочки? [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: ogimag   
Дата:   08-05-10 22:30

Сетих се за черните плочки с розови фуги [smilie5]

Сори за спама!

А иначе мисли за цвета- ако са тъмни или черни ще си личат петната от сапуна и препаратите!

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: asahi   
Дата:   08-05-10 22:31

Тцъ, не е добра идея. Трудно се поддържа. Гранитогресите са по-устойчиви. Гледай да не се лъзга, все пак.

Полезен съвет: Първо проектирай абсолютно всичко - ел, ВиК, обзавеждане, и после мисли какви плочки и как ще слагаш. Инак ще дупчиш плочки където не ти харесва. Ако ще викаш майстори ги събери предварително на консилиум, че да не се пцуват един друг после.

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: lumix   
Дата:   08-05-10 22:42

...подкрепям Асахи, фаянса и гранитогреса ....е изпечен и лицевата му повърхност е почти неуязвима за киселини, спокойно можеш да си чистиш стените и пода със сярна и азотна киселина, но не използвай солна ...или смес от солна и азотна...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: ogimag   
Дата:   08-05-10 22:46

баси и алхимиците сте [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: djogata   
Дата:   08-05-10 22:51

Гранитогресите нещо не ме кефят твърде много. Може за пода вместо гранит. Но поне от това, което видях по магазините досега, мраморът най- ми харесва като визия (цвят шампанско)

А с фаянса, дето го продават тук, все едно си в лаборатория от Физико-Химическия Институт [smilie5]

Мерси за съвета за инсталациите, така и смятам да направя - всъщност, смятам ако може да наема майстори от една и съща фирма да се оправят със всичките работи - ел. инсталация, тръболяци, плочки.
Вече съм проектирал плочките, и разположението на мебелите - така че мисля, че тръбите и ел. инсталацията няма да има нужда да се пипат много - местоположението на нищо няма да се променя.

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: djogata   
Дата:   08-05-10 22:52

Лумикс, азотна и сярна не, но виж оцетна киселина със сериозна концентрация (40%) си се ползва редовно за чистене на пода от котлен камък [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: steeens   
Дата:   08-05-10 22:53

Верно мрамора е неустойчив на киселини. Ама пък защо трябва да го чистиш, върху варовик ще се отлага варовик. Може да стане интересна текстура.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: djogata   
Дата:   08-05-10 22:54

Стийнс, едва ли ще си уйдисат цветовете [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: minolta9   
Дата:   08-05-10 22:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: lumix   
Дата:   08-05-10 22:58

....djogata,
40% оцетна киселина ...? Че ти с кислороден апарат ще я чистиш ...щото противогаз няма да ти помогне ....оцетната киселина те удря по силно от амоняк!
Може би имаш предвид оксалова киселина ....тази с която се отпушват каналите? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: НАСОО   
Дата:   08-05-10 23:04

[smilie8] деба като почнете с безмислиците - никой никъде не чисти нищо със сярна киселина. Всичко почернява от сулфатите. Азотната е друга работа, но е опасна заради азотните оксиди, които в малкото затворено помещение на банята могат да те тръшнат за норматив. Незнам защо някой би решил да си чисти банята със смеси от киселини при положение, че има перфектни препарати от поне 10марки които вършат работа безотказно и дори миришат хубаво. [smilie11] Фаянса е за баня. Стопилката от която се прави лицевия слой е с много малка пористост и това намалява образуването на мухъл при мокри бани. Влизал съм в баня от камък с недобра вентилация и си беше еб..ло м--ката. Можеше да береш водорасли за салата. Гранитогреса не е печен и за баня, също като гранита лови плесени и зеленилка ако не го запечатиш с водно стъкло или спец. препарат. И пак трябва да му осигуриш условия да изсъхва иначе не става. Аз имам две такива бани и давам съвети от първа ръка. Мрамора е супер красив, но да имаш обширна баня, с добра вентилация и време да го поддържаш, щото си трябват периодични грижи и винаги да е сух. Аз трябва да ремонтирам скоро банята в апартамента и мисля за някакво съчетание от буточино и гранит за мивката и ваната, фаянс за стените и гранитогрес на пода просто защото имам цяло пале с жълт гранитогрес и трябва да го употребя.

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: dedopop   
Дата:   08-05-10 23:05

Мраморът не е камък, а органика. Поема всички боклуци като гъба.

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: НАСОО   
Дата:   08-05-10 23:06

[smilie8] за тоя лаф черпя бира.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: мара   
Дата:   08-05-10 23:15

ми поема...ама ефекът е в дефекта. дет вика стиинс, мое да излезе интересна текстура. мене ме кефи.

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: djogata   
Дата:   08-05-10 23:18

Лумикс, баш с 40% оцетна киселина си се чисти най-добре котленият камък. Продава си се официално в магазините...

Е, по принцип е повече за чистене на разни уреди (кафе машини, бързовари) и мивки, но при сериозно напластяване на котлен камък по пода няма друг шанс.

Да, наистина е много задушлива - аз затова в банята я ползвам само в краен случай - досега 2 пъти ми се е налагало за чистене на пода. Влизам, изсипвам 200-300 грама на пода (задържайки дъха си) и бягам. След половин час (надявайки се да е изветряла) влизам (все още задържайки дъха си) и отмивам набързо с душа. След още половин час влизам и вече измивам нормално, без да бързам [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: Lalinda   
Дата:   08-05-10 23:19

Хаха, сетих се сега за думите на мой колега, у когото има мраморни плочки в коридора... Та, повърнал, с извинение, някой от препилите им гости, върху мрамора, и следите от запоя им и досега си седят.

Както и да е.

Хитът в обзавеждането за баня е, по-скоро, гранитогрес, който имитира паркет.
При това - на стените.

Впрочем, винаги съм се чудила кой купува бежови и кафяви плочки за баня, та 90 % от асортимента у нас е в тези лайняни, с извинение, цветове...

90 % е твърде много и явно това е обикновеният купувач-традиционалист, който смята, явно, че това е върхът.
[smilie3]

Веднъж видях едно многолюдно борческо семейство с тартор по анцуг, на което му донесоха количка с най, ама най (виж по-горе) плочки, та реших, че не съм объркала в преценките си...

Бежовото крие кирливостта, но все пак го избягвайте ПОНЕ В БАНЯТА, където трябва поне да изглежда чисто.

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: НАСОО   
Дата:   08-05-10 23:20

е защо си причинявате такива страшни работи? Баси мислех, че сте по напред от нас, а вие там живеете като през комунизма. Остава да кажеш че и съседите ти клопат за яйца и захар..[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: lumix   
Дата:   08-05-10 23:21

"Всичко почернява от сулфатите"

Какво имаш предвид? ....алуминий? ....преди 20г счупих на балкона(там е мозайка) 1л конц. сярна киселина(ЧЗА)....още мозайката там е 20 пъти по-бяла от останалата част, там където не се разля киселината! ...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: Alienor_   
Дата:   08-05-10 23:27

:) споделям само опит - от 20г. имаме 8кв. баня с още 4кв. WC към нея - всичко е направено с мрамор. Нито се е пропукал, нито е плесенясал, нито има "водорасли", нито нещо се е наслоило върху него [smile] Никога не сме използвали киселини за почистване - само чиста вода и някакъв миещ препарат с четка са достатъчни. И ще имате красива баня, в която няма да се налага ремонт през година - две. :) Единствено може да се сложи корабен лак върху плочките(ако става дума за истински мрамор, разбира се). Този номер съм го правила, но за открити пространства, не за баня, с цел защита от влага. Проблемът е, че се променя леко цвета, но пък има много добър ефект. Вероятно същото би могло да се използва и за камък/гранитогрес, които са с по-порьозни повърхности, но трябва да се внимава за цвета - най-добре да се направи първо проба.

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: мара   
Дата:   08-05-10 23:29

ми...кат се замислиш колко хамами и терми има от марамор...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: Todd   
Дата:   08-05-10 23:29

Забравяй за камъни в банята !!!

Усложняваш си живота !!! Много !!!

[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: Lalinda   
Дата:   08-05-10 23:29

http://www.salledebains.fr/


Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: djogata   
Дата:   08-05-10 23:31

НАСОО, няма начин бре човек, тука е страшно варовита водата - котленият камък се наслоява като в пещерите [smilie18]

Затова иска сериозно чистене...

Отговори на това съобщение
 Re: Мраморни плочки в банята, някой да е пробвал?
Автор: мара   
Дата:   08-05-10 23:31

джога, да не ти пука! убаво си го измислил!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.