Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 параграф 22
Автор: georgi969   
Дата:   07-05-10 20:31

"Имаше само една засечка и това беше параграф 22 - според него онзи, който при действителна и непосредствена опасност е загрижен за собствената си сигурност, има напълно здрав разум. Ор беше луд и можеше да бъде отчислен от летателния състав. Единственото, което трябваше да направи, беше да поиска да го отчислят; но щом поискаше, той вече нямаше да бъде луд и трябваше да участва в полети и занапред. Ор щеше да бъде луд, ако участваше и занапред в бойни полети, а щеше да бъде здрав, ако не участваше, но щом беше здрав, трябваше да продължи да лети. Ако летеше, щеше да бъде луд и нямаше да трябва да лети; но ако не искаше да лети, значи беше здрав и трябваше да лети. Йосарян бе дълбоко развълнуван от абсолютната простота на тази клауза в параграф 22."


След малко по К1.

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: samara   
Дата:   07-05-10 20:31

... любимата ми книга [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: мара   
Дата:   07-05-10 20:36

то е кат член 6-ти.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: Чичиков   
Дата:   07-05-10 20:53

Когато излизат следващите книги на Хелър, критиците се оплакват, че той не е успял да напише нещо, което може да се сравни с “Параграф 22”.Скромният отговор на автора е: “А има ли някой, който да е успял?”. Дано и филма е толкова добър.


Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: samara   
Дата:   07-05-10 20:57

... не е, гледал съм го [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: kaiser.soze   
Дата:   07-05-10 21:10

книгата е уникална. филмът също е много хубав. гледал съм го преди ъъъъъ 28-30 години [cool]

повечето хора които казват, че не е успешен, изтъкват това, че в книгата имало незнамквосидетовъвфилмагонямало..
миииииии едното е кино, другото литература.

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: Ivo55   
Дата:   07-05-10 21:17

Разбира се,който е чел книгата,ще е леко разочарован от филма КАЙЗЕРА го е казал горе....

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: Todd   
Дата:   07-05-10 21:20

Нема такава глупост като параграф22 - измислици на болни мозъци .

Пробвал съм да чета книгата 100 пъти ... [smilie23]

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: мара   
Дата:   07-05-10 21:40

бе аз съм я чела с кеф. пряко се родее с швейк. сичките на хелър освен параграфа не се четат просто.

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: steeens   
Дата:   07-05-10 21:47

Връчването на медала беше яко!И монолога преди това.[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: alsash   
Дата:   07-05-10 21:51

култов филм....за мен [thankyou] гледал съм го толкова, че го зная наизуст....

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: abyser   
Дата:   07-05-10 21:54

Филмът е гола вода, книгата велика. Не знам дали щото едното книга, другото филм и т.н.

Ще взема да я прочета за н-ти път, че напоследък все се присещам за героите в нея и се опитвам - по спомени - да преразкажа части от книгата на приятели, познати и колеги... [smilie24]
Същите абсурдни и парадоксални ситуации, дето напоследък ни заобикалят. И все за "Параграф 22" се сещам. [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: alsash   
Дата:   07-05-10 21:55

хм...може би въпрос на възраст...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: jivkojj   
Дата:   07-05-10 22:09

Култув цитат, по спомен от книгата:

"Сестра Дъкет толкова харесваше Йосярян, че вече се опитваше да го промени." [smilie24]

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: christal   
Дата:   07-05-10 22:41

Избегвай филма да е гола вода.

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: jrr   
Дата:   07-05-10 23:12

Който не е чел книгата, може и да не разбере идеята.

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: kompa   
Дата:   07-05-10 23:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: h_bio   
Дата:   07-05-10 23:34

...а...защо не.

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: Diandimov   
Дата:   08-05-10 10:40

филма наистина не ме кефи. Въобще не е това, което е книгата.

Иначе Хелър си е абсолютно читаем, всяка книга.

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: tnt   
Дата:   08-05-10 11:21

и на мен филмът не ми допадна

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: tantris   
Дата:   08-05-10 12:16

Бе финалът не беше зле.

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: мара   
Дата:   08-05-10 12:39

димов, блазе ти...близо година четох "чисто злато" и накрая не я прочетох...останаха ми 30 стр.

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: samara   
Дата:   10-05-10 19:22

... книгата е страхотна, любима [smilie24] ... сега съм си пуснал филма [smilie8] , ... ама никак не е лош признавам, явно си иска нагласата и съответното количество уиски за достоверност [smilie24]
П.П... за който не разбира Параграф 22 [smilie21] , ... ами сорка братле, просто си тъпо парче, факт [smilie19]

едит: ... като говорим за Джоузеф Хелър, другото дето си струва наистина е "Бог знае", страхотна [smilie24] ... но пак за хора с ъкъл и чели стария завет, разбира се !!! [smilie24]



Публикацията е редактирана (10-05-10 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: samara   
Дата:   10-05-10 19:43

... филма е сниман 1970-та [smilie8] , интересен поглед, освободен, изчистен като за онова поколение [smilie24] ... сега не биха си го позволили, мисля [ezik] [smilie5] [beer] ... аз съм бил на 1 година, почти [smilie10]

П.П... достатъчно трудно е да снимаш по лудите писанки на Хелър [smilie8] ... според мен, невъзможно дори [smilie8] ... но хората се хващат [smilie24] ... никак нелошо при това [smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: параграф 22
Автор: Lalinda   
Дата:   10-05-10 19:51

На мен пък филмът ми допадна.
А за книгата, преди да я прочета, бях чувала, че проблемът бил да я прочетеш до стр. 30.

То и с джаза, че и със симфоничната музика, и дори фолклора, е така, няма как да ти хареса от раз... нужни са известни натрупвания.

Сякаш четеш на чужд език.

За филма, който гледах преди много години в кино "Левски", само съжалявам, че закъснях и пропуснах началото...

Йосарян не си го представях точно такъв, но факт е, че дори при запознанство с някого от вас също съм се изненадвала от липсата на покритие между литературния и киногероя, така да се каже...

***

Иначе, смятам, че и книгата, и филмът са неповторими!
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Е, няма как да се харесат на повечето природно мързеливи хора, но пък има известен шанс дори да се харесат именно на най-мързеливите.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.