Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Към банкерите - преводи пари от Америка - как?
Автор: stoyan_5   
Дата:   04-05-10 12:07

Малката ми дъщеря ще ходи на бригада за 3 месеца.
Решили били децата парите в джоба????

Има ли щатска банка в БГ, където да си отвори сметка и да й ги преведат без такси или само преводи от рода на УестърнЮнион?

Отговори на това съобщение
 Re: Към банкерите - преводи пари от Америка - как?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   04-05-10 12:13

Western Union, MoneyGram и т. н. са в спешни случаи на нужда от пари. Да се обадиш на дъщеря си от Америка да праща 2000лв, че следователя ще прати човек след половин час да ги вземе и пусне унуката от ареста, задето блъснал дете. Примерно. ;)

Ако няма да ползвате парите, дъщерята може да си открие сметка в коя и да е банка и да си вземе Visa Electron и в щатско да си внася по нея. Ако ще ги ползвате, е по-добре да е на ваше име сметката, като при внасяне, тя ще плаща такса. В България е 5лв таксата за вноска.

Отговори на това съобщение
 Re: Към банкерите - преводи пари от Америка - как?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   04-05-10 12:14

Диан Димов само може да те осветли по въпроса за щатските банки, както и други, дет са там. Мога да ти спомена нещо за българсите банки. Или другия вариант - кредитна дебитна/карта от България, валидна там, банките знаят коя и как. Уестърн Юнион и др подобни пак са решение, но до колко са удобни - имат ли офиси и т.н.

Иначе превода в през SWIFT, което няма как да стане без такси. Но преди SWIFT-a "пътуваше" поне две седмици, сега не знам...

Опсс. Чел съм по диагонал. Ще питам една съфорумка, която бешена бригади там две години, как е процедирала.



Публикацията е редактирана (04-05-10 12:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Към банкерите - преводи пари от Америка - как?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   04-05-10 12:17

SWIFT-а е един ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Към банкерите - преводи пари от Америка - как?
Автор: Diandimov   
Дата:   04-05-10 12:34

Преводи на пари от и за Америка по банков път струват 40 кинта на всеки $1000.
Поне толкова беше преди 2-3 години.
За целта трябва да има открита сметка - една в американска, и една в българска банка, съответно.

Сметка в Bank of America аз си открих не с друго, а само с един гол БГ паспорт, навремето.
И освен това не знам защо са ти преводи от щатите към БГ - като си открие сметка щерката и си внесе няколкото долара, те ще й дадат дебитна карта с която може да си тегли от тая сметка навсякъде по света.

WU и подобни са пълни обирджии. Да се ползват само в много краен случай!


Отговори на това съобщение
 Re: Към банкерите - преводи пари от Америка - как?
Автор: stoyan_5   
Дата:   04-05-10 12:36

Готини сте!
Тенкю пиипъл![beer]

Очакавам подробности!

Отговори на това съобщение
 Re: Към банкерите - преводи пари от Америка - как?
Автор: stoyan_5   
Дата:   04-05-10 12:38

Диан Димов [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Към банкерите - преводи пари от Америка - как?
Автор: Diandimov   
Дата:   04-05-10 12:41

Да, но ако само с дебитна от американска банка се процедира, банкоматите в БГ ти щипват по 5-6 долара на теглене, такса някаква.
Зависи колко са парите. Ако са повече, най- добре е да си ги преведе по банков път.
Защото 10 тегления после в България, примерно, с такса от по 5-6 кинта е равно на 60-80 долара. Не че са пари кой днае какви, но...


Отговори на това съобщение
 Re: Към банкерите - преводи пари от Америка - как?
Автор: boreto   
Дата:   04-05-10 13:16

Синът ми беше на (подобна вероятно) бригада и ползваше някаква карта. Но не се е опитвал да праща пари тук. Със спечеленото обиколи Щатите. А първоначалния заем, дето му бях дал, за да задейства мероприятието, ми го върна във вид на фотоапарат от щатско.
Но мога да го питам довечера, че сега нещо си е изключил телефона.


Отговори на това съобщение
 Re: Към банкерите - преводи пари от Америка - как?
Автор: dimi2007   
Дата:   04-05-10 14:14

И освен това не знам защо са ти преводи от щатите към БГ
---------

Нали преди да си тръгне, да може да ки преведе натрупаното.......

По-нататък си отгонорил - от коя да е УС банка - към коя да е БГ банка /около 40$ такса превоз за целата сума на превода/...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.