Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ето какво се прави след социалистическо управление...
Автор: юнга   
Дата:   02-05-10 14:00

"Повишаване на ДДС с два до четири процентни пункта, както и вдигане на акциза за петролните продукти, цигарите и алкохола са част от мерките за допълнително затягане на коланите, които Гърция предприема под натиска на своите донори - МВФ и страните от еврозоната.

Предвижда се още вдигане на данъка за недвижимо имущество, както и изравняване на възрастта за пенсиониране между мъжете и жените - на 67 години, предаде БНР. Планът включва още замразяване на заплатите, а най-много недоволство от синдикатите предизвиква орязването на 13-тата и 14-та заплата, както и на бонусите.

Планът ще остави половин милион души без работа, според профсъюзите.

Пакетът помощи за спасяване на гръцката икономика от банкрут ще възлезе на 100 - 120 милиарда евро, съобщи вчера френският министър на финансите Кристин Лагард.

Днес одобрихме споразумението, сключено снощи с европейците и с МВФ, заяви Папандреу, откривайки извънредното заседание на кабинета.

Това са големи, но необходими саможертви, без които Гърция ще фалира, а избягването на фалита е националната червена линия, която не бива да бъде прекрачвана, заяви Папандреу, като уточни, че новите мерки за икономии се отнасят до служителите и пенсионерите от държавния сектор и не засягат частния.

Европейската комисия препоръча днес да се задейства европейският механизъм за подпомагане на Гърция. Според комисията помощта ще е решаваща за запазване на стабилността на зоната на еврото."

В България се дискутира дали да се вдигне ДДС, за да се спаси бюджетът. България е след социалистическо управление.
Португалия е закъсала и е със соцуправление.
Испания също.

Помнете това, когато на следващите избори се появи партията на социалния президент.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето какво се прави след социалистическо управление...
Автор: юнга   
Дата:   02-05-10 14:10

"Повишаване на ДДС с два до четири процентни пункта, както и вдигане на акциза за петролните продукти, цигарите и алкохола са част от мерките за допълнително затягане на коланите, които Гърция предприема под натиска на своите донори - МВФ и страните от еврозоната."

За протокола само.
Акциз на цигари тук вече вдигнаха. Та май и на алкохола и горивата. Остана само ДДСто.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето какво се прави след социалистическо управление...
Автор: тьма   
Дата:   02-05-10 14:11

юнга, наистина ли си нямаш друга работа[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Ето какво се прави след социалистическо управление...
Автор: юнга   
Дата:   02-05-10 14:15

тъма, ти да не си социалист?
А мачът е от 17,00.[smilie3]

П.С.Направо може да се каже - "Жестоки антикризисни мерки в Бг"
Данъкът на имотите ще се вдига.
Заплатите са замразени.
Бонусите са отнети.
13 заплата е мираж.
Другото в горния пост- за ДДС, горивата, алкохола и цигарите.



Публикацията е редактирана (02-05-10 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Ето какво се прави след социалистическо управление...
Автор: kkkolelo   
Дата:   02-05-10 14:21

Юнга мачът и от 15.30 е важен [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ето какво се прави след социалистическо управление...
Автор: тьма   
Дата:   02-05-10 14:22

юнга, отде накъде ще ме обиждаш, аз съм върл комунист


Отговори на това съобщение
 Re: Ето какво се прави след социалистическо управление...
Автор: юнга   
Дата:   02-05-10 14:29

kkkolelo ,благодаря!
тьма, извинявай!
Какво става след комунисти знаем.
Вече 20 години го играем това упражнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето какво се прави след социалистическо управление...
Автор: ivodam   
Дата:   02-05-10 15:02

юнга: Аз такива обяснения за детската градина, от сорта след социалисти, отдавна не взимам под внимание. Да ми покажат точно какво и как е правено, какъв е механизмът на източването, къде е незаконното, да вкарат съответно виновните соц министри в панделата, и тогава може да говорим за мерки. А да не можеш да си събереш приходите, пък да викаш Станишев ми сра в гащите е много смешно и тъжно. Ще видиме и в Гърция колко от тия мерки ще устискат, още по-интересно ми е и колко ще проработят. У нас пък хептен. Вчера си говоря с един колега-икономист, и той се смее и вика за ДДС-то, нека бе, нека го вдигат, колкото повече го вдигат, толкова по-малко ще получават, искаш ли да се обзаложим. Е какво да се обзалагам, като и на мен ми е ясно като бял ден...

Отговори на това съобщение
 Re: Ето какво се прави след социалистическо управление...
Автор: valdo   
Дата:   02-05-10 15:47

Юнга,
тва дет си го писал горе за Гърция се прави след дясно управление (Нова демокрация - Костас Караманлис губи извънредни избори м. октомври 2009г).
Не е зле и да се мисли преди да се пише.


Отговори на това съобщение
 Re: Ето какво се прави след социалистическо управление...
Автор: lumix   
Дата:   02-05-10 16:00

"Вчера си говоря с един колега-икономист, и той се смее и вика за ДДС-то, нека бе, нека го вдигат, колкото повече го вдигат, толкова по-малко ще получават, искаш ли да се обзаложим. Е какво да се обзалагам, като и на мен ми е ясно като бял ден... "[smilie24]


От както вдигнаха акциза на цигарите ....аз си купувам ...Марлборо по 2лв(без бандеролно), преди пушех Виктори по 3.60лв ....[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ето какво се прави след социалистическо управление...
Автор: n1x0n   
Дата:   02-05-10 16:46

Вчера си говоря с един колега-икономист, и той се смее и вика за ДДС-то, нека бе, нека го вдигат, колкото повече го вдигат, толкова по-малко ще получават, искаш ли да се обзаложим.

Изобщо не са толкова еднозначни нещата. Аз гледам че и в медиите този проблем се дискутира на ниво учебник за 2-ри курс в УНСС.

Човек ако няма толкова пълна информация, колкото в БГ по този въпрос имат 10-15 човека само - никаква аргументирана позиция не може да заеме.
Ти ако си мислиш, че в условията на валутен борд и икономическа криза, тези решения се вземат без дейното намеса на Big EU Brother - жестоко се лъжеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето какво се прави след социалистическо управление...
Автор: slivenski   
Дата:   02-05-10 16:52

Ти ако си мислиш, че в условията на валутен борд и икономическа криза, тези решения се вземат без дейното намеса на Big EU Brother - жестоко се лъжеш.

То да беше само на тях - с мед да го намажеш... [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ето какво се прави след социалистическо управление...
Автор: netLady   
Дата:   02-05-10 19:00

ми n1x0n, прав е твоя колега. Вдигнаха ли ацциза на цигарите - вдигнаха го. Получават ли по-малко - да, доста по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето какво се прави след социалистическо управление...
Автор: n1x0n   
Дата:   02-05-10 20:46

Вдигнаха ли ацциза на цигарите - вдигнаха го. Получават ли по-малко - да, доста по-малко.

Никой от моите познати не си смени нито марката, нито пушеното количество. Това че малък процент хора си купуват безбандеролни /или поне така се хвалят нон-стоп/ мисля, че не променя общата картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето какво се прави след социалистическо управление...
Автор: netLady   
Дата:   02-05-10 21:13

Ti и аз kakво мислим в случая не е важно. Такава е констатацията на шефа на митниците. [smilie3]



Публикацията е редактирана (03-05-10 08:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Ето какво се прави след социалистическо управление...
Автор: the_shooter   
Дата:   02-05-10 21:20

Някой хора от този форум май са завършили икономика в Пристън или Йейл, щото така с лека ръка учебник за 2-ри курс от УНСС го приравняват на новият брой на списание "Бърборино"! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.