Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: asahi   
Дата:   01-05-10 10:29

Ето как, Димитре, Тимберицата Мухобойко и неговият финансов министър защитават твоите пари от данъци. Можеш да си спомниш и как е било миналата, по-миналата и най-предната година.


От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд

От днес социални помощи ще получават само безработни, които са положили 14 дни обществено полезен труд, съобщават от социалното министерство.

Безработните ще работят по 4 часа дневно. Въведена е и санкция за лицата, които отказват да полагат обществено полезен труд - при първи отказ помощта се спира за срок от 2 месеца, а при повторен отказ - помощта се прекратява за срок от 2 години.

Това е една от 60-те антикризисни мерки приети от правителство, синдикати и работодатели. Целта на промяната е ограничаване на сивия сектор в икономиката. Досега безработните полагаха 5 дни обществено полезен труд по 8 часа.

Полагането на обществено полезен труд е задължително за безработните лица в трудоспособна възраст, които получават месечни социални помощи и не са включени в програми за заетост. Обществено полезният труд се полага по организирани от общинската администрация програми за предоставяне на социални услуги, екологични програми, програми за благоустрояване и хигиенизиране на населените места и други програми за обществено полезни дейности.

От полагане на обществено полезен труд са освободени полагащите грижи за деца до 3-годишна възраст - майка или баща (осиновителка, осиновител); родител, който отглежда сам детето си; настойници; бременни жени след третия месец на бременността им и лицата с трайни увреждания или с установена временна неработоспособност за повече от 20 дни в месеца. Освободени от изискването за общественополезен труд са и получаващите помощи за времето, в което полагат грижи за болен член на семейството или за болен роднина по възходяща и низходяща линия до втора степен.

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: jekopj   
Дата:   01-05-10 11:11

Аз, безработен да полага 5 дни общ.полезен труд /за да си получи помощите/ не съм видял,но някъде може и да се е случвало.

При тази безработица поне от към чистота трябваше да сме я докарали,но не би.
Организация и здрава ръка се иска,а не безхаберие,както до сега... дано се получи.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: zritel   
Дата:   01-05-10 11:15

Мярката е козметична, но не е лишена от смисъл. Много повече подкрепям подоходния тест при всякакви плащания от държавата и отпадането на минималната пенсия за хора, които цял живот не са работили, а имат доходи от реституция

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: samara   
Дата:   01-05-10 11:17

асахи, последният абзац на поста ти, обезмисля обръщението към Димитър [smilie8] ... те неговите хора всичките са перманентно в изброените за освобождаване категории [ezik] [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: мара   
Дата:   01-05-10 11:30

е, требе да има и надзиратели, щото те кат ги фанат, един бачка, 5-6 гогледат и пият кафенце...или биричка.

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: vassilk   
Дата:   01-05-10 11:32

Едно добро начало[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-10 11:33

Асахи - Самара ти отговори вместо мене. 80% от кафявите паразити попадат в групата на освободените. Само мъжете на уж самотните майки май ще трябва да копат, ама те ще намерят начин да се пишат нетрудоспособни.

Наистина - мярката е козметическа, колкото да се каже, дори ще ги насърчи да се плодят още по-усърдно, за да не ги карат да работят.

Нищо, освен спиране на всякакви помощи за т.нар. "социалнослаби" и детски само за едно дете, няма да реши проблемът.

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: boreto   
Дата:   01-05-10 11:35

Да, добра стъпка! Следващата би трябвало да бъде организацията и контрола.


Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: asahi   
Дата:   01-05-10 11:41

Импе, докажи твърдението си, че 80% от циганите, получаващи социални помощи, са освободени от полагане на труд.

Аз бачкащи "социално подпомагани" съм виждал в родния си град. Чистят улиците, а вероятно има и други "позиции".

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-10 11:48

Асахи - няма да си губя времето да доказвам очевидни неща - ти утре ще ме накараш да доказвам, че 2+2=4.

По-скоро ще пусна линкове към някои други - доста забавни статии в същата медия:

Социалните помощи като "средство за препитание" на паразитите

Хората с "престижни професии" нямат право на надбавки за децата си... явно децата на лекари или адвокати са второ качество.

Колко ще ни струва епидемията от морбили?

Противоконституционни привилегии за кафявите дори в Парламентът. Тези младежи са на стаж в Парламентът, не заради техните качества, а защото са цигани.



Публикацията е редактирана (01-05-10 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: asahi   
Дата:   01-05-10 11:51

Очевидно е за теб, защото си с укривено от икономическа неграмотност и етническа злоба съзнание.
А сега, моля, докажи твърдението си с документирани факти.

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-10 11:56

Казах ти, че няма смисъл - когато става дума за цигани, ти си готов да отричаш, дори най-очевадните факти.

А приказките ти за моята "икономическа неграмотност" и "етническа злоба" могат да събузят единствено смях у всички, които ме познават.

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: asahi   
Дата:   01-05-10 12:05

Аз съм готов да ги отричам, а ти не си готов да ги докажеш? Желязна логика във вафлена фунийка [smilie18]
Вместо да си подпираш авторитета на "всички, които ме познават" вземи се аргументирай с доказателства. Тук става въпрос за съвсем конкретни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: samara   
Дата:   01-05-10 12:11

... асахи, цигани да ти дойдат за комшии [ezik]... не, че аз имам такива де, ама едни квартиранти отгоре май го докарват, ако и жената да е руса, усещам ги веднага [ezik] [smilie18] [beer]
П.П... смятам да намеря собственика и да го превъзпитам [smilie21] ... така де, и аз ги харесвам, когато са далече [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-10 12:15

Асахи - сам си потърси данните колко цигани се водят с увреждания и колко начесто снасят чавета циганките - в кой момент те не са бременни или нямат чаве под 3-годишна възраст? Сега просто ще си делкат чаветата - половината ще се водят на таткото, половината на майката и пак няма да работят.

Казах и повтарям - единствената смислена мярка за прекратяване на паразитизъмът е безусловното спиране на помощите.

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: asahi   
Дата:   01-05-10 12:19

Защо аз трябва да ти доказвам твърденията? Ти неспособен ли си?

Вероятно, когато прочетеш съответния закон, ще правиш разлика между социална помощ за безработица, платено майчинство и другите социални плащания. Вероятно ще е и първия закон, който си прочел.

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-10 12:23

Само дето тия, дето вземат пари за чаветата (както видя горе, работещите НЯМАТ право на такива помощи, защото Българчетата са второ качество деца), вземат и всевъзможни други помощи, вкл за вечната им безработност.

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: asahi   
Дата:   01-05-10 12:35

Докажи твърдението си, празнодумецо. 80% те чакат.

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: мара   
Дата:   01-05-10 14:27

аз взимам пари за чаветата.

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: тьма   
Дата:   01-05-10 15:13

а така, маро, щом вземаш социални помощи, дори и във вид на месечни добавки, ще те главим да надзираваш циганите, смятам,че ще се справиш, те имат добро чувство за хумор[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: мара   
Дата:   01-05-10 15:17

да ме главиш?
ох...пак не си разбрала.

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: тьма   
Дата:   01-05-10 15:27

може и да не съм разбрала, верно, щот прочетох на диагонал само твоите писания и ми стана едно хубаво, кат си те представих надзираваща[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   01-05-10 15:36

asahi написа:

.............

> От полагане на обществено полезен труд са освободени полагащите
> грижи за деца до 3-годишна възраст - майка или баща
> (осиновителка, осиновител); родител, който отглежда сам детето
> си;
настойници; бременни жени след третия месец на бременността

..............

Кофти. Всички циганки са самотни майки. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: тьма   
Дата:   01-05-10 19:30

NO_CARRIER, понеже работата ми е свързана с това да съм запозната добре с майките във Варна и околните племенни райони, мога да те уверя, че сред т.н. българки процентът на самотните майки е почти същият[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: От днес: Социални помощи срещу 14 дни труд
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   01-05-10 19:50

Е да, напоследък се изучиха и нашите, че дават повече пари. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.