Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 пътуване до Бран Румъния
Автор: jino   
Дата:   19-09-09 09:16

Та имам едно въпросче ,някой дали е пътувал скоро по този маршрут ,с личният си автомобил, и ако е, да даде някаква информация за състояние на пътища ,интересни места по трасето,места за преспиване и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TheBossBG   
Дата:   19-09-09 09:56

Имам туристическа агенция и ще ти кажа само че маршрутът си заслужава. За да спестиш време и пари планирай една нощувка в Русе, другата в Синая. Ако тръгнеш рано сутринта от Русе, преко сили по обяд си в Синая(разстоянието е около 160-170 км.). Там са дворците на румънските крале. Страхотна красота!!! Спиш там и на другата сутрин продължи за Бран. Ако ще планираш още една нощувка в Румъния на връщане може да разгледаш Брашов и пак да спиш в Синая. Ако ли не, бръмчиш обратно за България, като по пътя може да спреш и да разгледаш Букурещ.
И нещо много важно!!! Спирай на всички пешеходни пътеки! Имай предвид, че дори и такситата спират там. Да не бъдеш непрятно изненадан. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   19-09-09 10:04

В Синая или наблизо ако спиш има много крайпътни мотелчета за сравнително ниски цени и вкл. закуска.

https://photo-forum.net/i/992152

https://photo-forum.net/i/993004

На първата снимка е музея Пелеш в Синая а на втората едно тясно стълбище където Дракула е причаквал жертвите си и пиел кръвта им.[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   19-09-09 10:06

ауууууууууууу! Джино, внимавай с потомците на Дракула [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   19-09-09 10:15

И не збравяй да си купиш една бутилка КРЪВ(Мерло Дракула) [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jino   
Дата:   19-09-09 10:26

tnt [cool]

Автор: da.fo
Дата: 19-09-09 10:15
пия само бяло вино със сода-шприцер[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jino   
Дата:   19-09-09 10:27

Автор: TheBossBG
Дата: 19-09-09 09:56
а как е пътя до Синая тези 160 км за колко време могат да се вземат!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   19-09-09 10:33

Там видях най големия румънски контраст - Бран е направо европейско градче(имаш чувство , че си в Австрия) а съседното през което минахме(не си спомням името му) - дворовете нямаха даже ограда. Колко големи късметлии са са Бранчани , че тази легенда им води хиляди туристи.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   19-09-09 10:38

Пътищата в Румъния почти навсякъде са 6+ в сравнение с нашите. Само една отсечка може би при пресичането на планината (около 10км) е тип БГ. Като настъпиш осовата линия и колата ти почва да тресе защото боята е релефна - много се кефеше детето( а то си е против заспиване)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TheBossBG   
Дата:   19-09-09 10:40

Последно когато съм ходил лично разширяваха пътя Гюргево-Букурещ. Сега сигурно е завършен. А на север също не е лош. Това е е дно от главните шосета, нещо като нашето София-Варна. Ако не се залуташ из градовете би трябвало за 2,5-3 часа да си се замъкнал. На отиване избягвай да влизаш в Букурещ, хвани околовръстното.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   19-09-09 10:44

Катаджиите им са отвратни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   19-09-09 10:52

Автор: asahi
Дата: 19-09-09 10:44

"Катаджиите им са отвратни." - за разлика от нашите хубавци ли [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MiTaKa   
Дата:   19-09-09 11:27

Аз в Румъния жив катажия не съм виждал!
Даже и мъртъв!![ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TheBossBG   
Дата:   19-09-09 11:32

Да ти кажа по пътя Мангалия-Констанца последните 5 години си седят все на едни и същи места, надлежно указани с табели и никой от тях не проявява и грам внимание към бългаската ми регистрация. За разлика от нашите хубавци, които само да видят комшийска кола и почват да потъркват ръце, предвкусвайки добра печалба. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до Бран Румъния
Автор: jino   
Дата:   30-04-10 07:56

Да повдигна темата малко
Та заминавам на 6 май за 4 дни и въпроса ми е към някого който е ходил с кола до там .

Бих бил благодарен на информация и препоръки за хотели по трасето

Първия ден мисля да стигна без спирки по пътя до Синая ,Брашов ,така че там ми трябва хотел за 2 нощи ,на връщане ще преспя една нощ в Букурещ .

Благодаря на отзовалите се !

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до Бран Румъния
Автор: jino   
Дата:   30-04-10 07:59

а и понеже ми пооткраднаха Джипиеса тези дни ако можете да ми "начертаете" най-добрия маршрут!?

Тръгвам от София.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до Бран Румъния
Автор: da.fo   
Дата:   30-04-10 09:22

София,Русе,Букурещ,Ploesti(Плоещ),посока Brasov(Брашов) и от Predeal в ляво(на запад) към Risnov(Ришнов) а след това на ляво(югозапад) към Bran(Бран).
За нощувка - преди и след Синая търсиш крайпътни мотелчета(има ги доста).


Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до Бран Румъния
Автор: da.fo   
Дата:   30-04-10 09:46

И не забравяй да посетиш музея Пелеш в Синая(зимната резиденция) на румънските крале, където ще видиш много разкош и красота в стил трансилванско строителство.


Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до Бран Румъния
Автор: юнга   
Дата:   30-04-10 09:55

И Пелишор виж. И Пелишор.
И Брашов е интресен.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до Бран Румъния
Автор: Jamess   
Дата:   30-04-10 12:27

Машино,искам и ааааааз!Обади се да пием по едно!

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до Бран Румъния
Автор: neuromancer   
Дата:   30-04-10 15:34

Да знаеш че в понеделник музеи и замъци не работят. Брашов си заслужава да се види. Пътя е хубав. Гледай да не слизаш от Синая към Букурещ в неделя вечер или на края на дълги празници (не знам кога са в Румъния), колоната е чудовищна.
В Трансилвания има интересни немски селца с укрепени църкви (църквата е защитена със стена против нападение и цялото село се е крило вътре), има поне две около Брашов, кажи ако те интересуват да им изровя имената.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до Бран Румъния
Автор: lomidol   
Дата:   30-04-10 15:38

Не тръгвай без джипиеса.Аз ако не беше той още щях да съм в румънско



Публикацията е редактирана (30-04-10 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до Бран Румъния
Автор: Nushenceto   
Дата:   30-04-10 15:51

ей приятелче не се напътува значи [smilie7]
хайде като се върнеш пак ще пиеме [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до Бран Румъния
Автор: jino   
Дата:   30-04-10 15:59

хубаво а телефони на хотели ,не ми се спи в крайпътни !?

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до Бран Румъния
Автор: jino   
Дата:   30-04-10 16:00

четох че по-добре да отседна в Бран за разлика от Синая и Брашов

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.