Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Голяма беля с компютъра - Оправено!
Автор: diandimov   
Дата:   26-04-10 09:57

Ако някой помогне - ще черпя!

Значи първо отказа да бутва XP, каза wyndows\system 32\config\system missing or corupted.

На стария PC търсих инфо, но няма, или нищо не става.
Не тръгва в сейфти моуд.
Нямам автоматичен рекавъри диск.
И дотам.
Инструкциите в сайна на майкрософт просто... не работят.

Отворих го, погледнах го, всичко наред.
След което взе да дава просто че има проблеми с бутването, да сложа системен диск и да натисна ентер.

И понеже имам страшно много неща, снимки, програми, информация и музика, питам - как може да се оправи евентуално?
И ако не се оправи, могат ли да се спасят файловете?

Ще съм благодарен за всяка помощ, наистина ще се реванширам!

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: kkkolelo   
Дата:   26-04-10 10:03

Скоро оправих един просто ... преди да зареди уйндоуса влез в дос промта и пусни под дос чек диск, който ще оправи на първо време някой лош сектор, колкото да зареди уйндоуса и после чекирай под уйндоус ... разбира се ако това е причината ...

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: LTG   
Дата:   26-04-10 10:03

Хх.. явно вирус те е налазил и е позабърсал системните папки.
Струва ми се, че щом имаш ценно инфо е добре да вържеш диска като втори на друг комп и от там да изтеглиш всичко ценно и да го сканираш за бръмбари. След това нова инсталация на ХР-то.
Не е добра идеята да мъчиш още да стартираш от твоя диск, за да не се съсипе още инфо.

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: doca   
Дата:   26-04-10 10:06

Това което е написал LTG е най- бързото решение.
Останалото е губене на време.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: steeens   
Дата:   26-04-10 10:06

Имаш ли диска инсталационния на ХР-то?
Спокойно, всичко си ти е на мястото.Ако искаш да си извадиш първо информацията, ти трябват 2 неща.Преносим хард диск на който да прехвърлиш всичко и един диск с някоя добра линукс дистрибуция.Стартираш линукса от диска/БЕЗ Да ГО ИНСТАЛИРАШ/ и включваш външния хард и прехвърляш всичко на него.
Ще се справиш ли? В смисъл достатъчни ли са тия указания?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: netLady   
Дата:   26-04-10 10:12

Пробвай с Hirens. Poslednite wersii имат мини XP.

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: diandimov   
Дата:   26-04-10 10:20

Имам оригинален инсталационен диск за XP, но нещо не мога да стигна до никъде.
След синия екран идва черен, и ме пита в кой уиндоус да се логна. Има само един, и натискам опция 1. Не знам дали се логвам, но мога да пиша команди под ДОС.

Това добре, но не знам какво да му напиша. Здрасти, как си, няма ли да се пооправиш тия дни.

Затова пиша EXIT, и то се рестартира, След което - пак дотам.

Дали идеята за сервиз е добра?
В смисъл ако някой начетен човек седне да го оправи...

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: wiseacre   
Дата:   26-04-10 10:21

Правиш нова инсталация без формат на с:
всичко си остава на дисковете, после копираш ценното инфо и след това пак инсталация, този път с форматиране.
При първата инсталация можеш да пробваш, някои програми ще тръгнат, но повечето навярно няма, но щом системата е повредена ще трябва нова инсталация.

п.п. сега видях, че си писал, ами не иска ли да бутва от диска с ХР-то?



Публикацията е редактирана (26-04-10 10:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: LTG   
Дата:   26-04-10 10:21

И още нещо:
Вече дисковете на всички компютри са достатъчно големи за да се разделят на дялове при инсталацията.
Ако разделянето се прави с помощта на инсталацията на Windows-а цялата информация се изтрива, ако се прави със специална програмка за управление на дяловете информацията се запазва, стига да е по-малко от обема на дяла.
Та мисълта ми беше, че е задължително да се заделят 20-50 GB за windows-a и в останалата част на отделен дял да се съхраняват ценните данни. Другото, което е добре да се направи е да не се ползват папките My Documents, My Music и т.н., тъй като пътя към тях е видим в системните настройки на Windows и така са по-лесни за атака и унищожение.
На втория дял си направи папки както ти е кеф - за снимки, за филми, за музика и т.н. и в тях си съхранявай безценните файлове и задължително периодично архивирай на DVD-та.

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: LTG   
Дата:   26-04-10 10:25

А! И още нещо избягвайте именуването на файловете да е на кирилица. В случай на повреда тези файлове има вероятност да не може да се спасят, тъй като името им се превръща на !#@$%!%^$%.***.

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: steeens   
Дата:   26-04-10 10:27

Идеята за сервиза е американския начин.Темата ти е българския начин, ама трябва да си включиш и интуицията и да разчиташ и на собствените си познания, а не само на съветите от тук.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: navy   
Дата:   26-04-10 10:28

NTLDR (abbreviation of NT Loader) is the boot loader for all releases of Microsoft's Windows NT operating system up to and including Windows XP and Windows Server 2003. NTLDR is typically run from the primary hard disk drive, but it can also run from portable storage devices such as a CD-ROM, USB flash drive, or floppy disk. NTLDR can also load a non NT-based operating system given the appropriate boot sector in a file.

NTLDR requires, at the minimum, the following two files to be on the system volume:

* NTLDR, which contains the main Boot loader itself
* boot.ini, which contains configuration options for a boot menu.


Може да са ти се преебали тия 2 файла.
Провери дали са ти налице... ако не - възстанови ги и дишай дълбоко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: diandimov   
Дата:   26-04-10 10:30

Од диска бутва.
Но аз отивам на r, да се опитвам да го оправя.
Не отивам на continue, което може да значи нова инсталация, и съответно изтриване на моите файлове.

Добре, как може да се преинсталира без да се преформатира?

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: navy   
Дата:   26-04-10 10:32

Казах ти, провери си тия два файла [smilie7]

Първо с това се започва...

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: wiseacre   
Дата:   26-04-10 10:32

може, даваш инстал и след това ти предлага дали да форматираш или да оставиш всичко така,
значи продължаваш, (даваш continue) като естествено избираш диск С:, може да пита дали да използва същите папки на windows, потвърждаваш и готово.



Публикацията е редактирана (26-04-10 10:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: tofo   
Дата:   26-04-10 10:33

Ако не си сигурен- не пробвай. Веднъж бях сигурен ,че ще запази данните, ама го обнових яко![smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: steeens   
Дата:   26-04-10 10:37

Няма да ти се изтрият файловете ако не объркаш нещо.След като дадеш да продължи ще ти намери старата инсталация на ХР и ще те пита дали да я поправи или да инсталира ново копие на уиндоус.Даваш r тогава и ще ти оправи всичко, ако няма разбира се хардуерен проблем.
Затова ти предложих първо да си свалиш всичко с линукс, даже и вируси да има шетали под линукс са безвредни.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: steeens   
Дата:   26-04-10 10:41

navy , ти добре казваш да ги провери, ама кажи му и как.[smilie5]

wiseacre , ти това сериозно ли го написа?Нали ще му омаже всичко по този начин и няма да работи стария му ундоус?[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: wiseacre   
Дата:   26-04-10 10:43

старият тъй и тъй няма да проработи, много компютри с хр са минали през ръцете ми,

освен това, явно няма необходимите познания за повече от предлаганото от мене



Публикацията е редактирана (26-04-10 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: navy   
Дата:   26-04-10 10:45

steeens, ми много просто!

Този проблем е доста често срещан, но ако иска да преинсталира... да сяда и да го прави [smilie7]
Не съм казал, че това е проблема, но когато стане нещо се почва проверка от най-простите неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: steeens   
Дата:   26-04-10 10:46

wiseacre написа:

> старият тъй и тъй няма да проработи, много компютри с хр са
> минали през ръцете ми


[smilie18]
[smilie18] [smilie18] Добре че не си доктор, щеше да лекуваш главоболие с присаждане на нова глава/[smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: wiseacre   
Дата:   26-04-10 10:48

steeens написа:

> [smilie18]
> [smilie18] [smilie18] Добре че не си доктор, щеше да лекуваш
> главоболие с присаждане на нова глава/[smilie25] [beer]

и такива доктори съм срещал [smilie3]

в сегашната ситуация, ако не иска да ходи по сервизи, най-прагматично е моето предложение



Публикацията е редактирана (26-04-10 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: diandimov   
Дата:   26-04-10 10:48

Добре де, Navy, как и къде точно да ги проверя тези 2 файла?

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: steeens   
Дата:   26-04-10 10:51

navy , съгласен съм че това е най вероятния проблем, ама ти казах просто да му кажеш как точно да направи въпросната проверка и как да възстанови или запише отново файловете.Защото аз което не съм го правил или не го зная, изобщо не говоря за него.Примерно това не го зная, а номера с преинсталацията съм го правил многократно.

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма беля с компютъра!
Автор: netLady   
Дата:   26-04-10 10:58

abe човече, направи си един хиренс диск. от биоса си направи компа да ти бутва от сд. рестартирай. ще ти се появи избор - мини XP. Използвай го да преместиш ценните неща от ц-то. Пак рестатирай и влез в хайренса - там има купища програмки, които да ти помогнат. Ако не стане - нищо няма да ти е изчезнало и ще преинсталираш на чисто.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.