Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 +5 = - 50
Автор: Amigo   
Дата:   20-04-10 23:43

За всеки 5 км превишена скорост глобяват с 50 лв. [smilie8]
20 април 2010 / News.dir.bg


Увеличение на глобите за превишена скорост с по 50 лева на всеки 5 км над нормата е едно от предложенията за изменения в Закона за движение по пътищата.
Това съобщи зам.-директорът на „Охранителна полиция" комисар Алекси Стратиев, цитиран от Дарик.
Глобите у нас за превишена скорост все още са много ниски в сравнение с други държави от ЕС, отбеляза Стратиев. Затова и едно от предложенията за изменение в Закона за движение по пътищата е прогресивното им нарастване. Комисар Стратиев уточни, че според сегашните разпоредби глобата при превишение на скоростта с над 50 км спрямо допустимото е твърда, независимо дали нарушението е със 60, 80 или 100 км.
Предложението, направено сега, е на всеки 5 км над нормите за ограничение на скоростта в пътния участък, глобата да се завишава с 50 лева.
Близо 400 камери от новия вид са необходими на КАТ, за да може да бъде оказван пълен контрол по пътищата в страната, отбеляза Алекси Стратиев. Към момента има монтирани само 15, уточни той. И въпреки малката бройка, Стратиев призна, че в КАТ срещат трудности с обработката на данните от радарите.
За да могат фишовете от тях да пристигат направо при нарушителите обаче е нужна промяна в закона. До дни се очаква още КАТ да предаде на Агенцията за държавни вземания данните на десетки хиляди хора, които не са платили глобите си. Според комисар Алекси Стратиев това ще попречи и на нормалното издаване на новите им шофьорски книжки. Според думите му е възможно дори хората с неплатени глоби към КАТ, да не могат да кандидатстват и за кредит.

[smilie8] [smilie8]

Интересно обаче защо все забравят да кажат, че в БГ доходите са твърде ниски в сравнение с другите европейски държави?! [cool] И защо не направят глобата според дохода, както е в някои европейски държави?! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: Rand   
Дата:   20-04-10 23:51

Тъй, тъй трябва да се пълни бюджета. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: asahi   
Дата:   21-04-10 00:05

Не ти трябва висок доход, за да нарушаваш закона.

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: kaiser.soze   
Дата:   21-04-10 00:07

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: Diandimov   
Дата:   21-04-10 00:09

За превишение на скоростта до 5-7 МИЛИ отгоре никой не може да те спре и да те глоби.

Поне не съм чувал или виждал да го правят.

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: analgina   
Дата:   21-04-10 00:14

Това +50 лв. не се ли отнася за всеки 5 км/ч над превишените 50?

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: Amigo   
Дата:   21-04-10 00:16

ами норма пише... а норма е максимално доустимата от закона скорост май [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: analgina   
Дата:   21-04-10 00:17

Да не се окаже, че пак някой пишман журналист не е разбрал.

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: Doriyan   
Дата:   21-04-10 00:21

Само ще станат по-големи рушветите...

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: HP   
Дата:   21-04-10 00:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: Myth   
Дата:   21-04-10 00:32

е на всеки 5 км над нормите за ограничение на скоростта в пътния участък

Караш с 55км/ч-50лв. тъпо.

Не ти трябва висок доход, за да нарушаваш закона

Не ми трябват и високи глоби, че да се меря с Европа.

Не е ли малко неудобно когато се вземат пари от хората, независимо под формата на какво, винаги да се сравняваме с Европа, а когато става въпрос да се дават на хората и за хората, то тогава сме България.

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: jekopj   
Дата:   21-04-10 00:42

Тъпо е някой глоби да са по-високи от средната работна заплата.Недомислица от всякъде.Едно,че са почти несъбираеми и друго,че оставят чувство на безхаберие /от страна на държавата/ към тези,които плащат не само глоби,а и данъци...колкото ще глобят мангалите,които не пускат децата си на училище,а ги пращат да просят.
Ще оправят и тази простотия,но така и няма да разберем "умника" измислил този "шедьовър"...ние за това си и патим,че всеки експериментира на чужд гръб т.е. на нашия...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: Amigo   
Дата:   21-04-10 00:47

КАТ ни снима и за “Гражданска” [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: promis   
Дата:   21-04-10 00:49

А някъде те глобяват 200е ако си настъпил линията между паркоместата на улицата. Също там никой не кара с над позволеното. Защо ли [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: victory13   
Дата:   21-04-10 00:50

ами за 53км превишение /над 90/ ме изгърбиха 120евра... та пак ще изпреварим европата... всъшност ако бях местен щях да отърва и книжката за 6 месеца с тая скорост [smilie10]
иначе културно си ги взеха... в колата лаптоп с 3джи, принтер, кард риидър... питат си как ще платите, кеш или с карта, и на място стригане [smilie18] ... пазя си дукимента още ...

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: cicomanco   
Дата:   21-04-10 09:17

Само така!
Писна ми от малоумници по пътя! То не е минаване на червено , не е каране в насрещното, не е пилене като за световно от светофар до другия......[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: Amigo   
Дата:   21-04-10 09:19

пешаците да си цъкат там с никончетата и да не подливат вода на драйрърите [smilie23] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: kkkolelo   
Дата:   21-04-10 09:34

Трябва да има и задължителна минимална скорост 50 км/ч [smilie5] ... Като се лепне един тюфлек отпред на колоната с 30-40 км/ч ... и джигитите почват отляво, отдясно да изпреварват с мръсна газ. В 21 век сме, все по мощни и сигурни коли ... да вземат да прилагат сегашните норми, а не да се чудят какво да измислят ...

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: vinse   
Дата:   21-04-10 09:41

Няма да ни ударят тия глоби - то по улиците има толкова много дупки, че е невъзможно движението с над 40 км/ч [smilie18]

Миналата седмица минавах през Шумен - магистралата им... ако това въобще беше магистрала беше бойно поле - буквално не можеш да се движиш в никое друго платно освен в крайното дясно, където пък си в нарушение защото там нямаш право да се движиш. Ако паднеш в някоя тамошна дупка и национално издирване да обявят - пак няма да могат да те намерят [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: asahi   
Дата:   21-04-10 09:41

И с 30, и с 50 да караш - на следващия светофар пак сте заедно.

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: cicomanco   
Дата:   21-04-10 09:46

Мигооооууу.....аз съм и драивер , ама не съм малоумник на пътя!
Асахи , заедно ще сте ако идиотът не мине на червено![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: Amigo   
Дата:   21-04-10 09:48

глобите и наказанията трябва да бъдат съобразени с цялостната ситуация в БГ[cool] а за хилядите дупки по пътя ние кого да глобяваме, ърм?! [smilie9] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: iPonche   
Дата:   21-04-10 09:53

Давайте рушвети 2 годинки да ви боцнат. Никакви рушвети на никого! Ако искайте давайте, но може да попаднете на някой по-ербап от вас и да ви стане много, много тъжно [smilie8]

Добре, че не давам рушвети, сега да са ми лепнали 3 годинки [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: cicomanco   
Дата:   21-04-10 09:55

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: +5 = + 50
Автор: chicken   
Дата:   21-04-10 09:57

По мощни и сигурни коли. Като се направиш на пич, изтървеш контрола и ме шибнеш докато съм пеш, с колелото или мотора кво ме ебе, че няма да ти има нищо?
Като са ви високи глобите няма да нарушавате. Кво по-лесно?
Долу, в Серес има писта. Можете да се мъжкареете колкото ви душа иска



Публикацията е редактирана (21-04-10 09:58)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.