Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Арестуван/а от вулкана ...
Автор: ivenchev   
Дата:   18-04-10 19:18

По план утре, 19 април, трябва да се прибирам в България но изглежда, че съм "арестуван" от изригването на исландския вулкан. [smilie2]

Понеже съм на тихоокеанското крайбрежие, колегите предложиха "алтернатива" -> Сан Франциско - Владивосток, а оттам по транссибирската магистрала, докъдето стигне влака ... [smilie10]

Има ли други "арестувани" съфорумци и как се справяте с началото на Нибируту?

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   18-04-10 19:20

Наемаш кола и отиваш във Вегас. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: Amigo   
Дата:   18-04-10 19:21

пробвай с балон [smilie5] [smilie5] [beer] [beer] малко черен хумор [smilie3] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: n1x0n   
Дата:   18-04-10 19:25

оттам по транссибирската магистрала

Това не го прави, освен ако връщането ти в България не е въпрос на живот и смърт.

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: ivenchev   
Дата:   18-04-10 19:25

Автор: Dani_Koev_BG
Дата: 18-04-10 19:20

Наемаш кола и отиваш във Вегас.


Колата е наета отдавна и даже ми плащат бензина, ама Вегас ми идва малко кичозен. По-скоро бих се помотал из Мохаве.

Приемам предложения и за Мексико - Баха Калифорния, ама да не вземе пък там да друсне нещо - знам ли какво да правя. [smilie10] [smilie2] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: Amigo   
Дата:   18-04-10 19:27

абе и в Мексико май има вулкани, пък и скоро не е ставало много голямо земетресение май там, трябва да се внимава с тоя район [smilie3] [smilie5] [smilie8] пък и Йелоустоун е наблизо и го чакат да еруптира в близките 100 000 години... [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: ivenchev   
Дата:   18-04-10 19:32

Ако изригне - бива, ама наистина да не вземе да еруптира, че тогава всички сме станали Иръпшъни ... [smilie10] [smilie10] [smilie10]

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: Amigo   
Дата:   18-04-10 19:37

ivenchev написа:

> Ако изригне - бива, ама наистина да не вземе да еруптира, че
> тогава всички сме станали Иръпшъни ... [smilie10] [smilie10]
> [smilie10]
>
> [smilie5]



мдааа, ще трябва да научим Уан уей тикет [smilie3] за отвъдното [smilie18] [smilie18] [smilie8] [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (18-04-10 19:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: boreto   
Дата:   18-04-10 19:41

Че какво и е на транссибирската? За десетина дни ще се прибере, ако си намери билети...


Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: ivenchev   
Дата:   18-04-10 19:42

Бе той първия тикет е на Нийл Седака, ама туй за друга тема ... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: mbs   
Дата:   18-04-10 19:45

Йелоустоун..., хм, накарахте ме да се замисля... Ами ако вземе да еруптира навътре към центъра и оттам да избие при нас някой кратер.[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: acklay   
Дата:   18-04-10 19:49

Сан Франциско-Сингапур-Истанбул?

Иначе аз се надявам тоя приятел или да се успокои или да не плюе към Близкия изток, че иначе аз ще съм арестуван в България [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: asahi   
Дата:   18-04-10 21:32

Ако много ти се лети - Афика, Истанбул и си тук.
Ако не ти се лети - стой си там и не прекалявай с местната храна. Не важи за бирата.

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   19-04-10 14:36


Хайкукууу [smile]
ко танА?

[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: djogata   
Дата:   19-04-10 14:48

Споко, шъ отворят полетите в най-скоро време - иначе авиокомпаниите ще предизвикат гражданска война [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: djogata   
Дата:   19-04-10 14:49

А за Транссибирската железница и като цяло сухоземно пътуване през Русия - според мен дори летенето през облак от пепел е далеч по-безопасен вариянт [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: boreto   
Дата:   19-04-10 14:51

Пътувал ли си по нея или само си мислиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: djogata   
Дата:   19-04-10 15:10

Бил съм в Русия 2 пъти и това ми стига...
[smilie25]
По магистралата не съм пътувал.

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: zizero   
Дата:   19-04-10 15:21

Нов вулкан изригва в Камчатка

http://www.dnes.bg/world/2010/04/19/vtori-vulkan-se-aktivira-bylva-pepel-v-kamchatka.89591

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: Amigo   
Дата:   19-04-10 16:55

не бойте се, деца, изпращат точния човек да укроти тоз исландски змей [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie19] [smilie19]


Наеха Меглена Кунева да се справи с облака
19 април 2010 / News.dir.bg



Бившият еврокомисар Меглена Кунева стана политически съветник на вицепрезидента на Европейската комисия (ЕК) Сийм Калас.

Калас, който е и еврокомисар по транспорта, взел решението, след като вчера ЕК прецени, че трябва да се създаде група за оценка на икономическите последици от кризата в европейската авиация заради вулканичния облак от Исландия. Това съобщиха от комисията, цитирани от БТА.

Калас, който бе натоварен от председателя на ЕК Жозе Мануел Барозу да ръководи тази група, преценил, че като комисар за защита на правата на европейските потребители Меглена Кунева е натрупала голям опит с правата на пътниците, ползващи въздушен транспорт.

„Днес ще направим първата ни голяма работна сесия, на която ще обсъдим проблемите на транспорта и специално – на кризата с въздушния транспорт”, каза междувременно Меглена Кунева, цитирана от "Фокус". По думите й работата като политически съветник предполага да раздели времето си между Брюксел и София.

Само преди седмица в световните агенции се появи информация, че Кунева е получила покана за работа на висок пост във френската банка "БНП Париба". След изтичането на мандата й като еврокомисар тя отклони предложението на Жозе Барозу да продължи работата си в ЕК на ръководен пост - като директор на Бюрото на европейските политически съветници.

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: Amigo   
Дата:   19-04-10 17:03

IATA: Европа действа неадекватно, някой подведе авиокомпаниите за облака [smilie8]

Международната асоциация на авиационната индустрия (IATA) остро критикува европейската реакция на кризата с облака вулканична пепел и призова в понеделник за спешни мерки за отваряне на въздушното пространство след като вече пети ден авиокомпаниите губят по 250 милиона долара на всеки 24 часа.

Според шефа на IATA Джовани Бисиняни властите в Европа са "пропуснали възможности за безопасни полети".

"Този вулкан съсипва авиационния сектор - първо в Европа, а сега вече и по света. Размерът на икономическите щети за авиацията вече е по-голям от тези след 11 септември, когато американското небе бе затворено за три дни", допълни Бисиняни, цитиран от "Ройтерс".

"Трябва да сложим край на тази тотална забрана и да открием начин за гъвкаво отваряне на небето, стъпка по стъпка", обясни той на брифинг в Париж.

Бисиняни призова също спешно да се свика среща на Международната организация на гражданската авиация, която е една от структурите на ООН.

"Трябва да вземаме решения на базата на реална ситуация, а не на теоретични модели. Властите пропуснаха възможност да се извършват безопасни полети."

Еврокомисарят по транспорта Сиим Калас заяви в неделя, че сегашната ситуация не може да продължава така. "Не можем просто да чакаме облакът с пепел за се разнесе", добави той и изрази надежда в понеделник половината от европейското небе да бъде отворено за полети.

В същото време няколко авиокомпании извършиха без проблеми тестови полети на различни височини (холандската KLM дори пусна два товарни самолета до Азия) и повдигнаха въпроса кой и на какво основание е взел решението да затвори всичко от Дъблин до Москва. От избухването на кризата късно сряда до днес са отменени над 70 000 полета.

Брайън Флин - шефът на европейската агенция за въздушен контрол "Юроконтрол" отговори, че има ясно разписани правила на Международната организация на гражданската авиация, те се прилагат по цял свят, а конкретните инструкции се интерпретират на континентално равнище.

"Би могло да се каже, че инструкциите се интерпретират малко по-строго за Европа, отколкото за САЩ, що се отнася до отговорността на агенциите за контрол на въздушното движение и пилотите", обясни той през "Ройтерс".


[smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: ivenchev   
Дата:   19-04-10 20:49

След 5 часа тръгвам за летището. Засега Луфтханза не е отменила полета.

Вариантът с Владивосток се отменя по технически причини, че там вулканът (този в Камчатка де) е по-пресен ... [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Хайде за "разведряване на атмосферата" - един кадър от вчера, който съм кръстил "Полетът на пантофката". [smilie3]

Като се прибера, живот и здраве, може и да драсна едно хайку към него (Майско цвете, четеш ли?). [smilie25]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/zesx0595.JPG
http://photo-zona.net/images/user64009/album22764/large/1271699254_svbw6003_slipper_in_flight.jpg


За добро или за лошо току що ми се обадиха, че полетът ми е отменен. [smilie10]

Започва "Дългото чакане" ... [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: canonio   
Дата:   19-04-10 21:04

След 5 часа тръгвам за летището. Засега Луфтханза не е отменила полета.


Луфтханза няма полети.. пак нещо не си разбрал.. ще страдаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: ivenchev   
Дата:   19-04-10 21:16

canonio,

благодаря за вниманието - виж текста под снимката ...

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Арестуван/а от вулкана ...
Автор: sunnyshot   
Дата:   19-04-10 21:20

Ако съм на твое място, хич няма да се притеснявам. Там където си, ше се погрижат за тебе по-добре и от родната ти леля [smilie5]

Колкото до Вегас, в момента се протягам на един басеин под палмите и никак, ама никак не ми е кичозен
https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonSunbathe.gif


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.