Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: Amigo   
Дата:   15-04-10 00:21

[smilie10] [smilie10]

Учителка по литература обрала банката в Плевен
Даскалова задигнала 20 000 лв., за да си погаси кредити
Пистолетът, с който заплашила касиерките, бил играчка

Учителка по литература се оказа автор на най-дръзкото престъпление, извършено от жена у нас. 37-годишната Поля Даскалова е задържана от плевенската полиция за обира на ПроКредит Банк в града.

На 15 март жена с шал и очила влезе в банката, заплаши трите служителки с пистолет и си тръгна с 20 000 лева.

Криминалистите стигнали до красивата крадла по снимки от охранителните камери и използването на агентура, съобщиха вчера от полицията. Дамата била заснета 4-5 дни преди обира да се навърта около клона.

Ченгетата сравнили снимката на учителката от деня на обира с тази на жената, заснета от охранителните камери дни преди престъплението. Експерти качили двата кадъра на компютър и открили

доста сходства във фигурата на бандитката

Оттам те получили яснота за истинския вид на обирджийката, а снимката й била пусната до всички полицейски управления около Плевен.

Ченгетата получили информация, че човек с подобно описание живее в Славяново и преподава в местното училище литература, информатика и английски език. Във вторник полицаите изненадали крадлата и й сложили белезниците. Жената която има две деца направила пълни самопризнания. Обяснила, че се е подготвила добре за обира. Тя наблюдавала няколко дни клона, в който плевенчани си плащали сметките за ток и вода. Водила си дори списък по колко души влизат на ден, тъй като целта на Даскалова била да задигне 20 бона. Толкова й трябвали, за да погаси кредит, който изтеглила преди време, и имала трудности при връщането му.

"От наблюдението на банката учителката научила, че клонът няма жива охрана

Установила също, че между 15 и 16 часа е мъртво време, в което няма много клиенти", разказаха разследващи. Поради тази причина жената атакувала ПроКредит Банк в понеделник в този интервал от време. Действала изключително хладнокръвно. Даскалова поставила пистолета на касата и казала да й напълнят черната найлонова чанта, която носела, с пари.

Навън имам съучастници, които внимателно наблюдават всичко.
Ако излезете, ще ви застрелят

заплашила учителката. Поради тази причина банкерите натиснали паникбутона едва 10 минути след обира. След престъплението имаше съмнения, че в случая е замесен вътрешен човек от банката. От полицията обясниха вчера, че тази версия категорично е отхвърлена.

Минути след напускането на клона Даскалова се смесила с минувачите и потеглила към кино "Освобождение". Там се преоблякла и тръгнала към гарата, откъдето хванала автобус за Славяново.

В деня на престъплението жената била облечена с шуба и черни панталони. Големи слънчеви очила прикривали скулите й, а розовият шал - останалата част от лицето. Според описанието на банкерите жената била с кестенява коса, спусната под раменете. Криминалисти обаче още тогава предположиха пред "Монитор", че

Даскалова е използвала перука което после се потвърдило.

37-годишната учителка е с чисто съдебно минало и е задържана за 72 часа. Прокуратурата ще настоява за постоянния й арест. Ако се докаже, че тя е обрала банката, я чака присъда от 6 до 15 години затвор.



Съпругът: Сигурен съм, че не е тя
"Сигурен съм, че съпругата ми не е обрала тази банка. Тя има три висши образования. Не си спомням какво точно прави на 15 март, когато е станало това, но ви казвам, че не е тя", съобщи вчера съпругът на Поля - Свилен. Той има фирма, която извършва дейности със строителни и стопански машини.

Мъжът имал 2 кредита. Негови познати обясниха пред "Монитор", че дължи около 30 000 лева към банки. Те твърдят, че срещу него се водят дела и имал забрана да напуска страната.

"Жена ми имаше зелена карта, ако беше задигнала тя парите от банката, досега можеше вече да замине", каза още Свилен Даскалов. .
Щяла да заминава за САЩ през май


Поля Даскалова е имала зелена карта за САЩ и възнамерявала да пътува за Америка през май. Жената имала и купен билет, тъй като щяла да заминава със сина си. Това каза зам.-директорът на училището, в което тя преподава, Емил Данчев. Той и колегите му недоумяват как Поля е обрала банката, тъй като по нищо не личало, че е възможно да извърши това. Жената винаги била добре облечена. Описват я като красива и интелигентна жена. Най-щастливи от ареста й бяха децата от школото, които губили часовете си при Даскалова. Тя преподавала литература, английски и информатика.

Дамата е председателка на настоятелството на местното читалище „Отец Паисий". Нейни познати твърдят, че била в кандидатската листа на ОДС за общински съветници през 2003 г. На следващите избори баща й Васил Янков се кандидатирал за кмет с подкрепата на БСП и тя напуснала сините.

[smilie8] [smilie8]


Убу де - 6-15 години затвор за 20 000 лв., а тези, дето задигнаха милиони на колко трябва да ги осъдят и кога ще стане това?! [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: roussinoff   
Дата:   15-04-10 01:31

Абе с пистолет-играчка, едва ли ще и дадат ефективна.... Жалко че са я хванали [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: Amigo   
Дата:   17-04-10 02:31

А шивачките - заложни къщи [smilie10] [smilie10]

Шивачка, дегизирана като рокер, опита да обере заложна къща [smilie10] [smilie10] [smilie18] [smilie18]

Още една жена опита да извърши обир, само два дни след като учителка беше уличена за грабежа на над 20 000 лева от банка.

Сигнал за инцидент в заложна къща в Трявна е получен в местното районно управление към 14.20 часа днес, съобщиха от МВР.

Изпратеният на място полицейски екип задържал М.В., 33-годишна от Трявна, облечена в спортен екип за управление на мотоциклет и предпазна каска на главата.

При изясняването на случая служителката в обекта обяснила, че жената влязла в заложната къщата и подала бележка с кратък текст - да съберe в плик наличните пари и да й ги дадe. Касиерката обаче успяла да подаде сигнал в полицията чрез паник-бутон и тревненката била хваната на място.

М. В. е задържана за 24 часа. Предстои изясняване на обстоятелствата около инцидента и на причините, довели нападателката до дръзкото решение, уточняват от МВР.

По неофициална информация от полицията жената се казва Марияна и работи като шивачка. Обяснила, че се принудила да опита обир, защото има дългове, които не може да изплати. Младата жена била редовна клиентка на заложната къща заради финансовите си проблеми. Жената е омъжена, с две деца.

Същата причина изтъкна и 37-годишната учителка от Славяново Поля Даскалова, която беше задържана за обира на офис на ПроКредит банк в Плевен през март. Днес обаче съдът отказа да я пуснe от ареста с мотива, че няма доказателства нейните и на съпруга й кредити да са толкова големи, че да са я принудили да краде. Нямало и доказателства, че е използвала парите за погасяване на семейните задължения.

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: jino   
Дата:   17-04-10 10:30

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
Поздравявам я жената!!

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: asahi   
Дата:   17-04-10 10:32

Щом даскалка с воден пистолет обира банка бах ти и охраната, ръйш ли. Трябва да ги сменят пакетно, като хокеен отбор.

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: jino   
Дата:   17-04-10 10:34

Мене банката за следвашите 20 години доста по сериозно ще ме обере[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: MiTaka   
Дата:   17-04-10 10:40

Мен банката и без пистолет ме обира подва пъти на месец.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Да я съдя ли?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: asahi   
Дата:   17-04-10 10:44

Натисни паник бутона.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: sen_shui   
Дата:   17-04-10 10:47

Ето до това доведе България хората. Не стига, че стандарта ни на живот беше нисък а и сега с тази искуствена криза, работодателите се подиграват с хората. Тепърва очаквам още хора да откачат и да предприемат дръзки решения[smilie23] Срам ме е, че съм българин ....



Публикацията е редактирана (17-04-10 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: Vladimir666   
Дата:   17-04-10 11:16

Що? Идеално си е!
В джобса гледах много яки оферти.

Проектант с минимум 3 години стаж, отличен SolidWorks, AutoCad и английски - 450 - 500лв.

Общи работници правене на тротоари 700 - 1100лв.

Който за каквото е учил!

[smilie5]



Публикацията е редактирана (17-04-10 11:16)

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: Amigo   
Дата:   17-04-10 12:38

Vladimir666 написа:

> Що? Идеално си е!
> В джобса гледах много яки оферти.
>
> Проектант с минимум 3 години стаж, отличен SolidWorks, AutoCad
> и английски - 450 - 500лв.
>
> Общи работници правене на тротоари 700 - 1100лв.
>
> Който за каквото е учил!
>
> [smilie5]
>



мдааа... Няма желаещи да работят в центровете за спешна помощ, защото средната заплата на лекар е 600 лева [cool]


какво до коментираш... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: Императорът.   
Дата:   18-04-10 01:12

Стига бе хора - кой я е карал да затъва в дългове ?!? От пуста лакомия Сулю и Пулю се набълбукаха с кредити, без да мислят как ще ги плащат, после - бамката виновна !!! Аз не само че никога не теглил кредити, но и никога нищо не съм купувал на изплащане.

Винаги чудил на Прокредит бамк (една от любимите ми бамки иначе) що турят за охрана някакви женици и девойки... тия нормални ли са? Пък в клонът на ОББ с който работим от нашата кантора охраната е някакъв дядко, толкова подут и червен от високо кръвно, че ме е страх, че ако направи по-рязко движение (напримерно ако скочи да брани бамката), ще се пръсне като коктейл Молотов и направо ще сащиса бандитите... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: steeens   
Дата:   18-04-10 01:50

Императорски, не всички имат твоята прозорливост.А и баМките мноу хитро омайват жертвите си, без да се усетиш и ти нахлузили хамутя.[smilie5] [smilie18] [smilie5] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: Amigo   
Дата:   18-04-10 01:50

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: netLady   
Дата:   18-04-10 17:52

като не се е сдобила предварително с прякор - пада й се!


Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: Amigo   
Дата:   18-04-10 17:55

мдааа, а фараони, кредитни милионери и съпсъпвачи на банки си жевят живота в БГ и чужбина [smilie8] висша справедливост в действие [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: Императорът.   
Дата:   18-04-10 18:41

Стийнс това не е оправдание, но е факт - и мене ми е писнало от хора, подписали договор, без да прочетат условията, дори отгоре-отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: Ivo55   
Дата:   18-04-10 20:48

[smilie7] Импе,() опитай се да живееш с учителска заплата или поне си представи,че си хубава жена-и умна при това,но с450-500лв. бруто и всеки ден младите хора,при които влизаш в час,първо те оглеждат критично и ЧАК СЛЕД ТОВА решават да те слушат или не... Абе не им е леко на даскалите!

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: Amigo   
Дата:   18-04-10 20:49

редене на плочки му е майката [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: Императорът.   
Дата:   18-04-10 21:00

Иво 55 - сам аз съм бил учител. Заплати малки - ами тогава тази даскалко що се набила с кредити?

Дай всеки дето взел кредит да нападне после бамката?

Човекът трябва да отговаря за делата си, дори за простотиите - тъй мисля аз.

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: netLady   
Дата:   18-04-10 23:32

Абе Импе, случва се да попаднеш в ситуация парите да ти трябват спешно (да не дава господ), когато ще подпишеш всякакви договори(а па вие важните неща ги пишете с най-ситния шрифт), пресиран си от време. Подписваш и толкова - само и само да свършиш работата.

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: Ivo55   
Дата:   19-04-10 08:21

Е,да се надяваме,че "в затвора ще попадне на хора и ще стане човек"! Пропускаме ОНЯ до нея-съпругът,който е направил кредитите и съвсем по "мъжки" се е свил и оставил жена си да търси начин да го измъква!

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: Императорът.   
Дата:   19-04-10 09:56

Нетлейди - бамките не знам - гледам да си имам по-малко работа с тях, но в нашите договори няма ситни буквички. Всички са еднакво големи и няма скрити клаузи - ние сме честна компания, а не обирджии.

Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: asahi   
Дата:   19-04-10 09:58

https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/ibzy8430.JPG
http://www.kd-group.bg/images/txt_bg1.gif



Отговори на това съобщение
 Re: И даскалите започнаха да обират баМки
Автор: Императорът.   
Дата:   19-04-10 10:01

Асахи - [smilie24] [smile]

Ако бяхме мошеници, щяхме да ГАРАНТИРАМЕ печалби на финансовите пазари, за да ловим баламурниците... но не сме.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.