Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Метростанция Средец и Антична Serdica
Автор: VoxGabrieli   
Дата:   15-04-10 12:13

Метростанция Средец и Антична Serdica

Вода газим, жадни ще си ходим!


Отговори на това съобщение
 Re: Метростанция Средец и Антична Serdica
Автор: iPonche   
Дата:   15-04-10 14:01

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Метростанция Средец и Антична Serdica
Автор: Императорът.   
Дата:   15-04-10 15:52

Ами това е... [smilie2] Не вярвам нещо смислено да се направи. Ами със древното стадионче (театърче) дето е източно от мястото, край бул. Дондуков - какво става?

Отговори на това съобщение
 Re: Метростанция Средец и Антична Serdica
Автор: джъмбо   
Дата:   15-04-10 16:43

стой по два часа задръстване всеки ден пък ще те питам болили те фара за руини....

Отговори на това съобщение
 Re: Метростанция Средец и Антична Serdica
Автор: Lalinda   
Дата:   15-04-10 16:46

Мда, някой сигурно ще предпочете и цяла София да се изсели (защо пък не), та да си работят археолозите на спокойствие...

А туристите да облитат града само със самолет или хеликоптер...

Отговори на това съобщение
 Re: Метростанция Средец и Антична Serdica
Автор: neuromancer   
Дата:   15-04-10 16:57

Е да, къде къде по-лесно е да асфалтираме и бетонираме всичко и готово. А после туристи няма за какво да идват - още по-малко проблеми, още по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Метростанция Средец и Антична Serdica
Автор: Стефан   
Дата:   15-04-10 17:15

Надявам се наистина да го експонират както трябва археологическия пласт, притеснително е ако наистина не са си направили сметките правилно, уж казаха, че времето за проучване е включено в проекта... Аз съм си намерил едно място, от където ги снимам през наколко дни разкопките в развитие, по-нататък може да направя филмче от кадрите.

Иначе този другия проект за стъкления купол на площад Независимост изглежда много добре, дано да го направят както трябва. Триъгълника на съвременната държавност (Президентство - Мин. съвет - Нар. събрание) и вътре в него под стъклен похлупак античния град. То даже трябваше да е готов през юни, но както разбирам са отложили срока за есента, но важното е да стане както трябва.

На старата метростанция Сердика само са очертали на перона с плочки с различен цвят къде са се падали зидовете (които иначе са по-високо, би трябвало да висят във въздуха ако трябва да са на същото място), за там също съм си мислел, че може някак да се експонират, от тази публикация разбирам че действително се пазят, т.е. при добро желание може да се измисли нещо и за тях.

За сегашните разкопки като ги гледах се чудех как точно ще ги експонират на първо подземно ниво, като ги виждам прекалено плитко под повърхността, значи идеята е да се преместят (както си мислех). Не знам, дано специалистите да вземат най-доброто възможно решение, не е лесен проблем наистина, особено както виждаме и в тази тема че има хора на които не им пука за това че София е един от най-древните градове в Европа (втория най-стар до колкото знам) и е добре това наследство да се проучи и покаже както трябва.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Метростанция Средец и Антична Serdica
Автор: neuromancer   
Дата:   15-04-10 23:07

от тази публикация разбирам че действително се пазят

Ако под "пазят" разбираш (цитирам статията) "разкапват се в двора на Метрострой", да, пазят се

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.