Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За новите документи
Автор: zizero   
Дата:   13-04-10 08:53

Чух тия дни бегло по новините, че вече правят от новите документи (лични карти и задгранични паспорти) и че имало някакви огромни опашки за смяна на документите. Не разбрах обаче, като ми предстои пътуване на 1-ви май, а стария ми задграничен паспорт изтича 2011, трябва ли да го подменям с нов или мога и с него да напусна страната, а се подменят само изтичащите?

Някой има ли някаква информация!?

Отговори на това съобщение
 Re: За новите документи
Автор: Amigo   
Дата:   13-04-10 08:57

в ЕС нали само с лична карта се пътува?! [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За новите документи
Автор: Marillion   
Дата:   13-04-10 09:16

Преди имаше правило, че задграничния паспорт трябва да има минимум 6 м. валидност, за да можеш да излезеш в чужбина.

Amigo - в ЕС можеш спокойно да пътуваш със задграничен паспорт. Той е документ за самоличност.

Ако ще пътуваш в страна, за която се иска паспорт може да не го сменяш, но ако ще се бавиш много време там може да ти се наложи да искаш удължаване от консулския отдел на наше посолство. Това струва около 50 лв и отнема до 20 дни. /иска се разрешение от БГ/. Теоретично трябва да можеш да си изкараш нов паспорт от БГ посолство, но това отнема поне 6 м.

Отговори на това съобщение
 Re: За новите документи
Автор: asahi   
Дата:   13-04-10 09:16

Пътувай смело и се връщай преди 2011.

Отговори на това съобщение
 Re: За новите документи
Автор: georgi969   
Дата:   13-04-10 09:49

А зазстарховката "зелена карта" какъв срок на годност трябва да има?В смисъл акао ми изтича юни,могали да изляза май и да се вирна преди края на юни?Става дума за Турция.

Отговори на това съобщение
 Re: За новите документи
Автор: Amigo   
Дата:   13-04-10 11:14

добре де, ами нали личната карта е също докимент и важи в Б, това не значи ли че важи и в целия ЕС?! съвсем сериозно питам! [smilie11] инак май ще трябва да си вадя нов пашапорт [smilie2] [smilie8]



Публикацията е редактирана (13-04-10 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: За новите документи
Автор: zizero   
Дата:   13-04-10 11:46

Личната карта ти важи за всички държави от Европейския съюз и можеш с нея да си пътуваш. Аз ще ходя във Великобритания и за там трябва задграничен паспорт. А по новините чух за тия новите документи, биометрични или каквито са там, за това се зачудих със стария дали е окей.. А иначе ако пътуваш с кола и минаваш през сърбия, с лична карта само няма да стане. Но ако си хванеш самолета, да речем до Италия, нямаш проблеми с личната карта. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За новите документи
Автор: Amigo   
Дата:   13-04-10 11:48

[thankyou] [thankyou] [smile] значи ще трябва да се вади и ще ме биометрират гадовете [smilie9] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За новите документи
Автор: spacewalker   
Дата:   13-04-10 12:24

За ЕС - лична карта само става.
За останалия свят - задграничен паспорт , докато не му изтече валидноста.
[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За новите документи
Автор: PolarBear   
Дата:   13-04-10 12:28

Великобритания също е в ЕС...

Ако картата ти не е изтекла, може и с нея. С паспор изтичащ догодина също няма проблем.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.