Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Покет ПС - Неволи ;)
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-04-10 19:58

Моделът е Фуджитсу - Сименс Покет Лукс Н560.


GPS-а тръгна след 100-на ъпдейти на ромове, драйвери и т.н. сега е с версия - GPS Sirf III GSW версия 3.5.0 за N560

трябва да се ъпдейтва един файл с ефемериди, ма не помага евентуално прави по бързстарт, файла пише че важи два дена ма нестава ...


Ако зацепи и уцели града в който се намирам имам съмнения дали нацелва квартала, грешката на познати ми места е +- 2-3 пресечки

С Ви-Фи то драмата е същата я се конектне я не към криптирана мрежа WPA-PSK TKIP , един път се закачи по някаква случайност.

Та това е, толкова ли е зле положението или грешката е в моя телевизор.

С Гармин и Симбиан не съм имал никакви проблеми за GPS...


Някакви полезни ютилки, и т.н.. моля за съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: Покет ПС - Неволи ;)
Автор: seaman58   
Дата:   12-04-10 20:01

http://forum.pocketbulgaria.com/index.php питай тук

Отговори на това съобщение
 Re: Покет ПС - Неволи ;)
Автор: djogata   
Дата:   12-04-10 20:06

С Уин Мобайл ли е това чудо?

Отговори на това съобщение
 Re: Покет ПС - Неволи ;)
Автор: Grandpa   
Дата:   12-04-10 20:10

Ако има нещо гнило, предполагам е в конкетния модел и софтуер комбинация.
Ползвам стар Dell Axim x31 с външен GPS (през Bluetooth) и нямам никакъв проблем (iGo8.3). Дали щото е външен GPS, ама такива неволи като да не може да хване fix са ми абсолютно непознати. Не съм фен на много кабеляци и по-голям екран би ми вършил по-добра работа. Просто това покет пс ми се намираше под ръка като реших да "пробвам" GPS и така си остана...

Отговори на това съобщение
 Re: Покет ПС - Неволи ;)
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-04-10 20:55

С Вграден ГПС е и WM-6.1 сега пробвам други версии но все същото, явно е слаб приемника и ще си го ползвам с външния чудя се дали да не му купя външна антена поне за кола ще върши работа.


Някой има ли впечатление от Смарт-Фоните на ГигаБайт ГСмарт има един интересен модел с ВМ6.5 128 РАМ и 2 Сим Карти работещи едновременно ВиФи и ГПС? на много примамлива цена


[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Покет ПС - Неволи ;)
Автор: djogata   
Дата:   12-04-10 21:12

А сигурен ли си, че проблемът не ти е в програмата. Аз две HTC-та ползвам с уин 6.1 и 6.5, и и двете си бачкат доволно добре. ТомТом и Гармин си бачкат безпроблемно.

Отговори на това съобщение
 Re: Покет ПС - Неволи ;)
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-04-10 22:20

Ми не мога да разбера какво става, Гармина досега не ми е правил проблеми. Сложих друг фирм-уеър и сега нещата са малко по добре, на първия етаж в стаята хваща 4 спътника 2 от които с много добър сигнал другите 2 с по силен отколкото днес на открито повечето които хващаше.

Видимост до колко сателита трябва за да ти изчисли позицията аз си мислех че са три но май трябват повече ?

и ВиФи то ме дразни,утре ще пробам настройките от преди малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Покет ПС - Неволи ;)
Автор: djogata   
Дата:   12-04-10 22:26

Трябват ти 3 спътника за определяне на координати, 4 за определяне и на надморска височина.

В стаята какъвто и фирмуер да сложиш, трудно ще хване сигнал - освен ако всичките спътници не се виждат през прозореца.

На моето НТС Диамънд имаше една особеност - от време на време упорито не искаше да намери обхват. След рестартиране си намираше веднага. Може и при теб да го има този момент? (май е бъг във фърмуера).

Отговори на това съобщение
 Re: Покет ПС - Неволи ;)
Автор: TheBossBG   
Дата:   13-04-10 08:47

PeterPAN, всички тестове с ГПС-а ги прави на открито! Възможно е първият старт да продължи до 10 минути. Както и когато сменяш локацията, напр. последно бях ползвал ГПС-а в София, после го пуснах във Виена. В София си тръгва за 1-3 мин, във Виена му трябваха поне 6-7. Виждаше спътниците, но не се конектваше към тях. И после си стана зелена иконката. Последващите стартоев във Виена си бяха бързи. Лично аз ползвам iPAQ rw6815 с WM5, iGO6 и външен приемник. ПДАто има някаква програмка за ГПС, но тя нито веднъж не е намерила устройството. Докато iGO си го откри веднага. Така че не се изнервяй, потърси в http://forum.pocketbulgaria.com, там има много информация. Друг добър форум е руският 4PDA . Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Покет ПС - Неволи ;)
Автор: PeterPAN   
Дата:   13-04-10 09:49

Мерси на всички, оказа се че проблемът е във фирмеъра на устройството намерих един с който що годе работи добре. GPS-a тръгна зацепва бързо и вече е точен, мога де се свързвам и с криптирани мрежи ;)


Гармина понякога забива и не може да се възстанови от фонов режим.

Трябва да пробвам IGO-то чувал съм че за WM било по добро нямам на идея, предполагам че картите са на едно ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: Покет ПС - Неволи ;)
Автор: the_drug   
Дата:   13-04-10 13:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.