Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Драскането по фасадите
Автор: lomidol   
Дата:   07-04-10 09:56

Болно ми стана когато видях някакви писаници,мацаници по чисто новата ми фасада от гранит.Беше хубаво ,ново,чисто,лъскавко.
Идва някакъв кретен с дебел маркер и започва да драска.За пет минути след него на нищо не прилича.Ако го бях хванал щеше и кръв да има по стените.То дори и графити не са.
Кога тези деяния ще бъдат криминализирани.На малолетните-яки глоби на родителите и въстановяване на фасадата.Като гледам целия град е одраскан с маркери.Ех да го хвана тоя.

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: snoopoff   
Дата:   07-04-10 09:57

Кофти [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: Brida   
Дата:   07-04-10 10:09

Що си мисля, че вече са криминализирани [smile] Въпросът е да го хванеш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: ejko   
Дата:   07-04-10 10:17

криминализирани са..., хулиганство и т.н. Защо си мислите, че бягат така от ченгетата...! Предполагам всички сте виждали бягащи от куките деца с шпрейове в ръка...

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: orlindraganov   
Дата:   07-04-10 10:19

Аз също излизам да хулиганствам с маркер, ама само като наближат изборите и почне да има кандидати по стените. Много обичам озъбени политици.

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: ejko   
Дата:   07-04-10 10:24

тея стари сгради, грозни полуразпаднали огради и т.н., пончкога си плачат за графити.
Но като знам как на чисто нова или санирана сграда съм виждал гордо нарисуван к*р и мен ме боли сърцето.
Не мога да го разбера...

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: NeDDRaG   
Дата:   07-04-10 10:48

Мда... Тия дни свалиха едно скеле от сгррада, близо до Орлов мост и вече е надраскана.

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: lomidol   
Дата:   07-04-10 12:43

Да не би да има някой осъден?
Трябва да има отделен закон за това.А иначе какво-дребно хулиганство и няма да правиш повече така мойто момче.Да търка там гадинчето с парцала докато изчисти всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: alsash   
Дата:   07-04-10 13:03

точно вчера мислих по същата тема.....доста е неприятно и много грозно....ама да не се бърка с графитите



Публикацията е редактирана (07-04-10 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: ejko   
Дата:   07-04-10 13:10

Хулиганство не е престъпление и затова осъдените често минават по бързата процедура, което е хубаво. Осъдени има и то много.
За драскането по фасадите обикновено това са 12-16 годишни не знам какво наказание искаш, но за непълнолетните се иска предварително производство и т.н.
Иначе ако се сметне че действията му оскърбяват обществото, то би могло да мина за едро хулиганство, тогава доворим за лишаване от свобода до две години, поправителен труд, както и обществено порицание. Ако окаже съпротива и бяга или се държи грубо и цинично, може и до 5 години лишаване от свобода да отпере...!
Но 5 години в затвора, защото си драскал по сградата е безмислено.
Няма смисъл от нов закон, този си е добър. Въпросът с драскането, както и с всяко пресъпление е не колко сурово е наказанието, а да се създаде усещане в хората, че ще бъдат хванати. В правото има принцип, който е необорим: "Не е важно суровостта на наказанието, а неговата неизбежност".
Проблемът тук е че всеки си мисли, че няма да го хванат. Ако знаеш, че най-вероятно ще те търсят и шанса да те хванат е голям, дори наказанието да е един месец обществено полезен труд, пак няма да драскаш, но и 5 години затвор да е наказанието, когато има създадено усещане за безнаказаност, то пак ще се драска!
Но ние тук сме държавата, където искаме смъртно наказание, но не можем да приемам, че при арест арестуваният ляга на земята. Смешно!


Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: ARGO   
Дата:   07-04-10 13:19

Графитите ги приемам на подходящите места, но има едни драсканици като подписи с черно, незнам как им казват и за какво са но само да набарам някой... [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: lillia   
Дата:   07-04-10 13:20

Най-обичам надписа И+М=ВНЛ[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: captainme   
Дата:   07-04-10 13:24

много е гадно,но за малките си е форма на протест....колко струва спрей тук...да го направят 50 лева за тези до 18;)

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: НАСОО   
Дата:   07-04-10 13:24

мене пияниците като се прибират от дискотека и ми мачкат улуците. Вече 5 или 6пъти ги сменявам. Трошат всичко що има по улицата. Оня ден бяха обърнали в продължение на 500метра всички кофи. Ченгетата си траят все едно нищо не е станало. Някой ден ще ми кипне и как се мислят за безсмъртни като пили и са много някой ще си го намери.

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: n1x0n   
Дата:   07-04-10 13:26

Докопахме с приятели един преди време. В трамвай 9 - нова мотриса - цялата в тагове. Нашето момче едвам намерило празно място и драска.
Взехме му маркера и му нарисувахме едно голямо "Z" на челото. Надявам се да са толкова "перманентни" тия маркери, колкото ги хвалят.

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: ejko   
Дата:   07-04-10 13:31

ARGO, ето никсъна ти е казал- "тагам" се казва, когато драскаш подпис с черно...

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: kaiser.soze   
Дата:   07-04-10 13:41

има и готини драсканици в махалата... например:

"БИСТРА Е КОВАРНА ЖЕНА"

и

"АФЕРАТА ЛАКОВСКИ"

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: NeDDRaG   
Дата:   07-04-10 14:06

captainme написа:

> много е гадно,но за малките си е форма на протест....колко
> струва спрей тук...да го направят 50 лева за тези до 18;)

И срещу какво протестират? Според мен е форма на кретенизъм и нищо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: captainme   
Дата:   07-04-10 14:10

протестира се винаги срещу системата.независимо коя[smilie18] хвани някой 14-15 годишен да ти обясни

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: NeDDRaG   
Дата:   07-04-10 14:19

captainme написа:

> протестира се винаги срещу системата.независимо коя[smilie18]
> хвани някой 14-15 годишен да ти обясни

На 14-15 годишния ми разбира главата от системата, а още повече от протест. Аз пак твърдя, че това е форма на идиотизъм и кретенизъм, както на децата, така и на родителите.

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: Gruyu   
Дата:   07-04-10 14:23

освен кретенизма, да допълня - и подражание, породено от ниско самочуствие и.....беден ми е речника

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: SLR   
Дата:   07-04-10 14:29

Ми той и Императора, като е бил на 15, сигурно е драскал "Циганите на сапун" по рейсовете[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: exo99   
Дата:   07-04-10 14:33

Автор: ejko
Дата: 07-04-10 13:10

Хулиганство не е престъпление и затова осъдените често минават по бързата процедура, което е хубаво. Осъдени има и то много.
За драскането по фасадите обикновено това са 12-16 годишни не знам какво наказание искаш, но за непълнолетните се иска предварително производство и т.н.
=======================================

Ежко, много глупости си написал в няколко реда.

Виж си сам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: didesignbg   
Дата:   07-04-10 14:37

Някой безмозъчен кретен съумя миналото лято да напише със синьо на нашия блок - Бойко премиер.
Аджаба сега като стана премиер, дали ще дойде да го изтрие?

Отговори на това съобщение
 Re: Драскането по фасадите
Автор: mantara   
Дата:   07-04-10 14:39

Да, наистина е кофти да ти надраскат фасадата с драсканици. Но графити културата не е само в нелегалните драсканици и простест.. Има наистина добри графити артисти. Аз познавам доста от тях и повечето от тях са доста добри, имат си собствен стил, работят много добре с цветовете и правят невероятни неща. Има обаче и доста зле нистина, всъщност по младите развалят репутацията на наистина добрите. Между другото напоследък моите приятели получават все повече поръчки за фасади и интериор. Даже днес един познат се свърза с мен защото иска да си отваря бар в Добрич и пожела да го свържа с момчетата. Сигурен съм че ще остане повече от доволен.

Всъщност и те са драскали тагчета и не добри мацаници когато са били по-малки. Всички имат поне по 2-3 глоби, както и преспиване в районното. Ако желаете мога да ви покажа техни неща за да се убедите че са наистина добри. Така че не закклеймявайте графити културата. Но ако хванаете някой да ви драскаа по мрамора имате пълното право да ги ошамарите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.