Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Не ми искат парите
Автор: chicken   
Дата:   01-04-10 21:11

в общината. Пък било криза. Отидох да проверя какво трябва да направя, за да изкарам масичка с два стола пред кафето. Скица, 20 лева в центъра за градска мобилност за одобрение, 36 лева на месец на квадрат (на мен ми трябва точно толкова, по-скоро с рекламна цел) и 400 лева в КАТ. Пак за съгласуване. Е това буквално ме застреля. При най-голямо желание да плащам еба си наема за тротоара (за сравнение на вътрешната ми търговска площ се падат по около 20 лева) няма начин да дам 400 лева на КАТ. Най малкото не знам за чий. Това, което открих, е някакво съгласуване на разни неща. И 400 е за търговски обекти и съоръжения, обслужващи пътния трафик!!! Пак за сравнение 80 лева е за съгласуване на ремонтни и строителни работи. Тоест за ограда на тротоара или вдигане на скеле примерно... А аз искам масичка с два стола.
И пак за сравнение, моето стъпало заема 40 см от тротоара. На съседния магазин 65 а масичката 55.
Та колко ли са закъсали щом не искат да ми вземат 36-те леФчета на квадрат

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: Todd   
Дата:   01-04-10 21:17

Така е и така ще бъде !!!

На чиновника му е през гъза - общината не е негова , дали ще вземе наема или не неговата заплата пак ще е 500 лева , боли го за твойто заведение ...

Ако ще не световна - космическа криза да настане той пак ще се натиска на стола и ще чака на края на месца своите 500 лева ... нищо друго не го ебе .

Чиновник - когато и да го утрепеш все си закъснял !!!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: mrtn   
Дата:   01-04-10 21:35

Напротив, те искат да ти вземат 36 лв. наем, но искат да вземат и 400 авансово :)

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: Императорът.   
Дата:   01-04-10 21:37

Това е крайната фаза на бюрокрацията - изпитвал съм я и аз - ДАВАШ им пари, съвсем законно, те не щат дори да ти ги ВЗЕМАТ !!!


Това чиновник на снимка да го видиш, трябва да го трепеш.

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: Marillion   
Дата:   01-04-10 21:38

ти за 1 маса и 2 стола искаш да си плащаш?

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: chicken   
Дата:   01-04-10 21:42

Що за въпрос? Сега половината форум ше ти обясни за коректноста, законноста и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: Lalinda   
Дата:   01-04-10 22:01

коректносТТа, законносТТа.
[ezik] [ezik] [ezik]

Завиждаш на съседния магазин ли?

Там не са ли платили 400 лв.?

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: emovla   
Дата:   01-04-10 22:11

Мен па как ме дразнят тея кафета и магазини, заели тротоара. Няма ли кой да си паркира колата там? [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: exo99   
Дата:   01-04-10 22:11

Къде ти е кафето, да мина да пийна едно, че да увеличиш оборота. [smile]

Успех [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: plamenp   
Дата:   01-04-10 22:11

Интересно...
Идвам в твоя магазин или каквото е там и искам да си купя стоката "предмет", която струва 10 лв.
Но аз предлагам да ти дам 2 лв. Ти, естествено отказваш.
Тогава аз пускам тема във Форум-а и започвам да обяснявам как ти пъхам два лева лева, а ти ги отказваш...
[smilie23]
Нещо не ми е ясно. Или мога да дойда при теб и да платя за стока или услуга по-малко, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: asahi   
Дата:   01-04-10 22:14

Предпочитам да не прескачам маси по тротоара и да имам поне два метра широчина за минаване. Не би ми се искало да смущавам клиентите ти като се бутам в тях. Ако си на улица с автомобилно движение не бих седнал да пия кафе/бира на тротоара пред твоето заведение.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: exo99   
Дата:   01-04-10 22:16

Човекът / човечката [smile] е написал, че му трябват за реклама.
Така хората, като видят масичката и двата стола, може и да влязат в кафето.
И този механизъм наистина работи!
Успех ![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: chicken   
Дата:   01-04-10 22:41

plamenp, не ти е ясно за какво говоря ли? Моя случай го използвам като пример, уж да им е по-лесно на такива като теб. Ама явно някои хора бюрокрацията, недомислиците и въобще държавните простотии не ги ловят. Толкова ли не се сещаш, че не рева във форума за моята масичка а за абсурдите, които съществуват.
Лалинда, да си ни жива и здрава. Ако всички българи бяха като теб щеше да настане такъв живот..

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: chicken   
Дата:   01-04-10 22:43

asahi , два метра не мога да ти отпусна, ама метър и двайсе се ше ти стигнат. А забавното е, че ако кача мотора на тротоара ще го затворя целия и никой няма да дойде да ме глоби. Най много да ме засърби тук таме.
exo99, в bigchicken.us има карта [smile]



Публикацията е редактирана (01-04-10 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: asahi   
Дата:   01-04-10 22:47

Днес може да не те глобят, но контролът все повече ще се затяга. По-добре мисли по европейски. Ще се отрази добре на оборота.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: chicken   
Дата:   01-04-10 22:57

Много ясно, че няма да го кача. Проблема е, че другите неща са на избирателен принцип. И въобще не европейски. Идеята е, че спъват всичко още в зародиш. И после що народа се чуди как да се извърти, че пак да го направи, тоест незаконно.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: Императорът.   
Дата:   01-04-10 23:01

Асахи - заведение на Пилев - на малка уличка, дето хората ходят по платното - тротоарът никой не го ползва. Иначе разни задници си паркират таратайките, така че хората едвам се провират край тях (един такъв редовно си оставя джипът пред кантората ми, блокирайки тротоарът на тази супероживена улица) и какво? Минават даже ушевите туфлеци, провират се и те едвам-едвам и никаква реакция !!!


А заведението на нашият приятел и другар - наистина ного приятно - он - тоже.
Отбийте - няма да съжалявате.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: pacolon   
Дата:   01-04-10 23:08

Заведенията, дискриминиращи любителите на чесън и непушачите, нямат бъдеще.
Проблемите на техните собственици не ме вълнуват.[ezik]
Честит първи април![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: analgina   
Дата:   02-04-10 01:59

Аз пък имам един познат, който искаше да ремонтира около 20 метра тротоар пред негов обект за собствена сметка, но от общината му поискали 1500 лева за разрешението [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   02-04-10 09:20

Аз бях свидетел как разбиха такъв тротоар (в Пловдив) , направен от собствениците на къщата зад него, защото не се връзвал с цялостната Концепция за градска среда. Т.е Те (тротоарните плочки) са много луксозни и не се връзват със счупените и прораснали с треви съседни.....

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: exile   
Дата:   02-04-10 10:18

Концепцията работи когато се прилага.
Фриволното редене на различни плочки пред всяка кооперация е тъпотия.
Пораснали в треви стари плочки [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: Императорът.   
Дата:   02-04-10 11:26

Всеки ден срещаме твърди и очевадни доказателства, че скритата цел на държавната администрацие е да ПРЕЧИ на хората - колкото е възможно повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: asahi   
Дата:   02-04-10 11:32

Абсолютно си прав. Ако решиш да правиш нещо, което не е съгласувано с обществения интерес, ще ти се попречи.
В противен случай аз бих си направил тротоара с 10 сантиметра по-висок и с отопление за да не задържа боклук, вода и сняг. Ти ще се спънеш в 10 сантиметровия праг, защото това е опасна височина.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: exile   
Дата:   02-04-10 11:35

Императоре, ти специално кокото сам си пречиш - просто няма такава държава, която го прави по-добре от теб самия.
Просто ми разведряваш деня с всеки втори пост [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми искат парите
Автор: Славов   
Дата:   02-04-10 11:39

Така е, огробна администрация, дето никва работа не върши, и цял живот ги храним гадините....

За някаква простотия съпругата ми от 6 месеца е по разни служби и все "оше нещо" им трябва ... [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Преди години, когато навлизаха компютрите си мислехме, че ще е по-добре, но явно не е така...

Сблъсквал съм се многократно с откровено незнание или некадърност, 80% от тез хора не са за там, в частна фирма няма да ги държат и час ....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.