Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Проводящи бои?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   31-03-10 13:35

Има ли такива? На един телевизор на дистанционното площадките за бутоните не са от метал, а са като чели с някава боя/паста/гел или каквото и да е там напечатани. Ама на един от бутоните тази гадост се е изтъркала, там, където прави констакт с пистата от платката. Пробвах няколко универсални дистанционни, ама не стават, а оригинално не намирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: НАСОО   
Дата:   31-03-10 14:15

това е мед нанесена електрохимично. Печатните платки се правят от парчета текстолит с нанесена електрохимично чиста мед с 99,9999%. След това пистите се отпечатват с лак или друго защитно вещество върху медния слой на текстолита. Има друг вариант да се напръска цялата платка с лак, после да се положи копие на платката с изрязани пистите на фреза или на ръка. След това платката се облъчва с ув или друга светлина за да стегне лака само на изрязаното за пистите и после цялата се потапя в разтвор за да се свали останалия лак.
След като имаме защитени писти, платката се топи в разтвор на солна киселина за определено време за да се разтвори незащитения меден слой, при което върху тестолита остава само мрежата от писти. После се пръска със защитен лак.

Има бои за опроводяване на непроводими детайли подлежащи на галванизиране. Може да стане с тях но незнам какво ще бъде съпротивлението.

Иначе най-лесно ми се вижда да вземеш едно фрезерче да изрешеш бутон от някоя електронна джаджа и да го сложиш върху твоя или да го вградиш в платката. След това само пойваш неговите изводи за пистите на твоята платка и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: Todd   
Дата:   31-03-10 14:30

Продава се такъв фулмастер или е в шише ... не съм сигурен .

Сребърна проводяща нещо си ... на кака в магазина го има .Или поне го имаше - аз не съм го продват ...

PCB repair май му беше името...



Е такова някакво [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   31-03-10 14:30

НАСОО написа:

> това е мед нанесена електрохимично. Печатните платки се правят
> от парчета текстолит с нанесена електрохимично чиста мед с
> 99,9999%. След това пистите се отпечатват с лак или друго
> защитно вещество върху медния слой на текстолита. Има друг
> вариант да се напръска цялата платка с лак, после да се положи
> копие на платката с изрязани пистите на фреза или на ръка. След
> това платката се облъчва с ув или друга светлина за да стегне
> лака само на изрязаното за пистите и после цялата се потапя в
> разтвор за да се свали останалия лак.
> След като имаме защитени писти, платката се топи в разтвор на
> солна киселина за определено време за да се разтвори
> незащитения меден слой, при което върху тестолита остава само
> мрежата от писти. После се пръска със защитен лак.
>
> Има бои за опроводяване на непроводими детайли подлежащи на
> галванизиране. Може да стане с тях но незнам какво ще бъде
> съпротивлението.
>
> Иначе най-лесно ми се вижда да вземеш едно фрезерче да изрешеш
> бутон от някоя електронна джаджа и да го сложиш върху твоя или
> да го вградиш в платката. След това само пойваш неговите изводи
> за пистите на твоята платка и си готов.

Насо, технологията на печатната платка ми е ясна. Е малко трудно е да я нанесеш електрохимично върху текстолита, в Русе лепяха фолио на преса, поне това аз съм го виждал, а брат ми две години работи там. Тук става дума, че печатната платка е направена, но тези площядки не са от мед, а са черни, като от боя. виждал съм и на други места при няколко касетофона, където пистата пак е с нещо като боя, а не метал.

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: didesignbg   
Дата:   31-03-10 14:32

Във въглерода е истината.
Моливче В, 2В, 4В, нанасяш - държи няколко месеца после пак.
Вариант Б станиол, залепен с хубаво двойно лепящо. Чистиш преди това със спирт. Държи по-дълго, обаче като се разлепи дава контакт постоянно.
И двата съм ги тествал лично[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: НАСОО   
Дата:   31-03-10 14:43

тамън тва щях да кажа ма горе съм го пропуснал. Черното е въглерод. Отдолу пак си е мед.

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   31-03-10 15:12

НАСОО написа:

> тамън тва щях да кажа ма горе съм го пропуснал. Черното е
> въглерод. Отдолу пак си е мед.
Лошото е, че от долу няма нищо. Не знам как твърдите, че има нещо, като не сте го видяли? Все си мисля, че за близо 22 години занимание с електроника мога да разбера дали от долу има мед. Това първо. Второ, ако имаше, т.е. ако медта беше покрита с тази гадост, за да не се окислява примерно, нямаше въобще да има проблем. За номера с молива се сетих, ама не става. Т.е. не е трайно, защото от долу е много гладго и молива почти не пише, а ако остане нещо, то бързи изчезва.

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: imitev   
Дата:   31-03-10 15:17

Какво ти е дистанционното и какъв телевизоря - има магазини за продажба на оригинални дистанционни...

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   31-03-10 15:18

Айва няква беше.

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: didesignbg   
Дата:   31-03-10 15:19

варианта със станиола, какво не те кефи?

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: НАСОО   
Дата:   31-03-10 15:19

медта е много тънка. Някога като се отлепи писта и си стърчи, мажеш с каноконлит и лепиш отново. Сега прегарят понякога от самосебеси. Като от 20години се занимаваш с електроника как досега не си видял тия двъджки?

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: НАСОО   
Дата:   31-03-10 15:22

а телевизора дали струва колкото едно ново оригинално дистанционно? Човек който се занимава от 20години с електроника не му било проблем да види какъв е чипа на приемника и да си прекодира каквото и да било дистанционно[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   31-03-10 15:39

НАСОО написа:

> медта е много тънка. Някога като се отлепи писта и си стърчи,
> мажеш с каноконлит и лепиш отново. Сега прегарят понякога от
> самосебеси. Като от 20години се занимаваш с електроника как
> досега не си видял тия двъджки?


Насо, апк казвам, там НЯМА мед! Видял съм го, не говори глупости и не изхождай от теория. Просто мед дам няма. Местата на платката, дето трябва да са контактните площадки за бутоните са си чист текстолит. Освен това, за да не се ползва двустранно фолиран текстолит, някои връзки са направени със същата тази боя пресичайки друга писта, там, където пистата е маркирана. Колкото до прекодирането, това само ще се изсмея. За такова прекодиране се изисква апаратура, понякога по-скъпа и от телевизора. Даже не всеки специализиран ТВ сервиз я има.

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: НАСОО   
Дата:   31-03-10 16:02

е сега що искаш да се дърляме, един програматор ти е от сорта на 10лв от Ибей. Мисля че и от родните магазини може да се вземе на същата цена. Сега ти че мислиш това за космически технологии не е мой проблем. Та не съ смей, ми просто не се изхвърляй. Виж 20години жичкаджийство може и да имаш. И това от човек който електрониката я е учил за един семестър. Ще влезе некой дето разбира и ще станеш смешен.

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: johnny_fx   
Дата:   31-03-10 16:16

Графитен спрей няма ли да ти свърши работа? Маскираш около пътечката и пръскаш.


Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   31-03-10 16:17

НАСОО написа:

> е сега що искаш да се дърляме, един програматор ти е от сорта
> на 10лв от Ибей. Мисля че и от родните магазини може да се
> вземе на същата цена. Сега ти че мислиш това за космически
> технологии не е мой проблем. Та не съ смей, ми просто не се
> изхвърляй. Виж 20години жичкаджийство може и да имаш. И това от
> човек който електрониката я е учил за един семестър. Ще влезе
> некой дето разбира и ще станеш смешен.

Програматор за 10 лв. от Ибей викаш. А за какъв чип? А съответния софтуер? И как да препрограмирам чип, залепен на платка? Обикновено сa SMD? Или да си взема нов и да го програмирам, и да го сменя пак на същата платка? Да, става, ама оборудването за разпояване на СМД-то вече е повече от телевизора, а с конвенционален поялник не винаги става. А и понякога и самото СМД е залепено за платката, та не можеш да го свалиш въобще. Другото. Много често кодовете за дистанционно управление зависят от много неща в самата схема на телевизора, въпреки, че процесора е един и същ. Та май твоето прилича повече на изхвърляне.

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: asahi   
Дата:   31-03-10 16:27

Айде сега кълбета.
Има проводящи бои, но за две точки не си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   31-03-10 16:31

Намерих.

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: Todd   
Дата:   31-03-10 16:33

10 лева струва едно дистанционно...[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   31-03-10 16:46

Todd написа:

> 10 лева струва едно дистанционно...[smilie19]
>

Тоде, толкова е, ама оня ден две уж универсални, нито едното не стана. Ама там лесно, познавам човека и няма проблем да ги върна. Та затова реших, е най-лесната процедура е ако има на приемлива цена такава боя, поне съм сигурен, че ще стане. Ама ми подсказаха едно нещо, което уж е пробвано.

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: Todd   
Дата:   31-03-10 16:47

А ти що купуваш универсално ?????

10 лева струва дистанционното за твоя телевизор ...

Виж модела на етикета отзад и бягай в някой магазин за дистационни ...


Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: НАСОО   
Дата:   31-03-10 17:02

pilot са верно 10лв но не винаги копчетата отгововарят. Аз купувах за един телевизор, но каналите и звука се намираха на копчетата за телетекста, а големите които уж са за тая работа не работеха. Иначе имам приятели които правят ГСМи и не смд ми човек ще разпоят. В съвременния свят вече нищо не е толкова сложно. Кодовете ги има готови. Софтуера си върви с програматора. Като ти се струва сложно си вземи Нокия с инфраред порт и си качи програма за римут контрол на ТВ. Действа безотказно. Ако ТВто е старо обаче трябва да насочваш точно към приемника.[smilie18] [smilie5] [smilie18] [smilie19] [thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: Todd   
Дата:   31-03-10 17:07

Абе ора , кви пилоти , кви универсални - отдавна се продават оригинални !!!

Дори да не е от производителя е неразличимо от оригиналното .

По модела на телевизора .


Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: НАСОО   
Дата:   31-03-10 17:09

аз търсих за Краун и нямаше.

Отговори на това съобщение
 Re: Проводящи бои?
Автор: Todd   
Дата:   31-03-10 17:16

Ми то такава марка нема [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.