Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-03-10 14:12

Ей този въпрос не ми дава мира [smilie8]

През комунизма не бяхме доволни от ограниченията, липсата на стоки, руските автомобили и въобще всичко свързано с тогавашното ни битие.

Днес пак сме толкова недоволни колкото и тогава и горе-долу вадим подобни доводи за това. Единствената разлика е, че сме разширили кръга на тези които обвиняваме за това.

Мрънкат младите..
Мрънкат тези на средна възраст..
Мрънкат възрастните..

И всеки хвърля вината за своето недоволство на "онези другите".

Обаче никой не си дава сметка, че основния източник на недоволство и вечна намръщеност е в самите нас - конфликта между желания и възможности.
Животът ни си тече безрадостен докато чакаме да дойде момента когато ще се "оправим" - някакъв странен термин натъпкан с объркани представи и очаквания за собствено благополучие някъде там в неопределеното бъдещето

Защо сме такива? Балкански синдром? Кофти генетичен материал? Просто сме разлигавени мрънкачи? Или?

Защо не можем да се радваме на хубавите нещата, които имаме около нас, а бленуваме мръщейки се за нещата, които най- вероятно никога няма да имаме превръщайки сами живота си в една постоянна незадоволеност?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: asahi   
Дата:   28-03-10 14:13

Недоволството е двигател на развитието.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: danvan16   
Дата:   28-03-10 14:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-03-10 14:16

Бих се съгласил с теб Асахи на 100%, но при нас такова развитие в личен план май не се надлюдава.
Та нас май недоволството си ни държи на едно място.

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: slav4cho   
Дата:   28-03-10 14:16

свикнали сме да мрънкаме защото всички около нас мрънкат

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: tan4o   
Дата:   28-03-10 14:16

Аз съм доволна!И не мрънкам!
ИНаче и аз мисля като danvan16 [smilie24]



Публикацията е редактирана (28-03-10 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: Amigo   
Дата:   28-03-10 14:19

ей ся ше доди стринка ти Лалка да ти обясни тва-онва [smilie3] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: мара   
Дата:   28-03-10 14:22

не въ знам що. сигурно щото се твърди, че било по-хубаво недоволен човек, отколкото доволна свиня.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: Императорът.   
Дата:   28-03-10 14:22

Зафе - и аз днес като се возех в метрото, отивайки на работа, си мислех нещо подобно.

Че нима нямаот какво да сме недоволни? Кой нормален народ би понесъл това?

Иначе аз си имам радостите и ядовете сато всеки нормален човек - по природа съм много лъчезарен, дори Нуши ме критикува, че усмихвам и смея непрекъснато, дори и без очевидни причини - нещо като г-н кметът Софиянский съм. [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-03-10 14:29

Абе трудно ми е да се съглася...

Мисля си, че българите имат нужда да попътуват малко. Но не до Париж, Лондон и Ню Йорк за да ахкат по лъскавите молове, новите коли и високите заплати, а някъде доста по-на юг за да могат да съпоставят двете крайности и това къде се намираме ние. Какво имаме и кое е това от което сме лишени.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: mitadoc   
Дата:   28-03-10 14:31

Асахи правилно го каза-недоволството е присъщо на хората и е смисъл на прогреса.
Зимата ни е студено,лятото ни е топло.Когато си беден-недоволстваш,когато си богат-стрес пък тогава-пак има нещо,което не ти харесва.Това ни е закодирано в природата.Но,когато човек използва недоволството като градивен подтик към нещо ново и полезно за всички останали-тук вече говорим за изобретения,нововъведения,революции в техниката и бита,прогрес.Ако не е така-остава си просто мрънкане.[smile]



Публикацията е редактирана (28-03-10 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: Amigo   
Дата:   28-03-10 14:32

Хубаво де, да попитаме така: колко малко му трябва на човек, за да е доволен?! [cool] [smilie8] Не говорим за щастлив, щото това е друго нещо. [smilie8]



Публикацията е редактирана (28-03-10 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: Императорът.   
Дата:   28-03-10 14:34

Зафе - а що да се сравняваме по сомалийците, а не по швейцарците?

Митадоков - аз пък не оплаквам ни от студът, ни от жегата - природно явление един вид. Друго е въпросът, че ме дразни мизерията в градът - лятото - прах, зимата - киша, вода от стрехите ми капе по мозъкът и други такива. Това е нормалното желание за благоустрояване на нашият човешки свят около нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: asahi   
Дата:   28-03-10 14:38

Ще се сравняваш по швейцарците когато 4-5 поколения работят като тях. Засега да сме доволни, че не сме като сомалийците, македонците и отскоро - гърците.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: mitadoc   
Дата:   28-03-10 14:48

Човек ако нее доволен на врабче,няма да оцени и слон.Перефразирано-бъди благодарен на това,което имаш,но се стреми към това,което ти доставя душевен мир и спокойствие.За някои това са пари,за други жени,за трети-науката.За нас тези хора,погледнати отстрани не са щастливи,защото ние ги пречупваме през нашата призма.Човек,когато е в нормално психо-органично състояние има доста силни егоистични и самосъхраняващи рефлекси и поведенчески реакции,така че няма да се прецака години да прави нещо,което му нарушава комфорта.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: Lalinda   
Дата:   28-03-10 14:51

И швейцарците мрънкат. Нали ви раздувах, че тази есен съпровождах група от 8 швейцарски мъже, които празнуваха 45-ия си рожден ден в София и Копривщица.

Но мрънкаха срещу Швейцария, не срещу България.

***

Императорът мрънка само срещу нискочелите и ромите.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Амиго и асахи обаче мрънкат срещу всичко, а не съм ги видяла да свършат някаква общественополезна работа!

***

Прочее, когато за първи път отидох в Македония, спътниците ми - зоолози и ботаници, по-скоро се зарадваха, че Македония не е част от България. В противен случай, щеше да изглежда като България.

Пък и най-хубавите рози съм виждала в Бурж, във Франция, и в Битоля!
В България - не.

***

А пък колко мрънкат японците на екскурзия във Франция!!!

***

За Данван имам лични впечатления - той мрънка, че не може да оправи и тия, които му се струват бабички.

***

Дзафе, лъжеш се, че българинът пътува до Париж, за да ахка по молове.
Тоя, който ахка по молове, пътува до... Гърция.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Любопитното е, че дори музеите в Атина и Солун работят с доста ограничено работно време и в тях няма... българи.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

***

Ако влагахте енергията си не в мрънкане, а в чистене, щеше да е по-различно.

Гърците, видях, я влагат във въртене на броеници.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Но поне домовете им изглеждат добре.

***

Най-много мрънкат французите. Но си го признават.

Мрънкат, например, че месарят им има друга представа от тяхната за солта в пачата от свински крака.
[smilie7]

А българинът не признава дори това, че е мързелив.

Чао, мързели.
Дъждът в Дружба спря и отивам да досъбера боклука покрай оградата на детската градина... 30 бутилки от ракия седмично, минимум, и още няколко пъти по толкова спринцовки.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: asahi   
Дата:   28-03-10 14:54

Еваларка, како Лалке! Дай им да разберат на боклуците!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: mitadoc   
Дата:   28-03-10 14:58

Тя е като един батман за боклуците.
Аве нали на циганките им плащат да чистят,тяхната мама?[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: asahi   
Дата:   28-03-10 15:02

Чистят, ама кака чисти по-добре.
Около нас чистят циганките и ако не цапахме толкова щеше да е много чисто.

За съжаление не всички искаме да ни е чисто. Пушачите, дори и добре облечени и културни на пръв поглед, си хвърлят фасовете на тротоара. Кой от вас, пушещите, може да декларира, че от последните 5 кутии, които е изпушил, 100-те фаса са изхвърлени на правилните места?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: mitadoc   
Дата:   28-03-10 15:06

Пу,аз не пуша[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-03-10 15:08

Абе съгласен съм, че недоволството е двигател към прогрес, но само ако бъде ползвано за нещо градивни. Моите наблюдения са, че ние не правим така, а точно обратното.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   28-03-10 15:16

Иначе трябва да си признаем истината, че сме недоволни от себе си а това е досадно.

А, и се чувстваме толкова силни да се "издигнем над нещата", над "нашата простотия" (разбирай тази на другите, защото аз го казвам и значи съм "Над" нея), над....абе там всичко и да са "Те" (българите), и Аз дето си давам сметка[thankyou]
Поне при мен е така! При другите сигурно е по-различно!



Публикацията е редактирана (28-03-10 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: mitadoc   
Дата:   28-03-10 15:16

Е,то си е до човека.На 1 милион хора-1 изобретател.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: boreto   
Дата:   28-03-10 15:22

Абе който си няма работа, няма хоби, няма интереси и скучае, той е недоволен и мрънка.
Мързелите са най-големите недоволници.
Не е вярно, че всички българи са недоволници.

Това, за което говори Асахи не е недоволство, то е неудовлетвореност.
А мрънкачите най обичат да обобщават...


Отговори на това съобщение
 Re: Защо сме вечно недоволни от живота?
Автор: Todd   
Дата:   28-03-10 15:27

Баси , язе съ некакъв извънземен !!!

Доволен съм от всяка глупост която съм направил и ми предстоят за в бъдеще...

По повод политическата обстановка ... нито социализъма ми пречеше а пък капитализма просто ме умря от смех ...или щото не сме в него ???

Значи анархията е много убаво нещо [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Бали маа му .... за никоя щуротия що не съжалих за миг поне....

А те са много - безкрай !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.