Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Сложихте ли си колана?
Автор: danvan16   
Дата:   28-03-10 13:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   28-03-10 13:13

Аз ДА и оцелях [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: джъмбо   
Дата:   28-03-10 13:17

показателно

шокирам се колко жени не си слагат колани.....

вече дори мутрите с джипове почнаха да си слагат

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: mrtn   
Дата:   28-03-10 13:21

Винаги!

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: steeens   
Дата:   28-03-10 13:23

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
Благодаря за полезната информация.Макар че при удар с 90 км/ч не съм сигурен че колана може да е много от полза.Имаше един черен виц за подобен случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: boni   
Дата:   28-03-10 13:28

Също можем да добавим - купувайте си коли, добре оборудвани с въздушни възглавници. Почти всички коли до 10г възраст имат, а някои по-стари също. Страничните въздушни възглавници са предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: Lalinda   
Дата:   28-03-10 13:30

Е, жените си имплантират въздушната възглавница в гърдите.

Вече сме известни по света не само с българския чадър, а и с българския еърбег, спасил живота на попрекалила със силикона цоцолана.
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: enDLESSdark   
Дата:   28-03-10 13:32

" седма десета: Задната част на автомобила вече не се движи. Автомобилът е напълно разрушен. Всички, пътували без колани, са мъртви."
Както и тези които са с колани,пък ако са още живи имам голям шанс да изгорят живички вътре,щото колана им пречи да излязат.

Бе не мисля ,че предпазния колан ще те предпази при катастрофа.(Какво ще стане ако си с него при катастрофа-почти същото,със същия край.)
Напротив в някой случай дори влошава нещата.
Това е лично решение и никой закон не бива и не трябва да те задължават да ги поставяш!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: danvan16   
Дата:   28-03-10 13:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: danvan16   
Дата:   28-03-10 13:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: asahi   
Дата:   28-03-10 13:38

Коланът ми е спасявал живота. Горещо препоръчвам!

Важни са и предметите, които складираме в купето на автомобила. Гледам повече от мека бутилка да не се мотае в салона.

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: boreto   
Дата:   28-03-10 13:39

Точно при 90 км/час е най-голямата разлика.

С колани - 10% умрели.
Без колани - 90% умрели.

При 60 км/час

С колани - 10% наранени.
Без колани - 90% наранени.

Не помня точните цифри. Тези са ми останали като впечатление.

Карам с колани още преди да станат задължителни. Даже си бях купил инерционни от Кореком и си ги бях монтирал на реактивния кокал Запорожка...

Тогава нямаше възглавници...


Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: enDLESSdark   
Дата:   28-03-10 13:44

Автор: danvan16
Дата: 28-03-10 13:35

EndlessDark, би ли ни обяснила в кои точно случай колана влошава нещатата.

Доколкото виждам някой да е гарантирал, че при описания сблъсък с колан ще оживееш. Просто шансовете ти за това стават различни от 0

Въобще не ме интересува,не ползвам колани аз,освен в случаите с полицаи на около:)

В кои случаи ли,имам си един такъв семеен случай преди около 10 години,в които наша близка изгоря жива заради колан,и детето и е доста зле,щото се опитал да махне колана и да я извади малко преди взрива.

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: danvan16   
Дата:   28-03-10 13:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: docenta   
Дата:   28-03-10 13:46

Аз винаги си слагам колан, когато шофирам а напоследък и когато ме возят на задната седалка също слагам колан.
Мъча се да отуча жената и племеницата да спят докато аз или някой друг шофира.

Случки има всякакви имам познат, който се обърна (без колан е бил), изпада от прозореца и на следващото преобръщане колата се удря в дърво и се огъва на две точно през шофьорското място - ако беше с колан щях да говоря за него в минало време.

Нека си слагаме коланите и да караме разумно останалото не е в наши ръце.

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: asahi   
Дата:   28-03-10 13:48

enDLESSdark, тъй като коланът осигурява само личната ти безоопасност просто ти стискам палци да не ти се налага да ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: enDLESSdark   
Дата:   28-03-10 13:48

Автор: danvan16
Дата: 28-03-10 13:45

Съвременните колани се освобождават с едно докосване ...

П.С. Главата си е твоя, де

Добре ама аз не карам нова кола,а старичка такава.

естествено ,че си е моя,по добре да си вимателен от колкото безрасъден и да разчиташ на колана.

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: enDLESSdark   
Дата:   28-03-10 13:51

Въпроса беше слагате ли ги ими не,аз си казах...не искам да обеждавам никой в нищо.
Лек ви и приятен ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: boreto   
Дата:   28-03-10 13:55

http://vbox7.com/play:d1e8ed07


Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: mitadoc   
Дата:   28-03-10 13:55

Винаги слагам колан.Ставал съм свидетел на много трагедии,още като студент на спешен кабинет,после и по пътищата-работата ми е свързана с доста пътуване.Често въздушните възглавници не работят ако не е поставен предпазният колан.

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   28-03-10 14:03

Аз бях внимателна, но това не ме предпази от катастрофа. Предпази ме обаче колана от тежки наранявания. Т.е. имах само мъничка синина на гърдите, където ме е притиснал колана и се беше отчупило парче от колието ми . От 4-те коли , които бяхме участници във верижната катастрофа ранен беше само виновния шофьор и то защото беше без колан. Счупи с глава предното си стъкло. Аз карах с около 60,70 при разрешени 90, удара беше страничен, нямаше време за спирачки, единственото, което успях да направя за да не е челен сблъсъка беше да завъртя максимално волана. Моята кола беше една купчина ламарини, отиде директно в морга. Салва богу, аз не.

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: imitev   
Дата:   28-03-10 14:09


ендлессдарк - пишеш колкото да не заспиш...

Вероятността да се възнесеш на небето при катастрофа без колан е много по-голяма от тази да изгориш в колата с колан...

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: tan4o   
Дата:   28-03-10 14:14

слагането на колана ми е изграден навик, даже когато вадя колата от гаража и после трябва да слезна, за да заключа, пак си слагам колана!Не се чувствам комфортно без него!

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   28-03-10 14:43

Не, ама си слагам каска!

Отговори на това съобщение
 Re: Сложихте ли си колана?
Автор: alba_luna   
Дата:   28-03-10 14:53


Винаги карам с колан. И като пътник съм с колан, и на задната седалка. Статистиката, която дава Борето е много вярна:

С колани - 10% умрели.
Без колани - 90% умрели.

Установено е, че колана е много по-надежден и предпазва по-добре от въздушните възглавници.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.