Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 БГ филми
Автор: bogdanov   
Дата:   24-03-10 21:59

Абе, нямаше да отворя тази тема, ама по канал едно в момента тече някакъв филм-български.
Мисля, "Хъшове" се казва произведението.
То не бе операторско майсторство, не бе актьорска игра, не бе сюжет, не бе продукция.
Напоследък взех да се чудя, защо не вземат да спестят някой лъв и от кино продукциите?
По-добре е да ги преустановят, докато дойде идея за нещо сносно.
Що за простащина е днешното кино в България?
Всичко мирише на нафталин. Теми, извадени от скрина и безмилостно театрално поведение на актьорите.
Аз пак пих една бира, иначе нямаше да ми се говори.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: exo99   
Дата:   24-03-10 22:15

И не говори [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: bogdanov   
Дата:   24-03-10 22:37

...Е няма начин ехо99...
Немога да го овладея.По-силно е от мен.Гложди ме.
Слабо ни е киното, казвам го като зрител.
Не търся съмишленици, защото кауза нямам по-този проблем. Но все ми се чини, че проблема има решение. Достатъчно е да се извади нафталина от джобовете на сакото от велур, да погледнем по-съвременно Хъшовете или Гераците.Толкова ли липсва художествена мисъл? Или пък трябва киното да е съобразено с нуждите на баба ни, която е играла идно времи у читалищиту Гирацити и мноу убуу и+беши?
Нидей да викаш дан приказвам, чи кът ни приказвам, ривъ[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: canonio   
Дата:   24-03-10 22:56

Ся, да се раздвижи темата, ще си призная нещо, ама го чувствам от вътре...
Най-хвалените БГ актьори - Апостол Карамитев, Григор Вачков, Калоянчев, Коста Цонев и още "да речем" някой... са най-слабите БГ актьори...
Убийте ме, ама са ми фалшиви.... за театър стават, ама темата е за кино...

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: slivenski   
Дата:   24-03-10 23:01

Всеки път, като гледам българско кино, особено от последните 20 години, се чувствам изключително тъп, защото гледам и нищо не разбирам... [smilie8] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: Arutha   
Дата:   24-03-10 23:06

То т'ва е тв сериал.

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: Nushenceto   
Дата:   24-03-10 23:19

този "Мисия Лондон" гледам вече и по бтв го рекламират.май ще е много готин,така като го гледам [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: Lalinda   
Дата:   24-03-10 23:21

А защо гледате българско кино?
Нима ви е жал и за него?

Или... просто злорадствате и за киното?

Забелязах, че българинът много се радва, ако нещо не е наред...

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: A400   
Дата:   25-03-10 08:37

Та като стана дума за БГ филми.... отдавна си търся един филм....."Дяволското оръжие"...Сценарист е Боян Биолчев. Ако някой може да даде идея от къде мога да го намеря.... ще съм много благодарен. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: asahi   
Дата:   25-03-10 08:42

От последните години Дзифт и Светът е голям ми харесват. Пък и не може само на френско кино да се кара.

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: A400   
Дата:   25-03-10 08:43

ето текста към препратката...

[smile]



Публикацията е редактирана (25-03-10 08:43)

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: ejko   
Дата:   25-03-10 09:29

ПОследните 2 години нещата са доста по-добре. Не че са перфектни, но поне са гледаеми. И Дзифт и Спасението и Източни пиеси са не лоши филми, в сравнение с показваното до сега...
Бяхме в дупка, но мисля, че постепенно ще излазим. Не че ще станем невероятни, но ние никога и не сме били, но поне вдигнем малко нивото.

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: bogdanov   
Дата:   25-03-10 09:49

canonio Много си прав за жалост.Аз бих добавил много други закичили медали от близкото минало. Заслужили и народни наши дзвезди.Сред тях обаче има сърцати и даровити, ама системата ...
Тъкмо щях да нстъпя редицата на комсомола и тя-системата взе, че се разпадна. Но преди това, в училище идваха ветерани от войната, да разказват спомени от нея. Сещам се за тези жалки и страхливи, оцелели дядовци, за разказите им. Как са бягали, как са се крили и как някой се е престрашил да се покаже, а сега го няма.В тези разкази си давах сметка за едно нещо-медалите по сакото на този човек, са имената на загиналите му другари.Той не го разбираше така, но разбира се нямаше нищо против да се кичи с тях и да демонстрира заешката си природа пред комсомоляците.
Подобна показност днес наблюдавам в "титаните" на българското кино.

Има изключения, като филма "Илюзия", няколко с Тодор Колев и за други май не се сещам...

Lalinda, иска ми се да отговоря на всичките ти въпроси, но се опасявам, че отговорите ми ще са изпълнени със субективизъм и няма да те удовлетворят напълно.
Ти друго мнение ли имаш за киното в България?

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: Стефан   
Дата:   25-03-10 10:14

E точно пък "Хъшове" ли, дето е правен на базата на театрална постановка и от театрален режисьор намери да обвиняваш в театралност [smilie3] То е ясно, често срещана критика към нашите актьори е че преиграват и тетралничат в киното, причината за което е, че голяма част от тях са свикнали повече с театралната сцена, особено последните години, когато кинопроизводството не е кой знае колко голямо, поне в равнение с това едно време. Ама "Хъшове" точно си има обективно оправдание, още повече че и вътре в една от сериите хъшовете разиграват театър за да съберат пари за революцията (и които после изпиват). Не знам и в постановката ли разиграват театър в театъра, би било интересно да се види?[cool]
Не знам какво повече искате от "Хъшове", според мен е доста приличен телевизионен сериал от 4 серии (мини сериал ли му викат на това по сегашната телевизионна терминология). Разните там италиански мини сериали на историческа тематика да не би да са с нещо по-добри (освен с бюджета)?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: bogdanov   
Дата:   25-03-10 10:46

Да бе човек, именно за това и аз говоря. Те би трябвало да са професионалисти, които си дават сметка повече от нас.Обвиняват киното ни в преиграване и театралност. Ами нали свикналите с театралните сцени, се занимават с кино.Да не говорим, че света познава имена на театрални актьори, които не стоят никак лошо в един филм.Робин Уилямс примерно.Заешките дупки са добро укритие за хора, дето им се къса сърцето по минали младости.Неадекватни са! Нямам нищо против възрастта, тъкмо обратно очаквам от тези хора равносметки и прозрения. Но резултатите са: Скрин, бохча, бели ружи и големият кораб минава. Реалността в киното ни е таквази.
Ама нищо де [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: Onakava   
Дата:   25-03-10 23:55

Кино се прави с пари...ние нямаме традиции...нямаме критерии, нямаме школа. Не мисля, че проблема е в идеите.

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   26-03-10 00:02

Eastern plays

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: canonio   
Дата:   26-03-10 00:02

Филм не се прави само с пари... прави се със сърце... Ето един такъв:

https://photo-forum.net/static/forum/2010-03/ogip7316.JPG
http://media.salir.com/_images_/peliculas/3/3/9/a/cartel_nevando_voy_0.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: Comfortably-numb   
Дата:   26-03-10 00:11

Днеска гледах "Прогноза" (за едни сърфисти е филма, ама не баш). Хареса ми, не че е нещо особено(Източни пиеси с малко пари е правен,но ми хареса повече) ... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: screaming_elmo   
Дата:   26-03-10 00:18

А някой гледал ли е "Светът е голям, спасение дебне отвсякъде"? Аз го изпуснах май..

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: Onakava   
Дата:   26-03-10 00:18

Накъде без сърце, Канонио...киното е болестно състояние, дрога, изпива те, с него лягаш, с него ставаш. Обсебващо за тези, които го пожелаха.
Ама колкото и сърце да имаш, искат се две основни неща – свобода и средства, да си реализираш идеята. За България това е трудно осъществимо.

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: Comfortably-numb   
Дата:   26-03-10 00:43

Елмо има го в арената ;), ако те изкефи трябва да го търсиш с вестник труд има го на двд :)

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: IDA   
Дата:   26-03-10 17:47

Ами като не ви харесва "Хъшове", турски и латино сериали, както и американски екшъни бол! Защо си губите времето и си напрягате мозъците, опивайки се да разберете българско кино?

Лично аз шапка свалям пред тези, които на фона на океана от чалга и простотия, все още правят българско кино, при това с мизерно финансиране. От нищо нещо правят! Телевизия гледам само в петък вечер, когато понякога пускат филмова класика и в понеделник вечер, когато дават стари български филми.

Истински ми липсват:

Аспарух;
Златният век;
Време разделно;
Козият рог;
Крадецът на праскови;
Васко да Гама от село Рупча;
Момчето си отива;
Таралежите се раждат без бодли;
Преброяване на дивите зайци;
.........


Иначе от по-новите определено си струват:

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде;
Мила от Марс;
Писмо от Америка.


===================================

СЛЕД КАТО НЕ ОСТАНА НИТО ЕДНО БЪЛГАРСКО НЕЩО НЕОПЛЮТО, НЕКА ПОНЕ ПОЩАДИМ БЪЛГАРСКОТО КИНО!


Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: bgprinter   
Дата:   26-03-10 17:50

"Ся, да се раздвижи темата, ще си призная нещо, ама го чувствам от вътре...
Най-хвалените БГ актьори - Апостол Карамитев, Григор Вачков, Калоянчев, Коста Цонев и още "да речем" някой... са най-слабите БГ актьори...
Убийте ме, ама са ми фалшиви.... за театър стават, ама темата е за кино...
"
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Абсолютно съгласен с Канон-ио!

Гледайте "Понеделник сутрин", ако не сте го гледали, страхотно операторско майсторство!

Отговори на това съобщение
 Re: БГ филми
Автор: bgprinter   
Дата:   26-03-10 17:53

Мила от Марс беше точно чалга филм, повръща ми се като си спомня за него, абсолютно клиширани образи, повече няма и на къде. [smilie23]

Дзифт е подобна боза.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.