Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: pmartinov   
Дата:   23-03-10 23:32

здравната реформа в USA




Популизма победи окончателно USA


Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: Императорът.   
Дата:   23-03-10 23:40

Това е, американците за разлика от нас, се борят за правата си и ще духнат под куйрукът на мургавото комунистче от кенийски произход. Хората си казват - държавата няма право да принуждава хората да купуват някакъв продукт или услуга. А ние? - Изнудват ни да плащаме осигуровки, макар че и да плащаме, като отидем на доктор, плащаме пак, щото "няма клинически пътеки".



Как ще ги стигнем...




Друг е въпросът, че като имаме предвид колко са дълговете на здравната система в САЩ, тия 900 000 000 000 кинта ще изчезнат като малка червена рибка в басейн с пиранища.

Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: canonio   
Дата:   23-03-10 23:42

мартинка, долара нали щеше да умира ве?
то май еврото каталяса преди него...

Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: pmartinov   
Дата:   23-03-10 23:44

canonio [smilie5]




Всяко нещо което има начало,има и край... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: nsirakov   
Дата:   23-03-10 23:47

Импе
никой не те бие насила да се осигуряваш
както и в щатите...

но там ако не си осигурен и нямаш пари МРЕШ НА УЛИЦАТА и на никой не му пука... или получаваш НЯКАКВА помощ в социално заведение... колкото да ти помогнат да умреш под лекарско набюдение...

тук търчиш в ной да внесеш 3 вноски и ти правят операцията ( която струва над 10 000 лева за тези дето си плащат и са неосигурени)... като икономист сигур схващаш разликата...

всеки реве че го карат да се осигурява, но не си дава сметка, колко ценно нещо е здравето...

но така сме свикнали... от онова време.. уви

Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: canonio   
Дата:   23-03-10 23:50

сирак, между осигуровка и осигуровка разликите знайш ли кви са? Ми в единия вариант просиш пари по бтв, пък в другия ти признават лечение до 2 милиона... Ти кво си избра?

Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: nsirakov   
Дата:   23-03-10 23:54

ми хубаво.. не се осигурявай... но като се разболееш иди на лекар с кеша в ръка.. не бягай в ной...

Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: canonio   
Дата:   23-03-10 23:55

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: Lalinda   
Дата:   24-03-10 00:22

Я, родните комунисти се загрижили за социално слабите чак в САЩ!
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: Императорът.   
Дата:   24-03-10 00:29

Д-р Сираков - и като разболея и отида в болницата, даже и да съм плащал като поп осигуровки, ще ми кажат, че нямало клиническа пътека и пак трябва да си платя... то тия хорица дето молят по телевизията за помощ за болното си дете, сигур са все неосигурени...

От друга страна помня как сам ти си разказвал как в твоята болница идват всеки ден по неколцина симуланти от един определен етнос и им правите изследвания на стойност - четирицифрена сума, защото лъжат, че им е прилошало и са припаднали, макар че са неосигурени - затова ли да плащам осигуровки, та те да се забавляват с моите пари?


За тая цел си има здравно застраховане, нали знаеш?

Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: Amigo   
Дата:   24-03-10 00:46

Републиканецът Макколъм, който ще се кандидатира през ноември за губернатор на Флорида, оспорва по-конкретно разпоредбата на новия закон, която задължава американците да имат здравно осигуряване, като в противен случай предвижда глоби. "Никога в нашата история граждани не са били принуждавани от федералното правителство да купуват стока или услуга", отбеляза и министърът на правосъдието на Вирджиния Кен Кучинели.

Принципно това е правилно. [cool] Но в УСАта здравно осигурителната система по принцип е ужасна. Може и да има значение в кой щат живееш, но имам неколцина приятели, които по-рано живееха в различни щати и изобщо не са очаровани. [cool] И Обамата изобщо не го долюбват. [smilie5] В някои държави в Европа и в Австралия здравните вноски са доста високи, но срещу тях получаваш определена здравна помощ - в зависимост от начина, по който се осигуряваш. [cool] Не съм запознат в подробности, но мисля, че в БГ общо взето все се копират най-идиотските тенденции, а не най-практичните и социално удовлетворяващи. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: nsirakov   
Дата:   24-03-10 00:54

така е импе.. така е... спор няма

но не дофторите определят правилата... така че да му мисли ББ

Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: the_drug   
Дата:   24-03-10 00:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: exidus   
Дата:   24-03-10 12:54

Кога ХАХАмериканците ще успеят да отделят близо един трилион долара за здравната си реформа..
Воденето на война не е евтино хоби..
Пък и Китай са ги стиснали за железните синьо-червено-бели топки (разбирай 80% от Американския валутен резерв)
Може да протестират колкото си искат и г-н Президента да им обещава каквото си поискат (позната картинка за всички)
Здравно-осигурителната система в САЩ прави милиарди долари, пълнещи гърлата на фармацевтични компании, частни здравно-осигурителни институти и военни програми. Това вече не е социална здравна система - изродила се е в полу-легална рекет -машина, поглъщаща огромната непресъхваща река от пари и предлагаща фиктивна сигурност на хамстерчетата под нея.

Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: ejko   
Дата:   24-03-10 13:41

exidus, ясно е че здравната система в Щатите е зле, но не съм сигурен, че съзнаваш съвсем за какво става дума. Първо е ясно, че парите трябва да отиват някъде..., сега отиват за война, но това няма да е много актуално скоро и къде ще отиват? Очевидно за здравната реформа :)))
Това че пълни гърлата на компаниите също е ясно, но не знам дали ти е ясно положението на хамсетрчетата при наличието на "полу-легална рекет -машина, поглъщаща огромната непресъхваща река от пари".
Аз съм ползвал услугите и на Българската здравноосигурителна каса и на американската здравна система. Мога да ти кажа, ей така като потребител, че по-добре ако се разболяваш да си там, отколкото тук и да си осигурен. И то действията на докторите там няма да са по-добри от тези на докторите тук, така че разликата е в останалото...

Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: exidus   
Дата:   24-03-10 13:59

САЩ винаги са воювали и винаги ще е така.. те друго не могат да правят.. все ще се намира за какво
Съгласен съм, че имат болници, но недей да сравняваш здравна система която се ползва с макар и част от тези средства с такава която предвижда годишен болничен бюджет, достатъчен за нафта и бинтове, но поради по-предни дупки се намаля с 40% и бинтовете си ги купуваш сам... а това, че си осигурен в САЩ по никакъв начин не ти гарантира безплатно лечение, особено ако става въпрос за нещо по-сериозно.
За мен доста по-добра е здравната система в Англия.

Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: Императорът.   
Дата:   24-03-10 14:23

exidus - то само войната в Ирак им излезе повече от трилион зелени.

Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: exidus   
Дата:   24-03-10 14:32

именно, от де пари за всичко??? :)

Отговори на това съобщение
 Re: 940 000 000 000 $ ще струва
Автор: Тед   
Дата:   24-03-10 14:59

Ами операция от апендесит в USA е 35 000 USD, лошото е, че ако те хване там на място, нямаш време да долетиш до БГ [smilie5]


Най-големият от всички куриози е този, че лекарите, които са на заплати в болници, не си внасят здравни осигуровки, тъй като държавата на държавни служители, пенсионери и прочие не внася нищо в здравна каса....


Егати бизнеса ....да изтегли всиките реформи и да запълни всички дупки на бюджета, а държавата да си защитава феса и да не внася парите на бюрократите и чиновниците....

Е.ее...само на бизнеса няма да стане...а другите търтеи да мрънкат това и онова...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.