Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: bc   
Дата:   21-03-10 17:26

Здравейте,
Имам за задачка да намеря сватбен фотограф за сватба в София през август. Разгледах темите във форума, но там в повечето случаи или се стига до някакви скандали или фотографите от ФФ посочват собствените си сайтове. Затова предпочетох да пусна тема тук в клуба и да ви помоля да ми препоръчате някой от личен опит - някой, който е снимал вашата сватба или на ваши познати, и сте останали доволни от резултата.
Предвалителна благодаря! :)


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: asahi   
Дата:   21-03-10 17:38

И тук може да се заформи скандал, кво си мислиш? Кажи датата на събитието.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: yanee   
Дата:   21-03-10 17:44

портфолиата говорят достатъ4но добре, нека преценката е твоя

не раз4итай на страни4но мнение, прекалено е релативно ... едни роднини ми хвалиха албума и снимките си от сватбата, като ги видях, такти4но си замъл4ах ... една 4аст яко сатурирани; други безфокусни, мазни; трети с ки4озни рамки и добавени елементи - цветенца, камбанки, гълъб4ета ... просто кошмар ... да пла4еш ли, да се смееш ли ... съвета ми е: само ли4ни впе4атления и разговор със фотографа по вси4ки детайли на сделката


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: bc   
Дата:   21-03-10 17:46

И тук може, но идеята ми е, че тук се обръщам не към сватбените фотографи, а към хората, които са използвали техните услуги. [smile] Датата е 21. август.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: cameraman   
Дата:   21-03-10 17:50

Кой ще раздаде пуканки???[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: bc   
Дата:   21-03-10 17:52

Оф, първия пост не може да се редактира. "Предвалителна благодаря!" да се чете "Предварително благодаря!" :)

yanee, имаш право, но пък и в портфолиото си фотографите слагат по 2-3 снимки от сватба, затова и те не са съвсем показателни. Когато имаш освен портфолио и лично мнение на клиент, можеш да направиш по-точен избор според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: yanee   
Дата:   21-03-10 18:01

е, ти не о4аквай вси4ките снимки от сватбата да са уникални, не става ... вгледай се в стила, визията на фотографа, внимавай как обработва кадрите, от портфолиото му трябва да ти стане ясно подготвял ли се е старателно за фотосесията или го кара на ишлеме с една камера, обектив и вградена светкавица, при среща поискай албум с цялостна фотосесия, прецени дали продуктът който би полу4ил отговаря на цената, която трябва да платиш и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: cicomanco   
Дата:   21-03-10 18:06

Ako искаш , ще ти дам линк към снимки на сватби които съм правил , за да прецениш как е като цяло.Когато показвам , не показвам от една сватба по 1 снимка , а почти цялата сватба в отделни фрагменти.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: pmartinov   
Дата:   21-03-10 18:06

bc


Във фотографията има само един критерий


Това е качеството на завършения продукт.



Публикацията е редактирана (21-03-10 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   21-03-10 18:37

bc написа:

> И тук може, но идеята ми е, че тук се обръщам не към сватбените фотографи, а към хората, които са използвали техните услуги. [smile] Датата е 21. август.

ПИТАЙ тогава в Сватбата.орг или в бг-мама


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: bc   
Дата:   21-03-10 18:44

Не питам в бг-мама, защото разчитам, че форумците тук имат по-добър фотографски поглед и няма да ми препоръчат "яко сатурирани; други безфокусни, мазни; трети с ки4озни рамки и добавени елементи - цветенца, камбанки, гълъб4ета ... просто кошмар" (цитат yanee [smile] ). А все пак не всички тук сме сватбени фотографи (и изобщо професионални фотографи) и в същото време много от форумците имат вече опит със сватбите. :)


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: boni   
Дата:   21-03-10 18:56

Автор: bc
Дата: 21-03-10 17:52
yanee, имаш право, но пък и в портфолиото си фотографите слагат по 2-3 снимки от сватба...


Ми не, аз в моето имам 500 снимки + няколко цели сватби.
Включвам се само като забележка по темата, нямам възможност да поемам повече сватби за август:)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: n1x0n   
Дата:   21-03-10 19:09

Аз бих допуснал единствено Влади Балевски, Бони или Джъмбо - от хората, които знам че снимат такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: bc   
Дата:   21-03-10 19:58

Благодаря ти, n1x0n! Точно за това помолих! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: rapt0r   
Дата:   21-03-10 20:58

Минко е човека,снима сватбата на брат ми и всички са супер доволни!Ако търсите кадърен и отговорен фотограф,той е вашият!

ето сайт:

http://www.minkomihaylov.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: Amigo   
Дата:   21-03-10 21:01

мен лично Бони ме кефи [smilie24] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: alsash   
Дата:   21-03-10 21:07

...една малка забележка....фотографа е според сватбарите...или както каза преди години Гаро Кешишан в едно интервю....
-Всяка работа свършена по-добре или по-зле от очакванията на инвеститора е...лошо свършена работа....

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: netLady   
Дата:   21-03-10 21:10

И внимавай да не се напорка фотографа преди да направи снимките и като седне на маса му прибери апарата, че аз от мойта сватба немам снимки. На единия апарат му освети лентата при смяната а другия забрави в ресторанта, ма още си го обичам, нали е старо другарче. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: endlessdark   
Дата:   21-03-10 21:15

PhotoEarl/Жоро Плачков/,има чудесни сватбени снимки,креативни и естетични./мое мнение/
http://photo-cult.com/PhotoEarl
http://adora-studio.com/


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: CArli   
Дата:   21-03-10 22:00

Minko![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: mitadoc   
Дата:   22-03-10 00:33

Естествено,че вски ще си хвали работата,ако се занимава с това.Естествено,че и той ще намери кусури на снимките и оформлението на другите.Естествено,че всеки се радва на собствените си снимки,които запечатват най-хубавите моменти от живоат му.Но фотографите гледат на снимките професионално,потребителите гледат емоционално,защото това са спомените им[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: DeePPaSSioN   
Дата:   22-03-10 13:23

Минко [smilie24]
Снимала съм няколко сватби с него, много добър!


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: bc   
Дата:   23-03-10 11:47

Съжалявам за закъснелия отговор, но много благодаря за всички предложения! :)

Между другото, забравих да го кажа в началото, но ако фотографът говори немски би било чудесно. [smile]

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: beliot   
Дата:   23-03-10 11:53

Аз препоръчвам с две ръце Васко(Valetvitor).
Снима на моята сватба и останах изключително доволен както от отношението му, така и от снимките.[smilie24] Не знам дали говори немски[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбен фотограф - личен опит?
Автор: green.monkey   
Дата:   23-03-10 13:16

bc,

Milen Lesemann и http://myartwedding.com/

Говори немски :)! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.