Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: mbs   
Дата:   20-03-10 22:01

Може би преди час (или два) се случи. Гръмна газова бутилка в едно малко магазинче "пиле на грил". Всички в Търново го знаят - срещу театъра. Бяхме на концерт, когато цялата зала се разтресе, а отвън се чу шум от чупещи се стъкла. Още на антракта разбрахме, а след края на концерта и видяхме какво е станало. Доколкото знам има ранени и откарани в болница, но няма жертви. На сградата на театъра почти не е останало здраво стъкло.

https://photo-forum.net/static/forum/2010-03/zqec4546.JPG
http://photo-zona.net/images/user62927/album22409/preview/1269114228_eauj9716_IMGP9379-1.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2010-03/zqec4546.JPG
http://photo-zona.net/images/user62927/album22409/preview/1269114228_eauj9716_IMGP9379-1.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: mbs   
Дата:   20-03-10 22:05

https://photo-forum.net/static/forum/2010-03/wfst1601.JPG
http://photo-zona.net/images/user62927/album22409/preview/1269114227_ochf6013_IMGP9377-1.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: Ruth   
Дата:   20-03-10 22:07

ужас

много ме е страх мен от такива неща, ама мъж ми като е казал - газ, та газ! изтръпвам направо

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: mbs   
Дата:   20-03-10 22:18

Осем човека са ранените - нарязяни от стъкла - все млади хора, който по това време са минавали оттам. За щастие без опасност за живота. Продавачката е уситела миризма на пропан-бутан, чула е свистене на газ и когато е излязла навън да търси помощ, вътре е избухнало. [smilie11]



Публикацията е редактирана (20-03-10 22:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: asahi   
Дата:   21-03-10 09:55

Да беше щракнала редуцир вентила преди това.

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: Davidoff   
Дата:   21-03-10 10:22

Уморил съм се вече да разправям наляво и надясно, че туй е върховната глупост да си набуташ бомба в колата, къщата, магазина и т.н. Никой не чува [smilie23] И с цялата си корпоративна и политическа наглост опасаха градовете с взривоопасен газ и лепнаха по една жълта табелка на тръбите, да ги таковам ше ме извинявате.

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: Diandimov   
Дата:   21-03-10 10:32

То пилето на грил страшно много холестерол и други лайна има, затова.

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: imitev   
Дата:   21-03-10 10:45

Давидов - не е нужно да смяташ своето мнение за меродавно.

Една кола с пробит бензинов резервоар е много по-опасна и лесно запалима от бутилка с пропан-бутан в багажника. Че и като се разлее се пали по цялата площ...

Карам на газ от 15 години - при най-малки съмнения за неизправност на газовата магистрала се проверява.

Майка ми готви на газ от 25 години - маркучите се сменят на всеки 4-5 години независимо дали са стари или не.

Тока също е опасен и предизвиква пожари - когато се експлоатира неправилно...

Домашните бойлери със залепнал терморегулатор и повредена токова защита не са ли опасни? Кога за последно си проверявал състоянието им?

Важно е да мислим с главата си и да се съобразяваме.



Публикацията е редактирана (21-03-10 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: Davidoff   
Дата:   21-03-10 10:57

Естествено, че има много опасни неща в нашето ежедневие, обаче това е от особено опасните. Радвам се, че ползвате газ безпроблемно, но замисли се струват ли си така наречените "икономии" потенциалния риск? 12 години съм се занимавал с производство и консумация на подобни газове и знам какво става когато стане авария. А аварии стават рано или късно за жалост. Картинката е меко казано грозна (както се вижда и от снимките горе ама това е лек вариант). Бензинови автомобили също избягвам. Карам дизел (щото не сме дорасли явно за електромобили). Вярно, че при правилна експлоатация рисковете са силно занижени, обаче как се чувстваш от мисълта, че си поверил живота, здравето и имуществото си на комшийката дето и да беше първа младост пак толкова щеше да отбира от безопасна експлоатация на газови съоръжения?
Нямам нищо против да си зарежда кой където иска бомбите, само да ми гарантира, че като гръмнат само той ще е пострадал, пък реалността е друга.

BTW: Проверявам си бойлера максимум през 3 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: Rustygun   
Дата:   21-03-10 11:05

На всеки три месеца? Туй вече е презастраховане...

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: imitev   
Дата:   21-03-10 11:07


И как точно си проверяваш бойлера?

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: Davidoff   
Дата:   21-03-10 11:09

Е отнема 2 минути, не пречи. Бойлера и той е една дива бомба... ама поне има 3 защити и трудно може да стане авария от човешка грешка, освен ако не ходиш да пипаш дето не ти е работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: Davidoff   
Дата:   21-03-10 11:11

Ами клапана за високо налягане да не е запушен или с повредена пружина, регулатора дали изключва, термозащитите дали не са ръждясали и клеясали и дали са механично в добро състояние. Течове в ел. отделението, ръжда по болтовете на фланеца и т.н. Прост оглед на основните неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: imitev   
Дата:   21-03-10 11:16


Едно време на бойлера имах 2 токови защити, термореле и предпазен клапан.

Оказа се че възвратния клапан е блокирал отворен и това спаси блока от взрива.

Терморелето залепва, токовите защити (те са и термични) не сработват, предпазния клапан не отваря...

Наглед всичко изглеждаше нормално след като го отворих...

Затова те питах...

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: promis   
Дата:   21-03-10 11:43

Или вероятността да се самозапали една кола е по-висока ако е на газ или метан, или в новините тенденциозно пропускат да ни информират за подобри инциденти с бензинови или дизелови автомобили.

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: asahi   
Дата:   21-03-10 12:07

Една проверка на новините ще ви покаже, че по взривяване н апърво място са битовите газови бутилки, после ел. бойлерите, а леките автомобили са в дъното.
Лекият автомобил се запалва от много силен удар отзад или тотално занемаряване на газовата система. Последната случка беше на метан станция в Търновско - не прочетох каква беше причината.

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: samara   
Дата:   21-03-10 12:09

... причината беше Москвич 21412 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: asahi   
Дата:   21-03-10 12:10

И той ли на метан? Баси ентусиастите!

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: promis   
Дата:   21-03-10 12:12

Но е факт, че за бензинови или дизелови самозапалили се автомобили не съм чувал. За мен газовите бутилки са бомби със закъснител.

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: samara   
Дата:   21-03-10 12:13

... самар-ката си я карах на бензин, сега е направена на пропан-бутан, жал ми става като я видя [smilie8] ... сега съм на дизел, не се занимавам с глупости, все пак ми е специалност [smilie24] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: asahi   
Дата:   21-03-10 12:19

Дизелови камиони и автобуси се самозапалват. Присъствал съм. Леки автомобили - също. Случва се рядко, защото водачите са по-компетентни от стрина Мара, дето ползва бойлер или газова бутилка,

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: promis   
Дата:   21-03-10 12:23

И не само това, просто колите са си направени фабрично и е мислено за безопасността. Пък газовите уредби кой ги слага..някой майстор, в някакъв гараж дето я разбира, я не.

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: asahi   
Дата:   21-03-10 12:24

В АГУ също има няколко системи за безопасност - не ги подценявай. Минават проверки редовно.

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: promis   
Дата:   21-03-10 12:27

Дано.

Отговори на това съобщение
 Re: Тази вечер (20.03) взрив в центъра на Велико Търново
Автор: lomidol   
Дата:   21-03-10 12:30

Отивам на преглед за газовата уредба.Слагат някаква лепенка викат дай 30лв.и си готов.Е баси прегледа,не искам такъв преглед,плащам за моята безопасност не ви ща лепенката.Дигнах врява,а оня дойде с едно шише вода със веро и започна да полива на снадките.И това струва 30лв.Повече няма да ходя.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.