Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Писнало му на човека!?
Автор: netLady   
Дата:   19-03-10 22:27

от електромерите


Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: ogimag   
Дата:   19-03-10 22:36

А така! С черпака по главата! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: gam3ra   
Дата:   19-03-10 22:39

Изобретил е той [smilie18] Все пак браво за смелостта да го сподели пред медиите

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: Grandpa   
Дата:   19-03-10 22:41

ако може да изобрети една такава джаджа да поизтривам жената от време на време...

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   19-03-10 22:44

Да го дава веднага! Да качва схемите в замундата и арената, че на баба ми електромера чака - пак показва некакви трицифрени числа.

Нулирам го одма. Ако човекът нее даде устрройството ще трябва с теслата да го нулирам електромера му с електромер.


[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: asahi   
Дата:   19-03-10 22:47

Сори, ама така не се прави. Ако искам да повредя един електромер ще намеря десетки начини, вкл. с камък. ПОсле ще ме хванат, разбира се. За какъф фий ще му чупя на енергоразпределителя електромера?
Нед Луд в зората на индустриализацията е чупил машини в знак на протест.

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: C41   
Дата:   19-03-10 22:52

Никакво мулиране бре. По един ват на месец.
Като го сменят пак така. Те не знаят, че свичките уреди у нас са 67 пъти клас А... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: iva_drag   
Дата:   20-03-10 09:22

Асахи, чети внимателно бе - той не чупи, той само нулира, електромера - жив и здрав, но - нулиран ....[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: asahi   
Дата:   20-03-10 09:30

Ива, журналистът или ти може да не правите разлика, но за енергоразпределителя нулиран и повреден електромер е едно и също. Сваля се и отива за проверка, ремонт. Паралелно се търсят причините що така стана и кой го направи. Този, който го е направил, носи съдебна отговорност. Ако е завторил - рецидив.

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: iva_drag   
Дата:   20-03-10 09:33

Моля, моля - нулиран не означава повреден!


Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: PeterPAN   
Дата:   20-03-10 09:35

невиждам как може да го нулира ако е направен като хората освен с някакъв силен електромагнитен импулс, най вероятно данните се пазят в някой ЕЕПРОМ едва ли са в РАМ ;)

освен да пусне схемка създаваща насочен микро ядрен взрив който да генерира мощен електроимпулс ма лошото е че ще нулира и еепромите на сичката домашна хапаратура и ремонта ще надмине далеч далаверата от екектромера.

Иначе идеята е добра

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: doca   
Дата:   20-03-10 09:40

Моя електромер на апартамента го смениха 3 пъти, щото съм харчил малко ток. И пак показва малко потребляема енергия. Мамка му.
Чудя се какво още да включа, че да достигна 100 KW на месец[smilie18] [smilie25] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: asahi   
Дата:   20-03-10 09:40

Ива, бих влезнал в спор с теб ако можем да го проведем на познат за двама ни език.
Къде в електромера, според теб, се съхраняват и натрупват данните за текущите събития и къде се съхранява датата и часа?

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: iva_drag   
Дата:   20-03-10 09:52

Не ми се влиза в спорове в събота сутрин, не му е времето ...[smilie5]
А и аз не съм против да си плащам нещо което съм ползвал, напротив - правя го доброволно всеки месец!
Но съм против да плащам някаква измислена такса с която да се гуши разпределителното дружество!!!
А аз мога ли да им отпера контра-такса на тяхната "такса електромер" - такса "загрозявате ми фасадата с вашия електромер"?
...не мога....
И понеже не мога, и понеже те действат от позицията на силния - аз пък що да не им нулирам електромера ....
Цял, здрав, нулиран - ха да дойдат да ми кажат че съм му помогнал да го хване амнезията - как ще го докажат???


Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: asahi   
Дата:   20-03-10 09:56

Има специалисти в доказването. С тях трябва да се мериш, не с форумската публика.

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: doca   
Дата:   20-03-10 09:59

Не е трудно да се досети човек какво да направи, че да вгорчи живота на електро-дружествата.
Компенсиране на реактивна енергия, високо- честотни генератори и др. но да не задълбочавам по темата, че да не ми звъннат на вратата.

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: alsash   
Дата:   20-03-10 10:00

....я МУ се обадете на човека...да поработи по топломерите.....

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: iva_drag   
Дата:   20-03-10 10:01

Асахи, аз на никого нищо не искам да доказвам, най-малко пък на хората тук...
Просто искренно се кефя на изобретението на човека!


Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: iva_drag   
Дата:   20-03-10 10:05

Трябва да проверим дали при електромерите и топломерите на едно и също място се съхраняват "данните за текущите събития, датата и часа"...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: asahi   
Дата:   20-03-10 10:09

Това е контролен въпрос. Не трябва да проверяваш, а да го знаеш. Оттам можем да продължим разговора в техническа, правна или емоционална посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: alsash   
Дата:   20-03-10 10:10

....е...друг номер е с трайната настройка за намалени показания...

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: asahi   
Дата:   20-03-10 10:13

С един електрошок доста електронна апаратура можеш да извадиш от строя. За масов битов електромер не знам, но някой навит може да пробва. Аз консумирам и плащам толкова малко ток, че няма смисъл дори да разсъждавам в тази посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: doca   
Дата:   20-03-10 10:17

Може да се помисли и върху приложението на маломощните лазерни показалки[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: PeterPAN   
Дата:   20-03-10 10:37

Електрошока създава електромагнитен импулс ;)

дата и часа се запазват в RelaTimeClock ;) в рама му, може да се ресетне от силен ел.магнитен импулс по принцип, ако е направен хуво и ако е екраниран не ми се вярва, още повече че всеки свястен софтуер за подобно устройство си води статискита дали РеалТаймКлока функционира правилно или дали не се е нулирал случайно, и при всичко това даннте за потреблението се пазят във флаш памет(а новите електромери имат вункция за дистанционно отчитане и контрол което заложено за подмяна във всички електромери). ако е добре екранирана системата ще го нулираш на кукуво лято, още повече че свастните РТК имат и собствена батерия, а нали и електрошока ще остави следи,

Също така има анализатори на ел. мрежа които ще отчетат подаването директно на импулси с високо напрежение в мрежата които биха предизвикали някакви сътресения в мрежата надявайки се по ел. път да се прецака устройството, а и нали се сещаш че ако нулираш на веднъж електромерите от цялто табло веднага ще се сетят за какво става реч.

още повече че и съвременните чипове за отчинате на ел. енергия следят доста параметри на ел. мрежа освен простото измерване на мощността, да не говорим че има и такива умни контактори вече а какво остава за електромерите


Преди бях чувал че монетниците така със запалка с пиезикристал им правили нещо и то отчитало че си пуснал монета ;)

Скоро и мобилните оператори ще почнат да начисляват сметка за това че имаш възможност да им ползваш мобилната мрежа и ВИК и т.н..

явно трябва да се емигрира няма сми да се стои в БУЛГАРСТАН-а, но ний сме си виновни



Публикацията е редактирана (20-03-10 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Писнало му на човека!?
Автор: iva_drag   
Дата:   20-03-10 11:26

"Повод да огласи публично новото си изобретение станало решението на ЕРП-тата за въвеждане на допълнителна такса мощност за потребителите."
Изобретението на човека не е в следствие на голяма или малка сметка за ток, а заради такса електромер - правте разликата!!!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.