Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: mitadoc   
Дата:   15-03-10 21:31

Интересно ми е как се чувствате след толкова години професионално и любителско щракане?
За мен лично фотографията се разкриваше на различни етапи от моя живот-като малък помагах на баща ми да промиваме филмите,както и да стоим в банята на червената светлина и да проявяваме и фиксираме...след това сушах снимките на една странна преса и ги правих гланцирани или матови,минавах с валяк...забава беше.После в гимназията снимах с няколко Практики на фотокръжок,но бях прекалено зает с професионално ориентиране.Сега би могло да се каже ,че е любов от 3-ти поглед.
Но,вече нещата за други-техника,времето,аз дори.Сега виждам едно приятно хоби,което ме кара да се усмихвам на всичко-гледам всеки ден,когато съм навън облаците на залез,осветеното лице на жена ми,радвам се на всичко цветно и обикновено,защото дори и да не нося в този момент апарата-мисля си,как ли би изглеждало ако го заснема...
На мен фотографията засега ми дава спокойствие и забавление,стремеж за търсене на красота дори и в най-баналните неща от живота,които биха те накарали да си щастлив дори и за момент.Може след време да не чувствам нещата така-затова и сега искам да споделя тези мои вълнения,за да уловя отново мига.Благодаря за вниманието.Ще се радвам ко и други от вас напишат какво е за тях фотографията,какво им е дала и какво им е взела.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: Amigo   
Дата:   15-03-10 21:33

е, чак толко не са [smilie5] освен харчлък и кеф... кво друго [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде и отне фотографията?
Автор: slav4cho   
Дата:   15-03-10 21:33

аз сега повече се замислям като снимам заради композицията и настройките

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: asahi   
Дата:   15-03-10 21:34

Нищо не ми е отнела.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: mitadoc   
Дата:   15-03-10 21:35

Пари не ти ли отне?[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: asahi   
Дата:   15-03-10 21:40

Не. Изкарал съм доста пари от фотграфия. И да не ги бях похарчил за техника и други подобни щях да ги похарча за други глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: Lalinda   
Дата:   15-03-10 21:41

Породи у мен интерес към кича и хората, които го произвеждат.

Общо взето, по-интересна ми е социологията на фотографията, а именно кой какво иска да ПРИКРИВА, а всъщност РАЗКРИВА, снимайки...

Фотографията, която правя, на свой ред, пък предизвиква интереса на останалите не към снимките ми, а към самата мен...

Но, общо взето, не ми е дала и не ми е отнела нищо, ако се опитам да определя въздействието й в сравнение с други дейности и изкуства...

Впрочем, тази сутрин прочетох нещо, което ми се стори особено тъпо в някаква статия за съвременно изкуство (в списанието на самолета): понастоящем изкуството ставало все по-незначително, тъй като, видиш ли, всичко било станало изкуство.

Опасявам се,че го е казал някой, който е имал проблеми в общуването с практикуващи фотография...

***

Иначе съм приятно очарована от факта, че различните хора виждат в кадрите ми различни неща - и получават това, което виждат (както казал Анди Уорхол, който така и не успял да се надсмее над кича, който осмивал, тъй като публиката харесвала именно кичовете му).
Амин.
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: altea   
Дата:   15-03-10 21:50

И мен днес ме налегнаха едни философски размисли за фотографията. Снимаш си насам-натам, търсиш красота - къде по-голяма, къде по-малка, композиция, светлина и т.н. Безкрайното любопитство максимално бързо да видиш снимката (независимо на какво е - и ленти сме прживявали и по-модерни времена видяхме). Аууууууууууу, колко хубава е станала или - язък, как можах така да оцапам. И??? Разглеждаме я веднъж и после?? Имам купища снимки - и на хора и на цветенца и .. и всичко това седи да събира прах. Дори и колекцията от снимки, които съм харесала - и тя така си стои. Излиза, че снимката е като вестника - ползваш едниократно и после я зарязваш. Тези размисли ме огорчиха и малко ми мина ентусиазма да снимам. Поне като ще се радвам на залеза, наистина да му се любувам, а не да мисля - къде ми е сега фотоапарата, ама докато го намеря, светлината няма ли да изчезне, колко нашироко и нависоко да хвана и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: danvan16   
Дата:   15-03-10 21:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: kompa   
Дата:   15-03-10 21:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: Onakava   
Дата:   15-03-10 22:00

Даде ми половин диоптър и бръчки около лявото око, отне ми половината хард диск.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: Amigo   
Дата:   15-03-10 22:01

Onakava написа:

> Даде ми половин диоптър и бръчки около лявото око, отне ми
> половината хард диск.



[smilie10] [smilie10] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: Lalinda   
Дата:   15-03-10 22:02

Малко необичайна за форумното око еротика.
[smilie3]

Enjoy!

http://www.houkgallery.com/image/erwitt-personalbest/22_Prado-Museum-402-403.jpg


http://www.houkgallery.com/image/erwitt-personalbest/22_Prado-Museum-402-403.jpg
http://www.houkgallery.com/image/erwitt-personalbest/Managua-Nicaragua-1957.jpg



http://www.houkgallery.com/image/erwitt-personalbest/22_Prado-Museum-402-403.jpg
http://www.houkgallery.com/image/erwitt-personalbest/Managua-Nicaragua-1957.jpg
http://www.houkgallery.com/image/erwitt-personalbest/31_New-York-83.jpg


http://www.houkgallery.com/image/erwitt-personalbest/22_Prado-Museum-402-403.jpg
http://www.houkgallery.com/image/erwitt-personalbest/Managua-Nicaragua-1957.jpg
http://www.houkgallery.com/image/erwitt-personalbest/31_New-York-83.jpg
http://www.houkgallery.com/image/erwitt-personalbest/NewHampshire.jpg

She got me this morning,
but I'll get her tonight.

Тези ги видях вчера в голям формат в изложбата на Eliott Erwitt.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: apollo   
Дата:   15-03-10 22:24

Научи ме да обичам и ценя природата, другото са подробности [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: altea   
Дата:   15-03-10 22:34

То за обичането си я обичам, обаче като видя някое цветенце и почвам да мисля как да го напъхам в снимка, като при това няма значение дали фотоапарата е в мен или не е и ми се струва, че изкукуригвам. Още повече ако апарата го няма - е, това не ви ли се струва налудничаво?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: canonio   
Дата:   15-03-10 22:37

Винаги съм можел да снимам. От едно време съм си пич... Фотографията ми даде още приятели. Поне 20-30 човека.,...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   15-03-10 22:40

Ми бая пари ми опука тая фотография...
Ама като си погледна снимките и виждам, че не е за съжаление - зад всяка от нея се таят толкова спомени и емоции от преживени моменти, че мога само да се радвам.

Даде ми и доста приятели.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: asahi   
Дата:   15-03-10 22:40

Сапопио е пич[smilie24]
На Компа му се ака.
На кака - велкоме.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: kompa   
Дата:   15-03-10 22:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   15-03-10 22:47

покрай фотографията се запознах с няколко интересни същества, май забелязвам повече детайли, забавлявам се, показвам и на други как се снима с 30Д,(уча ги [smilie18] ) станах мааалко по търпелив. ама аз тепърва започвам да снимам. скоро ще чуете за мен по новините [smilie5] [smilie5]
иначе, нищо не ми е отнела. [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: nevi_ana   
Дата:   15-03-10 22:50

Фотографията ми помогна да търся и виждам красивото навсякъде и у всеки:)
Сприятели ме с много и прекрасни хора, засили още повече афинитетът ми към изкуствата.
Като цяло - даде ми много и за щастие не ми взе нищо, защото не аз, а съпругът ми купува техниката:)))) [smilie5]
Поздрави на Бургаските лица - утре вечер ще ви кажа наздраве [beer]
[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: atrifonov   
Дата:   15-03-10 23:19

като новак във фотографията мога да кажа че това което ми дава е радостта от малките неща, а също така осъзнавам колко е красива България

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: mitadoc   
Дата:   15-03-10 23:19

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: snoopoff   
Дата:   15-03-10 23:22

"Автор: Lalinda
Дата: 15-03-10 21:41

Породи у мен интерес към кича..."


ясна си ни, лельо. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ви даде или отне фотографията?Какво е за вас тя?
Автор: feliz   
Дата:   15-03-10 23:37

Заради фотографията гледам света с широко отворени очи, търсейки красивото и интересното. И съм много щастлива, когато го намеря /видя/.[smilie5]
Това, налудничавото, да "щракам" с поглед, когато апарата не е в мен и аз го правя.[smilie18]
Мисля, че ми отне малко от времето, прекарвано с близките ми. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.