Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За триенето на коментари
Автор: Ivo55   
Дата:   15-03-10 18:34

Преди малко един уважаван от мен,доказал майсторството си фотограф,изтри коментара ми под снимката си.Този коментар бе с лека ирония, а не с обида !Та в мен се породиха купчина въпроси... И първият от тях е -защо трябва да има КОМЕНТАРИ към снимките,щом те ще се трият от всеки,който не ги харесва!?

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: мара   
Дата:   15-03-10 18:50

това изплува чат-пат. и аз не мога да го проумея. никога не съм изтрила ничий коментар и не съм блокирала никого. и мисля, че коментари трябва да се трият само в най-краен случай, при това от админ или модератор.
на тва отгоре ма зачегърта и любопитство[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: BlueHello   
Дата:   15-03-10 18:52

Тамън се чудих къде да споделя, та тук ми се стори добре!

Ей ся попаднаха на ей тоя коментар:


- Снимката е размазана, моля качете друга




[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: Amigo   
Дата:   15-03-10 18:55

[smilie18] [smilie18] ам дай да я видим тази снимка, може да е прав човекът [smilie5] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: PolarBear   
Дата:   15-03-10 18:56

Добър коментар е било това, Синичко, ясно показва кусура, а и предлага начин да се оправи...бе направо си е за "полезни"...
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: мара   
Дата:   15-03-10 18:56

ама, индиго, моля те, качвай ги тия неща!

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: BlueHello   
Дата:   15-03-10 18:58

Бе тая снимка и без това много дебатирана, да не стане после, че посредникът е ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: мара   
Дата:   15-03-10 18:59

бе я не се излагай![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: BlueHello   
Дата:   15-03-10 19:01

https://photo-forum.net/static/forum/2010-03/awfm4628.JPG
http://87.121.7.213/site_pics/114/r_1267018678_nade.jpg



Ето, ма ш коментираме коментара! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: kompa   
Дата:   15-03-10 19:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: asahi   
Дата:   15-03-10 19:27

Аналогичен случай в наше село.


Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: kkkolelo   
Дата:   15-03-10 19:30

Aaa, това фото събра много протестен вот ...[smilie5]

Други видяха динамика и незнам кво си ... [smilie18]

Админа се опита да обЯсни [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: тьма   
Дата:   15-03-10 19:33

Ivo55, той този автор мен направо ме е блокирал, ама тема не съм пуснала, голяма работа, че ти изтрил коментара


Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: boni   
Дата:   15-03-10 19:34

Той нали ти е прочел коментара? Значи коментара е изпълнил предназначението си, авторът го е прочел. Ти нали го пишеш за автора, а не за околните.
Щом го изтрил, значи е решил, че вероятно иронията ти е неуместна и не желае да го видят околните.

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: slivenski   
Дата:   15-03-10 19:39

Аз отдавна разправям, че трябва да има опция коментарите да са изключени въобще, подобно на гласуването, ама никой не ме чува...



Вариант 1 - има гласуване, има и коментари

Вариант 2 - няма гласуване, има коментари

Вариант 3 - няма гласуване, няма и коментари

Вариант 4 - няма коментари, НО няма и точки...

Нали е демокрация - нека има и избор! [smilie8] [smilie21]

Едва ли е толкова трудно да се направи... [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: boni   
Дата:   15-03-10 19:39

По принцип дружеските закачки и иронията са допустими между познати и не винаги между непознати.
Казваш - уважаван и добър автор... Ами замисли се, ако ти си уважаван и добър автор и някакъв напълно непознат, който не е и автор дори, реши да си прави майтапи, дали ще си благосклонен? Имаше ли нещо фотографско в коментара ти?
Хората са различни и аз примерно никога не бих тръгнал да фамилиарнича и да си правя шегички с хора, които не познавам и не зная дали им харесва подобен подход. Най-малкото е въпрос на култура.

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: мара   
Дата:   15-03-10 19:42

то аз така и не разбрах кой е въпросният автор. дали нещо не съм пропуснала...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: kkkolelo   
Дата:   15-03-10 19:47

Е маре не знаеш, че то беше на първа страница ... май само в клуба киснеш ...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: мара   
Дата:   15-03-10 19:50

ми не става дума за тая снимка
за друга става дума май.
тая я качи индигото.

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: PolarBear   
Дата:   15-03-10 19:50

Хм. Донякъде съм съгласен с Бони. Явно коментарът е достигнал до Автора, няма съмнение. Но от друга страна Авторът вероятно е пуснал снимката не само за себе си, а за другите. Тогава и коментарите е добре да се виждат...

Най-добре е коментари да се трият само от администратори. Като нищо не пречи на авторите да им обръщат внимание, ако сметнат, че нещо изискващо триене не е забелязано. Но все пак решението трябва да е на админа.

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: HP   
Дата:   15-03-10 19:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: BlueHello   
Дата:   15-03-10 19:53

Бони, има резон в словата ти, но хората понякога се държът наистина смахнато. Преди време спретнах една редакция на една мадама и й обясних, че снимката много ми харесва, и само споделям една моя друга хрумванка(просто сложих една текстура и малко контраст). След мен някой беше казал, че му харесва редакцията и после още някой беше казал същото и девойката ни банна сите в купом. [smilie18]


Сега е моментът да попитам кроповете във ваканция ли са и ако да, кога ще се върнат!? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: gam3ra   
Дата:   15-03-10 19:53

Може ли линкче към автора на снимката?

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: boni   
Дата:   15-03-10 19:56

Не, не трябва да е на админа. Пробвахме близо две години да е на админа, не става. Админа винаги остава лош в очите на единия от участниците в спора. Освен това админа не е винаги на линия 24ч.
Снимката си е на автора - той има право както да я ИЗТРИЕ цялата, защото си е негова, така и да ИЗТРИЕ коментар ако прецени, че този коментар вреди на него, на модела или не е по темата.
Вие какво ще направите ако под ваша снимка се изпишат маса глупости за модела, които го компрометират и в този момент няма админ? И в същото време моделът ви е обиден от това?
Ще изтриете снимката ако нямате друг инструмент за бърза реакция. Ето това се случваше преди да има възможност авторът да си трие коментара.
Добре е да разберете, че всяко решение което сме взели, е в резултат на дълъг опит, претегляне на плюсове и минуси и сондиране на мнения. Не е ей така щото ние скимнало.

Отговори на това съобщение
 Re: За триенето на коментари
Автор: elrisha   
Дата:   15-03-10 19:58

Много си е добре така!
Преди се плачеше да я има тая опция,сега пък що я има!
Направо не знам тия Админи как имат нерви понякога!

Аз лично съм с две ръце ЗА опцията всеки автор да може да трие под снимките си!

Изчела съм какви ли не простотии под моите снимки и най-много съм се нервила като започнат да се коментират моделите ми.
Тая била курва,оная била свиня,трети пък бил педерас..и това във форум с претенциите ,че се говори за фотография!
Такива идиотчета ги ям с парцалите и трия шизофреничните им писания!
Още повече,че приемам моделите си за ЖИВИ хора,със собствени чуства и уважавам желанието им и трудът им като са ми позирали.И няма да позволя на никой олигофрен да ги наранява и обижда!
Да не говориме пък,че често коментари оставят хора,които са много далеч от фотографията и изкуството като цяло. Тук те се намират просто на приказка,избиват комплексчета,запълват си скучното работно време и всичко друго,но не и да се занимават сериозно с фотография.
Та така..темата за мен е изчерпана!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.