Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 WM 6.1/6.5 ? И за КАКВО ползвате PDA?
Автор: navy   
Дата:   13-03-10 12:42

Не съм се интересувал доста време от новите РОМ-ове и чак сега, след като ми попадна един добре изглеждащ и функциониращ шел, който се инсталира върху ОС-а и променя изгледа и функционалността му се замислих...

Коя от двете системи 6.1 или 6.5 е по добра за платформа без екстри. Трябва ми бърза, не ресурсоемка ОС, върху която да сложа тоя шел.
Дали да орежа 6.1-то, което ми е на Touch Diamond-a, дали да сложа орязано 6.1, или орязано 6.5, за да ми лети още по добре шел-а?

Като се зачетох... това за това префлашване вече трябва докторат, някакъв Hard SPL, после формат през MTTY, смяна на радиото ако се налага и още малко висш пилотаж... [smilie8]

Някой нагъсто ли е с последните РОМ-ове?

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   13-03-10 12:44

Иди в покетбългария.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: navy   
Дата:   13-03-10 13:40

Ха ха ха ха... е, неееее...

http://4pda.info/news/14738/

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: navy   
Дата:   14-03-10 14:46

Или много малко хора ползват 'умни' телефони, или мног ползват, но не му разбират... или си траят и не си казват [smilie7]

Последното е с вероятност едно върху три на степен седемстотин и четиринайста...

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: ntonev   
Дата:   14-03-10 14:54

ами ако искаш customized ROM - т.е. някой друг освен производителя го е "сготвил" - почити сигурно е, че ще е бъгав.

Дори официалният на НТС 6.5 е бавен на други у-вата различни от ХД2 ... но пък на него 6.5 е доста бърз.

офф-топик: iPhone е все още недостижим от Win... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: evelinster   
Дата:   14-03-10 15:01

Всичко което мога да кажа за уиндоус мобайл ще прозвучи хейтърско, затова си трая :) и все пак моя опит (htc tytn & xperia x1) показва, че това с което си е дошъл телефона работи най-добре (макс ъпдейти от производителя) изгъзиците от xda developers само скапват нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: navy   
Дата:   14-03-10 15:52

Моя HTC не ми бъгва и забива... може да съм улучил на читав хе хе хе.
iPhone няма да си взема никога, защото ми е голям и неудобен. Ако някой ден направят такова компактно, като Diamond-a, може и да тествам [smilie7]
Въпреки, че се оглеждам за ОЩЕ по малък PDA [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: dePhil   
Дата:   15-03-10 09:40

Подкрепям evelinster.

Моят съвет - щом нямаш проблеми - не си ги създавай, за едната шаренийка и жажда за разнообразие, и си стой на 6.1

Лично аз - след мъките с няколко ХТСта и Х1 не УинМобиле не се връщам по никакъв начин, но - всеки си знае.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: djogata   
Дата:   15-03-10 10:34

Аз имам и HTC Touch Diamond, и HTC HD2, така че директно мога да ти кажа, че ако няма да ползваш ХД2, не си слагай 6.5 на диаманта.

Всъщност, на ХД2-то съм му направил няколко модификации, така, че уин 6.5 да заприлича отново на 6.1.

От друга страна, и аз като ползвах диаманта, си мислех, че е хубав, и че малкият размер е предимство. Да, ама след като си взех ХД2, диаманта чак не искам да го гледам - разликата е космическа - най-вече разликата в скоростта е умопомрачителна. Също така е по-приятно да се ползва по-големият екран, особено при ползване на навигация и ровене в нета

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: navy   
Дата:   15-03-10 14:36

За размера може да спорим много [smilie7]
Това, за което аз го ползвам дори ми е голям размера... вече гледам да не вися много пред 'екрани' [smilie7]
За мен най-идеалния вариант е ПДА с възможно най-малкия размер.
Има смартфони, но те не са ПДА-та, та искам си Уин 6.1-цата и това си е. Дали съм мазохист... ами не съм, защото явно съм голям късметлия и нито ми забива, нито ми върви бавно [smilie18]
Сигурно знам какво правя, щом ползвам едни от първите ПДА-та влезли в БГ [smilie7]

В краен случай може да си взема това:

http://www.mobilebulgaria.com/uploads/mobile_pics/2010/02/pic_2230.jpg


но не ми харесва, че е мааалко по голямо.
Виж, да беше малко по малко... да [smilie2]

Достатъчно голямо 'нещо' имам в гащите, за да слагам второ там [smilie18]
Да се подразня малко де... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: dePhil   
Дата:   15-03-10 15:35

Navy,

Това, с "късмета" е ясно.
Нарича се "ограничено ползване" - за слушалка с цветно екранче и чат-пат малко сърфиране, малко ориентиране и/или некоя шаренийка, след което - обратно в защитното калъфче.
Така и 200 години ще изкара. [smilie24]
За тези, които им опъваме прашките от употреба - трябват по-надеждни хардуер и софтуер.

Така или иначе - да спорим няма смисъл, ако ти се експериментира и наличието на надежден телефон не ти е критично важно - давай с 6.5, ако не си ОК, ще му върнеш 6.1 и проблем няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: ivodam   
Дата:   15-03-10 15:43

Това е един от редките случаи, в които заставам твърдо зад Нейви [smilie6] [smilie24] ПДА [smilie24] ХТЦ [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (15-03-10 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: navy   
Дата:   15-03-10 16:45

Та с какво може да опънеш прашките на един айфон [smilie8]
Какво толкова тормозиш телефона?
Не ми отговаряй: ако правиш пари с него ще знаеш!
Да речем, че знам какво може едно такова 'устройство' и че за про работа и си има 'специализирани' такива, та в този ред на мисли искам да знам с какво айфона е пред ХТЦ-то [smilie7]
В кои ситуации едното ще се издъни пред другото?

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: dePhil   
Дата:   15-03-10 17:54

navy,

Не знам точно с кого спориш, ако е с мен - аз айфон не ползвам.

Отново - всеки си знае нуждите, предпочитанията и възможностите.
Щом си ОК с това, което имаш - супер! [smilie24]
Щом телефонът ти е средство за игра, забава и експерименти - пак супер [smilie24]
Слагай 6.5 и ни дръж в течение [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: dePhil   
Дата:   15-03-10 17:56

Обаче, щом отваряш дума - тъкмо за сериозния корпоративния бизнес има неща, айфон предлага от години неща, за които Уин все още даже не може и да мечтае.
Вкл. - Webex, качество и удобство на синхронизацията със собствения си Еxchange Server, финансови приложения, калкулатори, специфични четци и пр., и пр.

На екипа ми съм им взел няколко дузини HTC и SE X1, пробвах и с айфони и смея да твърдя, че имам достатъчно добра идея за какво иде реч.

Къде се дънят (за мен!) горните модели:
=> Качество на телефонията.
=> Качество на сигнал и връзка, особено в движение, асансьори и пр.
=> Ергономия и особено - бързо ползване с една ръка, клавиши за бърз набор, ергономия на бутоните.
=> Софтуерна ергономия (това не важи за айфон).
=> Живот на батерията
=> Издържливост на корпуса.
=> Размер и тежест
Тоест - не го мислиш => просто си работи и те обслужва безпроблемно, уви - все още Майкрософт не са на този етаж във всичките си платформи.

За едни - изпуснат разговор, някакво закъснение, паднала батерия, невъзможност (или неудобна) за конферентна връзка, строшен от леко изпускане телефон на бягане между два летищни терминала и пр. не са проблем. За други са.

Важното е, че има избор за всеки джоб и вкус [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: djogata   
Дата:   15-03-10 18:14

деФил, според мен ХД2 в сравнение с Диамънд решава поне 3 от проблемите, които си дал по-горе:

- качество на телефонията (толкова добре се чува, че ако усиля звука и всички около мен чуват какво се говори от другата страна на слушалката)

- издръжливост на корпуса - изглежда много солиден

- ергономия - с капацитивният екран нещата стават много бързо, и може да се ползва и с една ръка, въпреки, че не е толкова удобно, колкото малък телефон с клавиатура

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: dePhil   
Дата:   15-03-10 18:24

djogata
Сигурно си прав [smilie24]
Не ти ли е голям и тежък, обаче?

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: Grandpa   
Дата:   15-03-10 19:15

dePhil,

Точно за бизнес неща айфон още не могат да догонят в САЩ БлакБери и Уиндоус Мобайл като пазар (в този ред). Май не се и опитват много. Поддържат само един от големите 3-4 мобилни оператора (АТ&Т). Като че ли засега се целят предимно в крайния потребител. За там като пипнато качествено удобство са №1.



Публикацията е редактирана (15-03-10 20:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: djogata   
Дата:   15-03-10 20:28

деФил, HD2 не ми тежи, но е голям. С по около половин сантиметър е по-дълъг и по-широк от iPhone, на дебелина е тъничък (по-тънък е от iPhone). Екранът е много по-добър от този на iPhone - с двойна резолюция, и по-голям на физически размери (отсека с бутоните е много малък, така че едната му страна е практически изцяло заета от екрана).

Събира се в джоба на дънките, но ако си седнал е трудно да го извадиш оттам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: ivodam   
Дата:   15-03-10 20:42

Джога, избегвай това със слагането в джоба на дънки - ще спукаш дисплея без да се усетиш... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: djogata   
Дата:   15-03-10 20:47

Иводам, ми най-удобно ми е в дънките - щото ако е в някой джоб на суитчер или яке, като нищо може да се изсипе от джоба, а в дънките си седи мирно [smilie5]

Пък, ако се счупи - здраве да е, ще си купя друг [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: ivodam   
Дата:   15-03-10 23:40

djogata: Имаш ли наблюдения как е твоето спрямо ХТЦ ХД, щото аз имам ХД, едно от първите, които внесоха у нас, и сега се чудя да минавам ли на ХД2, кое евентуално е по-добре в новия модел?

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: ntonev   
Дата:   16-03-10 00:06

HD2 е много по-добър от HD. Първо в 1 ГХ процесор - първият ПДА с такъв - и всички тестове дето съм му правил досега са доста по -добри

ХТЦ като цяло са стабилни у-ва - използуваме ги в 67 страни с нашия софт и имаме над 3500 от различните модели... но ХД2 е на съвсем друго ниво. Понеже имаме Оракалска база данни на у-вата - това просто няма грижи...

само в началото се издъниха и го пуснаха само за фингър тач ... но сега гледам вече има и клечка

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: djogata   
Дата:   16-03-10 00:10

Ivodam, не - не съм ползвал HD, не мога да ти помогна.

Като функции не вярвам да има разлика - възможностите на новата операционна система не са нищо повече от тези на старата, така че подобрението е в бързината и евентуално предимството на капацитивния екран.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows Mobile 6.1 to 6.5 ?
Автор: dePhil   
Дата:   16-03-10 08:55

Мхъм..

Пичове, всички са добри машинки в своите си (бизнес) сегменти и имат какво кому да предложат [smilie24]
Не знам що ме нарочихте за фен на айфон - не съм [smilie18]
Фен съм на това, че телефонът трябва да обслужва човек и да го прави леко, надеждно и издръжливо, без да се налага да го мислиш, обгрижваш, сменяш фърмуери, ъпдейти и пр.

Нейви е фен да се бъзика, друг е фен да си джурка оракълски бази данни - супер, значи за всеки има!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.