Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 приз за мръсни сделки
Автор: мара   
Дата:   13-03-10 15:10

на печелившите-честито!
във февруарския брой на ГЕО може да се прочете повече за добива на нефт от битумни пясъци и какво коства това на природата и хората. ноооо...става дума за пари[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: приз за мръсни сделки
Автор: Amigo   
Дата:   13-03-10 15:16

и какво следва зо това?! "порицаване"?! [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: приз за мръсни сделки
Автор: мара   
Дата:   13-03-10 17:51

вие просто не можете да си представите в какъв мащаб е засирането. понеже в списанието е на много страници и с много снимки, съвсем ми е ясно колко никак не може да се прецени от 5-те реда тук....има започната процедура. хващат се, разбира се за разни дреболии. защото просто няма как да се хванат за основното. защото благословията за туй безобразие е почти от господ...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: приз за мръсни сделки
Автор: Amigo   
Дата:   13-03-10 18:02

Зад стената на язовир „Синкрюд Тейлингс”, северно от Форт Макмъри в Албърта, се намира най-голямото от тези силно отровни езера – то съдържа над един милиард кубическа метра течност. Всеки ден в него се вливат около 250 000 тона отровна тиня. Никой не знае по какъв начин езерото изобщо някога ще бъде пречистено. [cool]

а преди време четох материал за това как в някои случаи осигуряват органи за трансплантация в Китай[cool] [smilie23] а фармагигантите само кледат келепира - бандюги от класа са те [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: приз за мръсни сделки
Автор: мара   
Дата:   13-03-10 19:10

намери "гео" от февруари. ако не, аз ще ти го дам. косата ще ти се изправи!

Отговори на това съобщение
 Re: приз за мръсни сделки
Автор: georgi969   
Дата:   13-03-10 19:24

Даааа,а нашето си море как го зсраха.

Отговори на това съобщение
 Re: приз за мръсни сделки
Автор: мара   
Дата:   13-03-10 19:41

абе думата ми е, че ние все плюем сами нас си...и нашто море. ама сме чавдарчета. и морето ни е перла! ще се напъна и ще снимам снимките и статията и ще ги кача тука. пасти сме яли ние...с дребните ни проблемчета. онова е геноцид над сума ти видове...ама и над хората. в тъканите на местните лосове се съдържали 450 ПЪТИ ПОВЕчЕ АРСЕН от секвите там норми. рибите са с по 2 усти...и местното население, както и работниците са с некви чудовищни заболявания. в щудовищни мащаби. и тия хвостохранилища се късат, и тия чуседа се изливат. ама в самото начало първо се изсичат горите.

Отговори на това съобщение
 Re: приз за мръсни сделки
Автор: Amigo   
Дата:   13-03-10 19:41

маро, в нета няма ли го това "Гео" - няма ли онлайн издание?! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: приз за мръсни сделки
Автор: мара   
Дата:   13-03-10 19:42

...та некви такива изроди нека никой да не пробурва като пример за цивилизованост. това не се прави тайно[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: приз за мръсни сделки
Автор: roza2   
Дата:   13-03-10 20:07

http://alexabboud.wordpress.com/2009/10/02/photo-essay-a-trip-to-the-oil-sands/

http://www.financialpost.com/related/topics/story.html?id=2668062
коментарите тук са интересни


Отговори на това съобщение
 Re: приз за мръсни сделки
Автор: мара   
Дата:   13-03-10 20:11

ми квото съм качила, тва е от онлайн изданието. ама по начало това е единственото списание, което купувам. и си струва сяка стотинк. баш тоя брой ми е подарък, ама нейсе[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: приз за мръсни сделки
Автор: Amigo   
Дата:   13-03-10 20:13

липсата на достатъчночиста питейна вода се очертава като един от глобалните проблеми на бъдещето [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: приз за мръсни сделки
Автор: lumix   
Дата:   13-03-10 22:02

....мдаа когато има много пари, нищо друго не е важно!


Отговори на това съобщение
 Re: приз за мръсни сделки
Автор: Todd   
Дата:   13-03-10 22:35

Аз си мисля че всеки трябва да мисли за чистотата в собственият си двор .Само тогава навсякъде нещата ще са в ред .

И ако ние не можем да си изчистим нашия а некакъв смрадлив канадец те нахоква спокойно да му кажеш - чакай деба твойта мама....

Щото в целият свят е една и съща кал - мангизите първо , второ - всичките мангизи па после "майната им на местните " .... и така до някое списание ...

И канадците са кал но и у нас е голем батак .

Дано ме разбрахте....[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: приз за мръсни сделки
Автор: Diandimov   
Дата:   14-03-10 06:50

Защо се чудите? Канадците са с манталитета на европейци. Смятат се за по- смарт от американците, по- стиснати са, и освен всичко друго замърсяват.

Имаме вила в едно село до Златица. Там винаги, откакто съм жив, е имало няколко арсеникови езера. По залез водата става като over saturated Cian, много е красиво.
И всяка сутрин в 10.30 имаше пушек от завода в продължение на 2 часа. Ако не се скриеш, очите сълзят и започваш да кашляш.
А завода беше на поне 30 километра далеч.

Освен това какво е Дунав? Помиината яма на Европа. Всеки го знае и вижда.
За първи път в живота си видях кристално чисти реки в щатите.

Да, всичко това е много лошо. Но не само в Канада го правят. Територията на Швейцария и Австрия, взети заедно е в рамките на половин, или дори 1/3 канадски щат. Не е кой знае какво. Преживява се.
На това се крепи немощната им икономика, все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: приз за мръсни сделки
Автор: princess_Lia   
Дата:   14-03-10 07:57

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: приз за мръсни сделки
Автор: мара   
Дата:   14-03-10 09:16

абе с дунав и с европейските производства май доста в голяма степен са се справили...ама не съм капацитет.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.