Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: SLR   
Дата:   11-03-10 23:10

Защо едни избират една марка, а други друга?
Заради някакви нагласи ли, заради някоя реклама, или пък от чисто финансови съображения???

Аз бях Лоялист/сиреч Пентаксианец/, близо 10 години, но поне навремето не изкараха читав цифров апарат, след това/2004г./ ми изпадна много изгодно една сапунерка Минолта А1/много добър[smilie24]/ , и накрая след като бях изчел сума ти статии на тема Канон и М42, Профайлд направиха една добра промоция на Никон Д70с и така станах Никонианец, та вече 5 години [smile]

Не съм фанатик, но вече определено не бих сменил системата, въпреки някои липси на фирмата при хубавите, стабилизирани обективи[smile]

При вас как беше [smilie5]

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: tnt   
Дата:   11-03-10 23:11

тяяяяяяяяяяяя, тя...
всичко това е ТЯ [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: nsirakov   
Дата:   11-03-10 23:13

когато реших да си взема ДСЛР имах пари за втора ръка Канон 350Д или Никон д50

канона беше на приятел, Минко ( господ здраве да ти дава)
никона беше на непознат от Бургас....

нямах избор ;) избрах правилната марка[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: atrifonov   
Дата:   11-03-10 23:16

мен Никона сам ме избра[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: asahi   
Дата:   11-03-10 23:18

Марката няма значение. За моето снимане пък - хич. Имам си някакви канонски стъкълца и затова си купувам канонски телца.

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: Amigo   
Дата:   11-03-10 23:21

Асахи къв е тривиалист [smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik] Бъди уникален - избери Никон! [smilie24] [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: tonevjr   
Дата:   11-03-10 23:24

Ми бях си решил да си купувам нов ДСЛР след Оли-то.Помня,че в Париж снимах тогава с едно Д200 на приятел и очите ми бяха така-[smilie10]
Но малко по-късно имаше промоция на Канон и нали като ще е гарга да е рошава-взех единственият ФФ,който беше достъпен за любители-дедо 5Д.[smilie24] [smilie18]
Е нема такъв чук![smilie5] Апарата е просто железен и ако от Канон до края на тая година не излязат със ФФ под 20 мпкс и с добра АФ-система май и цялата 2011 ще си карам с него и не ми пука![ezik] [beer]

П.П- тоя апарат е по веки с мен-за нищо не бих го продал!Може да събира прах някъде след 10 години,но всеки път като го погледна ще се сещам какво беше чувството, при първото ми снимане с него, на удоволствието от фотографията с хубав апарат в ръцете! priceless.

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-03-10 23:29

Далечната 2002-а... Сапоро, Джапан.. Реших, че без апарат от Япония няма да се върна. Съветвах се имейлно с един приятел фотограф какво да взема Канон или Никон. Той мисля, че ми каза да си избера между ЕОС 300 и някакъв Никон. Аз мислих един ден и отидох в магазина за ЕОС-а [smilie5]

И от тогава историята я знаете [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: ivodam   
Дата:   11-03-10 23:33

При мен е лесно, взимам си най-доброто. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-03-10 23:35

Дамянов ще взимаме ли канонския 800 или да?

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: alba_luna   
Дата:   11-03-10 23:37

Нищо, че се регистрирах наскоро, чета форума от около 4 години. Поориентирах се какво казвате за марките и моделите и когато реших да си купувам ДСЛР си взех най-новия модел, който се вместваше в бюджета ми. Никон естествено.


Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: alba_luna   
Дата:   11-03-10 23:40


По темата - марката си я избрах аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: neuromancer   
Дата:   11-03-10 23:41

Когато купувах апарат за първи път, исках туристически обектив със стабилизация. Единствения беше Канон 28-135 ИС. Никонския 24-120 беше обявен, но не се продаваше. Та така. Още снимам с тоя канон и тоя обектив (и с други разбира се).

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: S.Paskalev   
Дата:   12-03-10 00:09

Аз още нямам DSLR, но когато си взимах сапунджито (Oly FE- 290), то сякаш ме грабна, просто седейки си на витрината. От скоро чета из форума и се имах за заклет Канонец, но представите ми се попромениха с понаучаването на това- онова, четейки из нета. И понеже, като му дойде времето за DSLR, финансите ще са от решаващо значение, за сега клоня към оставане по средата на войната Канон- Никон, като не сменя марката, а просто се издигна на следващото ниво [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: unitedcolors   
Дата:   12-03-10 00:19

Kanon, Nikon, Kanon, Nikon,Kanon, Nikon,.....Загорка,защото е много вкусна!....е спрял съм се на Nikon D90, но за момента не мога да отделя нужните левове[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: solar_sea   
Дата:   12-03-10 00:31

Видях преди години какво прави фуджи с3. След това дойде момент, в който можех да си позволя s5. Без значение байонета му [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: jivkojj   
Дата:   12-03-10 00:35

При мен всички познати и приятели ме агитираха: канон, канон ... Бях решил да купя канон, така и направих- взех 400д. По стечение на обстоятелствата се сдобих и с едно Никонче д40, поснимах известно време с 2-те, видях на кое къде са му предисмствата и как стоят нещата със системите и след няколко месеца продадох канона с чиста съвест. Чат пат и сега имам вземане-даване с канонски тела, но не ми допадат. Доста недодялани ми стоят.

Ако при Никон се закучи нещо работата в бъдеще, Пентакс ми е алтернативата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: johnny_fx   
Дата:   12-03-10 08:59

Взех си преходник с глухарче за м42-канон. След това си взех и едно такумарче. Е логично след това трябваше да взема и канон телце /но пък ремъкът му е никонски/. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: iPonche   
Дата:   12-03-10 09:01

По финансови причини... Не ми достигаха пари за 40д на Цанон и си купих с около един бон по-евтино никон д80, че и с обективи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: alsash   
Дата:   12-03-10 09:02

........това е просто един инструмент....

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: iPonche   
Дата:   12-03-10 09:06

Именно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   12-03-10 09:07

Ми как стана, имах някакви пари, реших да купувам. Имаше някаква промоция на Олимпус с два обектива. Ама рекох да попитам и тук във форума. Общо взето тогава избора остана между канон 350Д и Никон Д70с. А един приятел имаше Д70. Пипнах го и ми пасна. Та станах ии аз никонианец. NIKON FOREVER!

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: tziko   
Дата:   12-03-10 09:08

Ако трябваше да си купувам принтер пак нямаше да е Канон[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: steeens   
Дата:   12-03-10 09:13

Аз не мога да съм сигурен кой кого избра, ама съм доволен от избора за сега.[shtrak] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как избрахте марката, или тя ви избра?
Автор: ka   
Дата:   12-03-10 09:25

Интересна тема [smilie24]
Аз имах сапунерка Сони. Изкарах курса за начинаещи на Жори и Бони и реших, че трябва да си купя ДСЛР. Нямах никакви обективи, така че всички системи бяха вариант. Обикалях магазините като шантав, четях, питах и се бях спрял на актуалния тогава Пентакс К10Д. Беше точно по новогодипните празници и преди да успея да купя Пентакса ми подариха Никон. Та, предполагам отговара на въпроса е: Никон ме избра

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.