Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Библейски въпрос
Автор: Diandimov   
Дата:   08-03-10 08:34

Има по една библия в шкафчето във всяка една хотелска стая в която съм бил, и затова преди 2 седмици се зачетох в една библия, за първи път в живота ми.

Това което ме притесни и не ми дава покой е

1:25 And God made the beast of the earth after his kind, and cattle after their kind, and every thing that creepeth upon the earth after his kind: and God saw that it was good.

Буквално преведено, с моя прост мозък, това означава че Бог е направил Звяра по свое подобие.

Да, в превода на библията на български от 1940 година този абзац е
25 Бог създаде земните зверове според видовете им, добитъка - според видовете му, и всичко което пълзи по земята, според видовете му; и Бог видя, че беше добро.

Звучи невинно.

Но и леко странно: малко по- нагоре в библията се казва че Бог вече е създал тези и подобни животински видове!

Copy/ paste:
"20 И Бог каза: Да произведе водата изобилно множества одушевени влечуги, и птици да хвърчат над земята по небесния простор.

21 И Бог създаде големите морски чудовища и всяко одушевено същество, което се движи, които водата произведе изобилно, според видовете им, и всяка крилата птица според вида й; и Бог видя, че беше добро.

22 И благослови ги Бог, казвайки: Плодете се, размножавайте се и напълнете водите в моретата; нека се размножават и птиците по земята.

23 И стана вечер, и стана утро, ден пети.

24 И Бог каза: Да произведе земята одушевени животни, според видовете им: добитък, влечуги и земни зверове, според видовете им; и стана така."

Като махнем питанката "Одушевени животни" в абзац 24, има още една, по- голяма въпросителна:

1:26 And God said, Let us make man in our image, after our likeness: and let them have dominion over the fish of the sea, and over the fowl of the air, and over the cattle, and over all the earth, and over every creeping thing that creepeth upon the earth.

Казано на български "26 И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие; и нека владее над морските риби, над небесните птици, над добитъка, над цялата земя и над всяко животно, което пълзи по земята."

От което излиза, че в абзац 25 става дума наистина за Звяра, създаден от Бог, а не повтарящи се глупости за домашен или някакъв "одушевен" добитък!

Защо иначе в абзац 26 се казва "Let us make man in our image", или "Да създадем човека по Нашия образ"? По НАШИЯ образ!

По образа на Бог и кой още? Кой друг, освен Звяра? Защото как ви звучи Бог да кани за сътрудник при създаването на човека добитъка, след като именно Звяра е създаден по Божие подобие непосредствено преди това и е най- вероятно именно той да е онова, което обуславя частицата "Us".


Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: georgi969   
Дата:   08-03-10 08:37

Не трябва ли да се превежда от иврит,старогръцки или от какъвто там език е оригинала?

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: Diandimov   
Дата:   08-03-10 08:37

Вие как мислите?

Защо тълкувателите се стремят всячески да блърват нещата около тия абзаци 25 и 26, поднасяйки някаква блудкава интерпретазия, и никой не може да каже на глас, че човека е създаден по образа и подобието на бога и на звяра?

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: seymour_sz   
Дата:   08-03-10 08:44

Това мнозина са го казвали на глас [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: Diandimov   
Дата:   08-03-10 08:48

Ясно, но никога не се споменава че това е написано в библията, още на първата страница.

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: мара   
Дата:   08-03-10 08:50

освен това, ако се зачетеш още нататък, ще откриеш, че авраам е бил пезевенк.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: vga   
Дата:   08-03-10 09:15

под "Наше" не се ли има предвид Отца и Сина и Светия Дух? Само дето не всеки клон на християнството приема светата Троица. А впрочем ти що се занимаваш с такива глупости? Не позволявай и за миг подобни книги да бъзикат главата ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: Vanessa_atalanta   
Дата:   08-03-10 09:15

За кой Звяр става въпрос [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: caro-anton   
Дата:   08-03-10 09:21

Много филми гледате, мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: Diandimov   
Дата:   08-03-10 09:29

Защо - ми защото наближава време за умирачка, и ми стана интересно да почета библията.

Нали казах - има по една в шкафчето на всяка хотелска стая.

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: Vanessa_atalanta   
Дата:   08-03-10 09:35

Добре де, ама за кой Звяр става въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: n1x0n   
Дата:   08-03-10 09:39

Буквално преведено, с моя прост мозък

Тази реплика изчерпва темата доста категорично... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: boreto   
Дата:   08-03-10 09:43

Ядосан на Сина и Духа, Отецът ги наруга и плю в Нищото. Така се случи Големия взрив. Всякакви други писания са измишльотини...
[smilie6] [smilie25] [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: Rand   
Дата:   08-03-10 09:44

Пише, че Бог е сътворил зверовете, т.е. мечки, вълци, лъвове и други такива според рода им, а не някакъв митичен Звяр. После е сътворил човека по свой образ.

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: Diandimov   
Дата:   08-03-10 09:52

Това е така, но не съвсем.

Защо в следващия абзац се появява "Ние"?
Да сътворим човека по НАШ образ.

На него, (Бог), и на кой друг?

Кой друг?

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: e-mil   
Дата:   08-03-10 10:08

А защо не си прочел по-следващия абзац?
"27 So God created man in his own image, in the image of God created he him;"


Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: Diandimov   
Дата:   08-03-10 10:25

Не мога да отида по- натам, ако имам питанка.
Твоя хард ако има някъде дупка, чете ли по- натам?

Главният ми въпрос е кои са ТЕ, явно е че са повече от един, защото Бог казва "нека направим", "Let US".

За кои ТЕ става дума, това ми е въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: nik1   
Дата:   08-03-10 10:36

Diandimov написа:

> Не мога да отида по- натам, ако имам питанка.
> Твоя хард ако има някъде дупка, чете ли по- натам?


На тебе "дупката" ти е още на първия "сектор"

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: Diandimov   
Дата:   08-03-10 10:41

Ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: bgprinter   
Дата:   08-03-10 10:47

След като бог създал зверовете, защо е затрил динозаврите. Тук библията има ли отговор? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: e-mil   
Дата:   08-03-10 10:48

Библията е достатъчно объркана и в противоречие сама със себе си, за да задаваш въпроси въз основа на само едно изречение.

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: boreto   
Дата:   08-03-10 10:53

Ха, хаа..
bgprinter, какви работи питаш... Бог не е създал динозаври. Той е създал кости и ги е заровил в земята, да се чудят атеистите, като мен...
[smilie5]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: johnny_fx   
Дата:   08-03-10 10:55

Ти лично какво очакваш, задавайки тези въпроси в този форум?

Насочващ въпрос: Кой е този звяр /който си "намерил"/ и поради що на Бог да му е нужен?


Такива неща, като контекст и оригинални думи не е зле да се съобразяват.

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: Amigo   
Дата:   08-03-10 11:02

ТЕ [smilie3] [smilie5] [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-03/mxak6211.JPG

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Библейски въпрос
Автор: dinkoff   
Дата:   08-03-10 11:24

Четейки Библията човек трябва да спре да мисли и разсъждава и да приеме всичко написано в нея за чиста монета. Като някой от героите в нея (Ной например).
Затова се казва Вяра!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.