Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: zoomaniak   
Дата:   07-03-10 18:39

Източник: dnevnik.bg

Скъпи мои клиенти,
Една седмица отлагах да ви напиша това писмо с надеждата, че не трябва да го правя, но за съжаление тези надежди не се оправдаха. Поводът е поредното безумно указание на НАП относно размера на осигуровките, които трябва да внасяте.

До миналата седмица повечето от вас като управители на фирми се осигуряваха за положения от тях труд във фирмите си като самоосигуряващи се лица. До миналата година плащахте по 75 лева месечно, а от началото на тази - по 115 лева осигуровки.

Миналия петък обаче НАП публикуваха писмено указание, че всеки, който е управител на фирма, трябва да се осигурява като такъв независимо дали получава доходи от фирмата или не. На практика това означава, че фирмата ви може да е на загуба, вие да се опитвате да преживеете кризата, взимате заеми и т.н., но всеки месец трябва да внасяте в държавата минимум 270 лева, а в някои случаи и повече!

Още по-лошо е, ако имате две фирми - например една регистрирана по ДДС и една нерегистрирана. Тогава ще трябва да внасяте по 270 лв. за всяка една от тях. - общо 540 лв. на месец!
Всички решихме, че НАП са се объркали и ще се коригират бързо, но за съжаление последвалата "корекция" още повече влоши нещата.

Според новото указание от този петък всички вие, които сте имали "неблагоразумието" да работите сами в дружеството си, без да наемате други служители, освен че трябва да внасяте 270 лева за управленската си дейност, трябва всеки месец да внасяте още 115 лева за всеки вид труд, различен от управление.

Ето един пример какво означава това - ако вие имате малко квартално магазинче от 10 квадрата общо, сам сте магазинер в него и имате месечен оборот от 300 лева, трябва да дадете целия си оборот + незнайно откъде да намерите още 85 лева, за да покриете осигуровките ви от 385 лева. И накрая на месеца ще сте работили нахалост и ще сте задлъжнели само защото НАП смятат, че трябва да си напълнят бюджета на ваш гръб!

Това обаче не е всичко. Указанието на НАП, независимо че е издадено на 26.02, важи със задна дата от 01.01 - т.е ще трябва да платите още 770 лева за януари и февруари!

Вариантите ви са следните:
1. Ако имате щастието да имате работници - казвате ми да ви спра самоосигуряването за 115 лв. месечно и почвате да внасяте по 270 лв., като твърдите, че не полагате никакъв друг труд освен това да управлявате.

2. Ако имате нещастието да нямате работници - ми казвате, че нямате против да внасяте по 385 лв., и спазваме указанието.

3. Не правите абсолютно нищо и се включвате в националния протест с надеждата управниците ни да се усетят, че така ще убият малкия и средния бизнес в България.

Това е линк към подписка против новото указание

http://www.bgpetition.com/podpiska_nap/signed.html

Моля подкрепете я!

Ако указанието не се промени обаче, ще трябва да си понесете евентуалните глоби за неспазването му.

Ето и линк към facebook група

http://www.facebook.com/posted.php?id=354495013752&share_id=383492587048& comments=1

Това е писмо на Националната асоциация на българския бизнес

http://www.odit.info/?s=6&i=204507&f=3

Ако указанието не се промени, сигурно ще има национален протест на 15.03.

Приканвам ви да изразите своя глас срещу поредното безумие на данъчното ни законодателство!

И да ми се обадите, за да зная дали да предприемам действие за промяна във вашето осигуряване.

P.S. Всички, получили това писмо, са засегнати от него! То със сигурност важи освен за масовия случай и за чужденци, собственици на фирми в БГ, за пенсионери, които досега не са внасяли осигуровки, и за жени в майчинство, които са управители на фирми.

Не е ясно важи ли за ЕТ и за управители на сдружения и фондации, но както са тръгнали нещата, не бих се изненадала да важи и за такива!

[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: the_cat   
Дата:   07-03-10 18:52

Ох, говори ми. Ако това наистина е вярно аз просто трябва да затворя кепенците и да мина с цялото ми нежелание в сивия сектор или да си намеря някъде работа. Има адски много фирми, които работят като горепосоченото магазинче.
Е, моята е с малко по-голяма печалба на месец, но ако трябва да внасям 400 лв. на месец осигуровки, значи няма да мога да си плащам наема на офиса, което автоматично ме изхвърля от играта.
Честно казано не зная как ще оцелея.
Мисля че господа министрите трябва да се замислят не как да правят ДЪРЖАВЕН РЕКЕТ, а да си събират по-ефективно парите от длъжниците и от хората, които пренебрегват законите, не внасят осигуровки или осигуряват работещите в предприятията им на минималните прагове, а им плащат много повече. Да не говорим, че именно този факт води до ниски приходи в бюджета и влияе адски зле на бизнеса въобще!
Не зная дали ще издържа. И вместо държавата да ни помогне на малките фирми да оцелеем, защото сме правили нещо преди кризата, имаме опит, правим икономика... тя като най-лоша мащеха ме кара да се замисля дали да остана в ТАЗИ ДЪРЖАВА!
ТОВА НЕ Е МОЯТА ДЪРЖАВА!!! Но какво от това. Най-лошото е, че на държавата не и пука за моя казус. Той е един от многото. И това е най-жалкото. Жалко е че ние сме жалки, ако не направим нещо. Аз съм за националния протест!
Дано и в Бургас нещо се направи, че аз се подвизавам там.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: next_time   
Дата:   07-03-10 19:06

Ще се окаже че ще боледувам доста често и все по месец, и така докато вляза в сивото.Писна ми от малоумщини.Десет годин се мъча да си плащам всичко, не съм взимал никога болнични, но ако ще се управлява държава ден за ден и аз ще отеба всичко.Да ще съберат със задна дата някакви кинти и после ще се започне кампания да ни вадят от сивия сектор, ще са проверки дебнене ...

Плащам всеки месец 550лв някакви осигуровки, не ми дреме кой какви нужди има в тая клета държава, ако ми поискат повече ще ме фанат за онуи.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: alsash   
Дата:   07-03-10 19:15

сивооо.....

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: джъмбо   
Дата:   07-03-10 19:19

още някоя тема няма ли да се появи????

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: pd   
Дата:   07-03-10 19:20

Ужас

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: PeterPAN   
Дата:   07-03-10 19:25

Целта е да се УБИЕ малкия и среден бизнес, ще трябва да се емигрира на стари години какво да се прай.

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: Alex-dan   
Дата:   07-03-10 19:29

Новото правителство си върши чудесно работата, да... Бат Бойко ще замаже положението, като каже, че е открил още 1 детска градина в София [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: hebros   
Дата:   07-03-10 19:30

Какъв точно е проблема?
Сега ще ви кажа какъв е. Не можете да се правите на тарикати вече, такъв е проблема.
Значи имаш малък бизнес, направи си ЕТ и си го движи. Никой не те пипа и се самоосигуряваш.
Обаче не - реват хора дето имат по 2-3-4 фирми.
За какво са ви?
Сега ще ви кажа за какво. Защото ако сте с една фирма оборотът ще ви скочи над 50 000 и ще влезете по ДДС. Обаче няма проблем да си връткаме по 3 фирми, да си правим услуги без начисляване на ДДС и да си разпределяме оборота между трите. Едно ЕТ, едно ЕООД и оправител в едно ООД - КЕФФФФФ.
Сега обаче кефа се разваля и олелел майко, кво стана!
Айде няма нужда, наредбата удряла дребния бизнес, глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: zoomaniak   
Дата:   07-03-10 19:36

Автор: hebros
Цитат:

Сега ще ви кажа за какво. Защото ако сте с една фирма оборотът ще ви скочи над 50 000 и ще влезете по ДДС.

***

Е като вляза по ДДС при ЕТ кво правиме - пак ни преебват данъци. Като спреш тва ЕТ заради тези данъци - и регнеш ООД - ЕООД за да намалиш данъка - сега НАП отново ти навира данъци в гъза...

Аз не се правя на Тарикат [smilie2] само губя хиляди левове заради данъци...

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: hebros   
Дата:   07-03-10 19:43

Какво ревеш като имаш 50 000 оборот бе, разбира се че ще влезеш по ДДС, да не би в Германия примерно да са по друг начин.
Какъв данък ще намалиш като спреш ЕТ-то и регнеш ЕООД, глупости ще намалиш.
Тая наредба удря хората с по 2-3 фирми, ясно е като бял ден това.
Като имаш дребно бизнесче - магазинче или дюкянче, направи си ЕТ, какъв ти е проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: georgivelev   
Дата:   07-03-10 19:50

Цитат:

Ето един пример какво означава това - ако вие имате малко квартално магазинче от 10 квадрата общо, сам сте магазинер в него и имате месечен оборот от 300 лева,

--------------

Ето това е най-голямата глупост, която бях чел. Оборот от 300 лева при норма на печалба 10 или 20 % означава 30 или 60 лева печалба. На месец! Кой е този , който ще управлява квартален магазин срещу 60 лева печалба месечно?

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: hebros   
Дата:   07-03-10 19:53

Ама иначе искаме да сме Европейци нали?
Да продължим с цитатите :

Скъпи мои клиенти,

от една седмица отлагах да Ви напиша това писмо, но за съжаление ще трябва да го направя. Нямаме късмет! Изглежда и сегашното правителство не успя да бъде заблудено от мита, че законите могат да бъдат налагани с административни санкции, с превенция и контрол. Както всички знаем това в България е мит. И също кактои преди настоящето правителство реши да прибегне до по-нетрадиционни методи за да събере това, което така упорито се опитваме да скрием.
Миналата седмица НАП публикува указание, което засяга голяма част от вас. Ще ви спестя принципните обяснения и ще дам един пример какво означава тава указание за вас.
Вие сте собственик и единствен служител в малкия фризьорски салон "Нула номер". На ден обслужвате по 15 клиента и правите оборот от около 2500 лв. на месец (22 дни х 15 постригвания х 7,5). При разходи от около 700 лв. ви оставаха около 1800 лв. месечно. До сега вие се осигурявахте само като фризьор, а за "управителската дейност" изпълнявахте без заплащане. Така се налагаше да плащате по около 150-200 лв. осигуровки на месец, още около 160 лв. "плосък данък" и около 80 лв.данък дивидент за "пезалбата" на ЕООД то. Така "чисто" оставаха около 1360 лв. а общата данъчна тежест се връзваше около 24%. Предостатъчно, ако питате мен - вашите 440 лв. на месец са предостатъчни за да си подсигурите прилична пенсия, безплатно здравно обслужване, чист град, работеща администрация, нова инфрастуктура, безплато образование за децата ви и даже ще остане за някоя друга екстра.
За съжалене трябва да ви информирам, че това вече нема да минава. Държавата реши, че като не може да определя каква част от изкарането във вашата фирма е "заплата" и каква е "печалба" ще бутне лоста, които и е на разположение за да ви накара да плащате по-реални осигуровки (а реалини осигуровки в Европа означава около 25% от дохода). Та сте прецакани, с други думи.
С прискърбие трябва да отбележа, че ще е необходимо по-високо ниво на бизнес образование и най-вече мислене и то не в насока "как да заобиколя" а по-скоро нещо от рода на "как да бъда честен и въпреки това да печеля". Ще се наложи ПЕНА ЕООД (гаражния магазин за хранителни стоки), НА ПЕНА МЪЖЪТ Й ЕООД (Фирмата се занимава само и единствено с доставки на стоките за ПЕНА ЕООД), НА ПЕНА ДЪЩЕРЯ Й ЕООД (фирмата е специализирана в отдаването на целия си персонал от 1 човек под наем на ПЕНА ЕООД като продавачка) и НА ПЕНА СИНЪТ Й ЕООД (хамалско предприятие с един служител, част от холдинга ПЕНА) да се "слеят" и да станат "СЕМЕЕН МАГАЗИН ЕООД" с един управител и 3 служителя, с трудови дофовори, с регистрация по ДДС (до сега умело избягвана с помощтта вътрешнохолдинговите парични потоци) и с осигуровки на - о, ужас! - около 50% от дохода на служителите (останалото пак ще го скрият). Много съжалявам!
Като отговорен счетоводител Ви препоръчвам да си плащате изисканите осигуровки и ако имате претенции да си ги търсите по съдебен път. Защото иначе вие ставате виновните.
Съжалявам за дългото писмо!




Публикацията е редактирана (07-03-10 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: IvoZafirov   
Дата:   07-03-10 19:56

Хеброс, майка ми има ЕТ щото има дребна книжарничка с копирна машина в нея, До сега средно изкарваше от нея 300-500 лв. тъй като книжарничката има ограничена клиентела. В същото време майка ми работи и на втора работа на 4 часа щото 300-500лв. не стигат. На втората работа заплатата и е под 300...
Я ме светни сега как ще се осугурява и ще внася всеки месец по 270 за това, че е управител на ЕТ + още 115 за това, че е и продавачка в книжарницата?

Сметни и патентния данък и месечния наем.

Та какво казваш?

Само сивия сектор му е майката.
Да се шибат управляващите ама ме принуждават

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: hebros   
Дата:   07-03-10 19:59

Зафиров, нещо не си наясно.
Наредбата не касае самоосигуряващите се ЕТ.
Става въпрос за ЕООД-та и ООД-та.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: next_time   
Дата:   07-03-10 20:06

А верно ли самоосигуряващите се нямат право на болнични.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: universum   
Дата:   07-03-10 20:14

Самоосигуряващите се имат право на болнични ако са се осигурявали за всички осигурителни случаи. Ако са осигурявани само за пенсия няма как да вземат обезщетения за болест.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: martinrousev   
Дата:   07-03-10 20:14

hebros, я пак ми обясни как точно тази наредба удря хората с по 2-3 фирми. Аз имам една. До нова година плащах 90 лева осигуровки. За цялата 2009 имам 320 лева счетоводна печалба. Добре, че имам и други доходи. Държавата иска от мен да и внасям по още 2300 на година отгоре на тези които до сега съм и внасял. Стимулиране на малък и среден бизнес ли? По скоро на управляващите оная работа стимулираме здраво щом така са ни погнали.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: zoomaniak   
Дата:   07-03-10 20:15

hebros написа:

> Какво ревеш като имаш 50 000 оборот бе, разбира се че ще влезеш
> Какъв данък ще намалиш като спреш ЕТ-то и регнеш ЕООД, глупости
> ще намалиш.
> Тая наредба удря хората с по 2-3 фирми, ясно е като бял ден
> това.

[smilie18]
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ти чуваш ли се веее [smilie2]

Цитирам моята счетоводителка [smilie2]

Здравей! Това са последните окончателни цифри след всички възможни гимнастики. Това е максималното, което мога да направя. Сумите за довнасяне по годишна данъчна декларация са 692.34 лв. ДОО това е Държавно Обществено Осигуряване

266.29 лв. ДЗПО - Допълнително Задължително Пенсионно Осигуряване

426.06 лв. ЗОВ - Здравна Осигуровка.

728.63 лв. - данъка ти за годината.

Сборът от четирите суми е равен на 2113.32 лв. Срокът за внасяне е 30 април 2010 г.

Печалбата ти е 6625.73 лв., и ако беше юридическо лице /ООД или ЕООД/, това, което трябваше да платиш по годишната данъчна декларация щеше да е само сумата от 662.57 лв. и нищо повече. Набутването ти като ЕТ е равно на сумата от 1450.75 лв., която е разликата между 2113.32 и 662.57 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: hebros   
Дата:   07-03-10 20:17

Като си избиеш от речника това понятие счетоводна печалба и вземеш да говориш за реални печалби.
320лв за годината а? Браво, браво[smilie18]

И като ти е малък бизнеса, направи си едно ЕТ и се самоосигурявай, за ЕТ не важи наредбата.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: zoomaniak   
Дата:   07-03-10 20:19

И сега ни така ни така [smilie2] от секъде преебване [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: next_time   
Дата:   07-03-10 20:21

А бе яяяяяяя леко у сиво и грижа няма

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: hebros   
Дата:   07-03-10 20:21

Абе Зооманияк, ти за какво набутване говориш бе?
Че си си платил осигуровките на реални доходи ли? И те не са даже на реални, защото е имало "гимнастики"

Искаш ли да знаеш какви осигуровки трябва да плаща един служител със заплата 1500лв/мес, при условие, че си получава заплатата легално от легалния си работодател?

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: universum   
Дата:   07-03-10 20:22

Максималният месечен осигурителен доход е 2000 лв. Оттам нататък и 10 фирми да имаш няма да платиш повече.



Публикацията е редактирана (07-03-10 20:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Всички, получили това писмо, са засегнати от него
Автор: hebros   
Дата:   07-03-10 20:23

Автор: zoomaniak
Дата: 07-03-10 20:19

И сега ни така ни така [smilie2] от секъде преебване [smilie2]


Така ще е докато викаме на реалното деклариране на приходи "преебаване"

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.