Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ало, общината!
Автор: voyager   
Дата:   26-02-10 22:25

Предлагам ви да отворим тема, в която със снимки да показваме всичко онова, което ни дразни, потиска или отвращава в София. Примерите могат да бъдат стотици:
- безобразно мръсните междублокови пространства;
- изкъртените, разкопани и кални тротоари;
- наличието на коли и липсата на кошчета по тротоарите;
- надрасканите, олющени и неподдържани фасади на сгради;
- окаяното състояние на превозните средства в градския транспорт... и така до безкрай.
Какво ме провокира? Вчерашното изявление на кмета г-жа Фандъкова, че в района на Испанското посолство има монтирани две бариери, преграждащи улиците "Шипка" и "Шейново". Официалната версия: „Сигурността на посолството с оглед Председателството на Съвета на ЕС”. Това обаче просто не е истина - въпросните бариери са там поне от 2 години.
Та, ако на общинарите са им нужни 2 години, за да видят 2 бариери в центъра на София, какво остава за липсващи капаци на шахти в краен квартал, примерно?...

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: Lalinda   
Дата:   26-02-10 22:48

Не ви ли е странно, че никой не е протестирал ПУБЛИЧНО или пък на МИТИНГ срещу всичко това?

Виж, срещу ГМО се протестира с удоволствие. Срещу някакви си Натури - също. Също и срещу призраци... Или пък срещу някакво там следене на това кои сайтове с цици посещават...

Защо ли ми се струва, че някой трябва да ПЛАТИ на протестиращите, за да има протести и срещу:

- безобразно мръсните междублокови пространства;
- изкъртените, разкопани и кални тротоари;
- наличието на коли и липсата на кошчета по тротоарите;
- надрасканите, олющени и неподдържани фасади на сгради;
- окаяното състояние на превозните средства в градския транспорт... и така до безкрай.

***

(Бих могла да пиша в темата ти, но опитът ми показва, че форумците протестират дори срещу факта на рождения ми ден... Ей на, мразят някой да им напомня, че живеят в лайна. Хем искат да съм най-старата, хем и рожден ден да нямам...

Ами не може така.)

Друго си е да се възмущаваш срещу ромите или дори ромеите, а?

***

Не се обръщай към общината, а към себеподобните си.

Какво ти е виновна общината, че съседите ти са осрали и разбили всичко?

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: Lalinda   
Дата:   26-02-10 22:53

Или пък ще излезе, че можеш ДА ПРОТЕСТИРАШ само срещу НЕЩАТА, КОИТО НЕ ЗАВИСЯТ ОТ ТЕБ?

И пърдейки насред лайната, да искаш чисти простори и здравословна храна, че и птичи песни за... децата си, които държиш насред лайната?

Съжалявам, че съм толкова крайна, ама ей на, това е положението наоколо... Лайна. Съберете си ги.

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: Императорът.   
Дата:   26-02-10 22:55

Така ли е казала Фъндъкова за бариерите ?!? [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] Всеки четвъртък минавам оттам на път за сборището и после наобратно - тия бариери са там откак... бе откак ходя на сборище !!!!! Тоя парцал бие по наглост дори господарят си, нискочелата тиква !!! [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] Но ккаво да се прави - въпреки безкрайните ми предупреждения, натресохте ни на главите за управляващи тия дебили.

Относно темата ти - и кво ще се промени? Мислиш ли че на тия в общината им пука за друго, освен да си пълнят мазните гуши ?!?

Лалинда е права в едно - докато не им скочим на куфалниците, промяна няма да има - права е и че сами трябва да се погрижим, но като направим пролетно почистване, торбите с боклуците да ги струпаме пред общината.

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: Императорът.   
Дата:   26-02-10 22:59

Лалинда - не си права - не аз си хвърлям боклуците през терасата, не аз съм разбил улиците така, че да мязат на бомбардирани, не аз съм продънил тротоарите, така че да няма как да мина понякога от локви. Ама то просто не може един тротоар, правен преди 48 години, да сис тои читав и небутнат.

Общината да мобилизира трайно безработните, за да свършат някакъв общественополезен труд срещу издръжката, която получават - да изчистят, да окопаят градинките, да посадят дръвчета и цветенца, да оправят тротоарите... и после веч който бъде заловен да прави боклук, да бъде глобяван...

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: Todd   
Дата:   26-02-10 23:24

Народа , народааа...... [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: джъмбо   
Дата:   26-02-10 23:29

- наличието на коли и липсата на кошчета по тротоарите;
- надрасканите, олющени и неподдържани фасади на сгради;

това зависи само от населяващите

зависи от тъпаците които паркират на тротоара и така чупят и кошчетата

зависи пишлеметата на които никой нищо не прави и от съкооператорите които не дават пари за ремонт на разпадащите си къщи а искат общината да им го направи


общината може само да тресне едни шукарни глоби... щото булгаристанеца само кат му бръкнеш в джобчето и се сеща за какво иде реч

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: Insight   
Дата:   27-02-10 00:04

Една съседка от отсрещния блок си хвърлеше боклука през прозореца, опитах да подам жалба в общината, обаче трябвало да напише 3-те имена срещу кой подавам жалбата, таман щях да пускам връзки да и науча името по адресна регистрация (на вратата и няма ни табелка ни кон ни прах ни пушек) и тя спря... не знам защо, страдам от усещането, че някой друг и намери чалъма.

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: vizov   
Дата:   27-02-10 00:13

Ами ние си чистим пред блока, което по закон така и така е наше задължение. Общо тези, които го правим сме около 3% от населението в блока, но какво от това. Важното е, че ливадата и всичко наоколо е чисто. Операцията се повтаря най-рядко на 2 седмици.
Иначе напоследък бутам количакта с щерката по кварталните улици. Кошмар е, но при нас се дължи преди всичко на живеещите в маалата, не на общината. Тротоари си има, просто са заети. И все пак ако на няколко пъти мине паяк .... [smilie5]


И аз май няма такива снимки [smilie8]



Публикацията е редактирана (27-02-10 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: Onakava   
Дата:   27-02-10 00:22

Що бе? Аз виждам подобрение с годините...малко блоковете са като торти, всеки си санира и си боядисва както му дойде (тука общината според мен трябва да определи един цвят за блок тип кой превари, той завари). Малко глоби за мръсниците, малко обществено полезен труд за пишлеметата, малко реклама на чистотата, по–малко корупция и така, тия три неща...
Тия гениални идейки тип ленински съботник за безработните, няма да станат, не си пилете клавишите.

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: Императорът.   
Дата:   27-02-10 08:45

Онакава - няма да станат, защото такава ни е кметката и такива са ни управниците като цяло.

Ужасно много зависи от културата ни, но и общината трябва да си върши работата, иначе за чий самолет ни е кметка, общинари и прочее паплач - да ни събират само парите ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: voyager   
Дата:   01-03-10 13:57

ето, това исках да ви кажа, но със снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: Императорът.   
Дата:   01-03-10 14:10

Да - управляващите София нямат никаква визия за развитие и това е ужасен проблем - затуй на юг - гета, на сто места незаконни индиански гета, затуй има задръствания, бомбени ями по така наречените улици и тотална мизерия навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: danvan16   
Дата:   01-03-10 14:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: fove   
Дата:   01-03-10 14:36

Нещо,по-дребно,но показателно за ораганизацията и желанието да бъде облекчен гражданина на София.Идва време да се плаща данък МПС.Понеже не ми е удобно да ходя в общината Красно село за да платя,исках да намеря в страницата на общината,какъв е размера на налога и да го платя по банков път.Е,не можах.Нито на страницата на общината,нито на тая на НАП.Скъсах от звънене на обявеният телефон в общината.Никой не отговаря. Било колкото миналата година.Добре,ама и за миналата година няма информация.В ЗМДТ са определени граници от до плюс някакъв коефицент.Толкова ли е трудно да направят калкулатор и с него човек да си сметне данъка и да се приключи.Ако не калкулатор да спретнат една таблица поне.



Публикацията е редактирана (01-03-10 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: Todd   
Дата:   01-03-10 14:40

Ееее , аре ся онлайн плащания и капризи ...

У нас още продажбата на таралясник де струва по-малко от телевизор се прави с нотариуси и с разрешение на жената вие искате да не одите .

Нали требе чиновника да те види !!!

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: _alice_   
Дата:   01-03-10 14:48

Тази тема ме подсети за един въпрос, който ме вълнува от известно време.
Чичко гугъл не успя да ми помогне много, затова ще попитам и тук.

Става дума за детските площадки, кой отговаря за тях, кой е длъжен да ги ремонтира и подържа??

В Стрелбище за последната година-две, вече са напълно ремонтирани 3 детски площадки - нови настилки, катерушки, пейки. Останалите площадки също се подържат в доста добро състояние.

От известно време живея в Красна поляна, където няма нито една подържана площадка, да не говорим за обновена така ...[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: danvan16   
Дата:   01-03-10 14:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: NeDDRaG   
Дата:   01-03-10 15:08

Хммм алис ме подсети... Не знам и аз кой ги строи. Живея в Надежда. Срещу блока ни имаше игрище - баскетболно. И изеднъж започнаха да му правят ограда. Рекох - поредния паркинг. Да, ама не. Направиха...пак игрище, с нови врати за футбол, с нови кошове, с осветление и изкуствена трева. Децата от района, а и не само те, са дсота щастливи. [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: Императорът.   
Дата:   01-03-10 15:20

fove - мислиш ли, че на тях им пука за твоето време - в което трябва да работиш, за да им плащаш данъци на тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: _alice_   
Дата:   01-03-10 15:23

недраг,
аз искам да отправя запитване, но не знам до кого да го адресирам [smilie8]

хайде, няма ли някой по-запознат с общинските работи да ме насочи само? [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: fove   
Дата:   01-03-10 15:24

Разбира се,че ни им пука.Въпросът е,до кога няма и на нас да ни пука от тяхното безхаберие.Брях,мамо му стара, търпеливи говеда сме.

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: emovla   
Дата:   01-03-10 18:19

алис, в Младост на някои има табели, че са ремонтирани от близкостроящи строителни фирми, други си им личи, че са към блок.

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: mladenov   
Дата:   01-03-10 18:48

Ама то просто не може един тротоар, правен преди 48 години, да си стои читав и небутнат.
[beer]
Импе,проблемите идват от новите,2-3 годишни тротоари,които се разнебитват за една зима,не от старите! Едно време като се е правело нещо се е правело както трябва.Обаче тези стари тротоари и улици не са били предвидени да се разкопават по няколко пъти в годината за да се прекарват тръби,кабели или каквото там е нужно на новостроящите се наоколо блокчета! И Лалинда е абсолютно права(не мога да повярвам че го казвам) ,че всичко трябва да започне да се променя на ниво"съседи и други мърлячи около нас"!!!
Не можем да се иска от кмета на София да дойде и да изчисти пред блока на някой,когато същият този някой безучастно гледа как някой друг си изхвърля боклука през балкона!!!
Като видиш такъв,слез долу,събери в една торба всичко което той е изхвърлил,по може и доста повече,и иди, и му го изсипи пред входната врата на апартамента! Като го направи пак,отиди отново,само че този път с един-двама приятели,защото субекта може вече да е настроен агресивно,и пак му изсипи говната пред вратата.Ако излезе да се разправя му забий два шамара и му обясни културно че следващият път няма да са само два!
Българинът не се разбира с добро(за съжаление).Него или трябва да го заболи или трябва да му се бръкне в джоба за да се замисли малко над това което прави![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ало, общината!
Автор: galkanaz   
Дата:   01-03-10 19:32

Може би това е смешен каприз, но все пак - София е най- запрашения град в България, за което може би ЕС ще наложи санкции. Не съм видял от години улиците в София да се мият, потънали са в кал дори в центъра, която след като изсъхне се превръща в прах. Щом говорим за чистота - какво означава това, не е ли миене на улиците както във всички нормални градове? И защо София е изключение до степен улиците да се мият най-много 1 път годишно!? Не си ли плащаме данъците на общината именно за да се поддържа чистота в града?[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.