Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 въпрос към електротехниците
Автор: slav4cho   
Дата:   26-02-10 16:50

единят контакт на баба ми не работи а са сменени кабелите тъй като старите са прегорели измерих напрежението и ми показваше 130 волта докато на всички останали показва 230 та къде е грешката ?

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: slav4cho   
Дата:   26-02-10 16:50

,,,

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: ivenchev   
Дата:   26-02-10 16:55

Слав4о,

ако си мерил на единия контакт нормално да ти показва 100 и нещо, ако измериш между двата - ще бъде 200 и нещо, т.е. около 220 ... [smilie3]

Колко е стара бабата и кога са и сменяни контактите ... ?

Пие ли Ред Бул?

Ако да, на вълците дупе да им е яко ... [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Прощавай, ама не се въздържах (днес ми е тежко) ... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: slav4cho   
Дата:   26-02-10 16:56

значи измерих единя контакт и показваше 130 след като измерих в другата стая контакта там ми показваше 230волта

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: jekopj   
Дата:   26-02-10 17:14

Понеже в петък не се пускат сериозни теми,сега ще дойдат да ти кажат да смениш лекарствата...пу,аз съм първи...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: NeDDRaG   
Дата:   26-02-10 17:15

Я виж дали няма и някоя неработеща лампа. Или пък да светне, ако включиш нещо в контакта. Единствения вариант е грешно свързване на кабелите. Или кофти кабел Ако ти стиска, отвори разклонителната кутия и мери там, дет са въразни кабелите. Ако там всичко е наред, само пак смяна на кабел те оправя. Иначе тези 130 волта ми приличат да мериш напрежението на едната при две последователно свързани лампи.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: MarinY   
Дата:   26-02-10 17:21

Има нещо свързано по кабелите и мериш пад на напрежението. По-добре не пипай и си викни човек да прозвъни кабелите.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: НАСОО   
Дата:   26-02-10 17:50

просто нямаш нула. Спри тока и провери връзките на нулата. В разклонителната кутия и долу на самия контакт[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: ivenchev   
Дата:   26-02-10 17:52

Извикай някой познат, който разбира, че да нема много мръфка за йедене ... [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: asahi   
Дата:   26-02-10 17:53

130, 140 - все тая. Не работи. Свали бушона, демонтирай контакта, извади жиците от конзолата и ги раздалечи. Завий бушона, премери внимателно напрежението между двете жици и ако пак не е 220 волта викай някой правоспособен да ремонтира инсталацията. Междувременно свали бушона, изолирай жиците да не стане сакатлък и пак пусни тока.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: НАСОО   
Дата:   26-02-10 17:57

аз не разбирам много от токове, но това е сигурен признак за липса на нула и всеки електротехник-практик ще го потвърди

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: slav4cho   
Дата:   26-02-10 18:06

аз разглобих контакта премерих напрежението и показваше 130 волта ако нямаше нула не би ли трябвало да няма никакво отчетено напрежение ?

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: ivenchev   
Дата:   26-02-10 18:08

Вземи един фазомер и виж какво става, на първо четене ...

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: slav4cho   
Дата:   26-02-10 18:12

пробвах с фазомер и на единя проводник си светва както следва после свързах мултицета да проверя дали има напрежение между фазата и нулата и показа 130 в

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: ivenchev   
Дата:   26-02-10 18:13

Викай специалните части ... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: asahi   
Дата:   26-02-10 18:16

Славчо, каквито и отговори да получиш нататък няма да ти свършат работа, защото нямаш теоретична основа. Викай спецчастите и не се занимавай, защото наистина е опасно.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: Todd   
Дата:   26-02-10 18:17

Вземи фазата от другата стая и нулата от неработещият контакт - там включи нощната лампа да видиш .

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: slav4cho   
Дата:   26-02-10 18:21

всички останали контакти работят всичко си тръгва само този създава проблеми и нищо включено не тръгва

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: Shmidt   
Дата:   26-02-10 18:22

slav4cho

Тока не се виждал - той се усещал.
Така ми рече един преподавател навремето.

И според мен нямаш нула.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: asahi   
Дата:   26-02-10 18:32

От гледна точка на диагностиката и ремонта на един контакт и прилежащия му токов кръг няма никакво значение дали повредата е във фазовия или нулевия проводник. В крайна сметка трябва да се стигне до болното място и да се оправи.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: nastradin2   
Дата:   26-02-10 18:59

НАСОО
Дата: 26-02-10 17:50

просто нямаш нула. Спри тока и провери връзките на нулата. В разклонителната кутия и долу на самия контакт
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Аз съм така от години. В едната стая ми се изгуби нулата на контактите. Разпределителната кутия е някъде по панелите, ама къде - никой не знае. Когато започна ремонта ще я намеря. В хола имам един контакт към отделен бушон. Ами взех си нула от него с времянка и си ги захраних. Сега имам напрежение на всички контакти в спалнята, а този от хола почти не го ползвам...Викни електротехник за да не направиш по-големи бели или пък недай си Боже да те тресне токът.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: imitev   
Дата:   26-02-10 19:22

С волтметъра не можеш да хванеш липса на 0.

Трябва пробна лампа - може напрежение да си има, но като няма нула - няма да тече ток.

Иначе казано - имаш напрежение, ама няма ток...

Най-просто - там от където е хваната 0та за контакта просто не е вързано, или и в кутията тоже няма нула...

Стара инсталация - гадна работа...

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: NeDDRaG   
Дата:   26-02-10 19:23

НАСОО написа:

> аз не разбирам много от токове, но това е сигурен признак за
> липса на нула и всеки електротехник-практик ще го потвърди


Значи не е отчно така. Ако се мери с волтметър, няма как той да измери, ако единия проводник виси във въздуха. Щом волтметъра показва някакво напрежение, значи все пак има верига. Сега дали фазата или нулата идват през някакъв друг консуматор е друг въпрос. С фазомер трудно ще се установи.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: dinkoff   
Дата:   26-02-10 19:30

жив ли си бре? обаждай се от време на време [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към електротехниците
Автор: tofo   
Дата:   26-02-10 19:33

Не е прекъсната нулата. Мултицетът нямаше да дава нищо, а и фазомерът щеше да свети, макар и съвсем слабо. Провери напрежението с нулата от друг контакт. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.