Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Да ви кажа ли ...
Автор: Todd   
Дата:   25-02-10 23:03

Понеже утре е петък та да ви разкажа една истинска петъчна история случила се вчера [smilie19]

Комшията англичанина ходил до полицията в Пазарджик да си извади някакъв документ за временно пребиваващ .

В емиграционната служба - там де се занимават с чужденците .

Никой в службата не знае английски !!! И му казали да попълни молба на български .

Да я напишел някъде и да им я занесе...


От вчера се чудя - абе аджеба тия кво работят там ???

Сигурно знаят цигански я ...

Никога няма да спра да повтарям че държавен служител когато и да го утрепеш винаги си закъснял !!!!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   25-02-10 23:05

[smilie18]

[smilie21][smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-02-10 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: мара   
Дата:   25-02-10 23:05

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] да им я занесе в петък.на цигански.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: Lalinda   
Дата:   25-02-10 23:09

Добре де... а той как е разбрал какво са му казали, че и чак да я занесе някъде?

Нещо ни баламосваш.

Ти що не му я написа сам?


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: shpexy   
Дата:   25-02-10 23:10

Автор: мара
Дата: 25-02-10 23:05

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] да им я занесе в петък.на цигански.


[smilie18] [smilie18] [smilie18] Да, и с правилна пунктоация!
[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: siyann   
Дата:   25-02-10 23:15

"Никога няма да спра да повтарям че държавен служител когато и да го утрепеш винаги си закъснял !!!!" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: kirilius   
Дата:   25-02-10 23:16

Аз пък, да ти кажа, живея в Канада и когато съм ходил с подобни цели в държавните институции, не съм виждал някой служител да ми говори на български. Би било неразумно от моя страна да очаквам канадците да говорят български, нали?

Ако говориш по принцип за нивото на езиковите познания на държавните служители в БГ, бих се съгласил, но само, ако става дума за лични качества. Но не виждам причина от българска институция да се изисква комуникация на чужд език.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: georgi969   
Дата:   25-02-10 23:17

Някъв чужденец се загубил в БГ.Срещнал двама полицаи и ги пита:
-do you speak english
ония го гледат като теле.
Чужденеца пак пита:
-parler français?
Полицаите пак стоят и нищо не разбират.
-Habla usted español?-пак пита чужденеца.
Нашите съответно нищо не могат дакажат.Чужденеца си тръгва неориентиран.
и единият полицай вика на другия:

-Ей , трябвада учиме езици да можем да се оправяме.
-що бе- вик му другия-тоя като знаеше 3 езика да не би да се оправи?

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: Todd   
Дата:   25-02-10 23:17

Лали , ами че той е вече 3 години тук .Ракия го научихме да прави !
Страхотно вино издокара !!!Домати си гледа .

Нали не мислиш че чак толкоз не сме го научили български !!!
Е повечето са селски диалекти ама си срича ...

Та колкото да ги разбере е могъл. Ние му я написахме - не е проблем .

Въпросът е в мизерниците определящи състоянието на държавата ни .

Та тук въпросът е какъв език говорят хората работещи нещо за което българският не е задължителен ????

Щото ми се повръща от всеки държавен офис .... все едно са провеждали конкурси за недоебани некадърници !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   25-02-10 23:18

Е точно пък канадците говорят официално два чужди езика - английски и френски. Да не споменаваме и ескимоските наречия на север...

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: Todd   
Дата:   25-02-10 23:22

Автор: kirilius
Дата: 25-02-10 23:16

Аз пък, да ти кажа, живея в Канада и когато съм ходил с подобни цели в държавните институции, не съм виждал някой служител да ми говори на български. Би било неразумно от моя страна да очаквам канадците да говорят български, нали?


Щото им бърбориш на тяхният език .Я се провай да не го знаеш ...

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   25-02-10 23:36

в Aнглия, във всяка важна институция, да не говорим пък за тази дето се занимава с емигранти могат веднага да ти осигурят преводач, най малкото по телефона, дори и да ти попълнят формуляра..


Лапке [smilie23] FUCK OFF [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: kirilius   
Дата:   25-02-10 23:39

"Е точно пък канадците говорят официално два чужди езика - английски и френски. Да не споменаваме и ескимоските наречия на север..."

Всъщност относително малко канадци говорят и двата езика. В държавните институции се говорят и двата, тъй като са официални. За да работиш в държавна агенция има изискване да ги знаеш и двата, защото самата агенция има такова задължение по закон. Ескимоските и индианските наречия са няколко десетки, но само ескимосите и индианците си ги говорят. Ако някой ескимос дойде в Торонто да си вади лична карта, да видим дали ще се разберат на неговия език...

Съответно английският не е официален език на българската полиция и не виждам защо от тях се очаква обслужване на английски?



Щото им бърбориш на тяхният език .Я се провай да не го знаеш ...

При контакти със съдебната система, където са замесени правата на човека (бежанци кацнали на летището или спор в съда), ако не знаеш английски/френски, ще ти осигурят преводач. Във всички останали случаи можеш да се пробваш колкото искаш да им говориш на български, но няма да получиш каквото искаш.


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: asahi   
Дата:   25-02-10 23:51

За успокоение островитянинът може да подаде жалба в съда (прокуратурата) на всеки от официалните европейски езици, както и да има право на преводач от/на тези езици при евентуално дело.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: Todd   
Дата:   25-02-10 23:52

Нали не забравяш че това е точно службата за работа с чужденци !!!

Не някаква служба . Там се очаква да обслужваш хора които не знаят твоят език .

А твоят език го говорят едно село народ . Така че поне един някакъв език който говорят множеството в света поне трябва да можеш да сричаш ....

Или се прайм на важни ....тук говорим български .


А и жена му е била с него - а тя е преводачка от френски .Някоя дърта джофра може да е имала 3 по френски 51 година кога е учила 8-ми клас я .


Абе говорим си ...


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: caro-anton   
Дата:   25-02-10 23:52

в Братислава... като дойдох... отивам в полицията... нямаш шансове да разбереш нищо - нито някой говори някакъв език, нито инструкциите са на друг език, освен словашки - колкото се оправиш, това е. Никой не ти влиза в положение.

Бях с едни испанки... те не знаеха изобщо какво да правят... Сложили едни табелки, че трябва да си вземем номерца от машината, според това за кое гише сме... ама като не знаехме за кое гише сме, изобщо нищо...

една зала, пълна с хора, които нищо не разбират.

А?

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: abyser   
Дата:   26-02-10 00:08

Ми нормално... Смущаващото в случая е, че в първия момент ни изглежда странно и неестествено.
Като е англичанин - да не е с 2 уя?

Сякаш ако отида в еквивалентното лондонско учреждение ще ми дадат бланка на български и ще ме помолят да я попълня на български [smilie18]

Евала на словаците [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   26-02-10 00:10

А па на Кьолн-Бонското летище ни обслужиха на български с едва доловим заралийски акцент.[smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   26-02-10 00:14


abyser

якаш ако отида в еквивалентното лондонско учреждение ще ми дадат бланка на български и ще ме помолят да я попълня на български


ще ти осигурят прводач, можеш да бъдеш сигурен.

също така формулярите ще бъдат преведени на много езици.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: Todd   
Дата:   26-02-10 00:19

Аз пък за разлика от вас съм виждал поне два пъти в Германия как на некакъв мангал сигурно говореш суахили му намериха преводач за 1 час ... а другият беше на таджикистанец май.

Колко хуя има англичанина е абсолютно без значение - в случая не става дума за него или какъвто и да пришълец...

А ако някой помни случая с ремаркето - има го в архивите ....и там беше бая купон ...
пак с държавните служители .

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: jivkojj   
Дата:   26-02-10 00:22

Аз пък едно време когато за Германия трябваха все още визи и се налагаше всеки 3-6 месеца да удължавам, именно в службата за чужденци (Ausländeramt) НИКОЙ, абсолютно никой от служителите там не говореше друг език, освен немски. Това, че не можеш да се разбереш с тях си беше абсолютно твой проблем. А не е като да не искаха по една планина хартия с глупости и да се гаврят с теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   26-02-10 00:22

помним, помним [smilie5]

http://www.iwt.co.uk/

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: Todd   
Дата:   26-02-10 00:28

Точно !!! USER GUIDE беше най важният документ който КАТ си измисли да го регистрира ....взеха го ей .

Щото сме важни - говорим само български !! Със селският диалект на родното ни място [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: chavdarpg   
Дата:   26-02-10 00:35

Той Тодд,е обиколил всичкото свят,и се е сблъскал с всичкото държавен служител по света,та за това ги знае тези работи [smilie18] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви кажа ли ...
Автор: Kanonir   
Дата:   26-02-10 00:36

подобен повод и при мен с българските емиграционни, но имаше въпроси и констатации от сорта...

- ами колко време имате право да пребивавате безвизово в страната? [smilie10]
- ама да не ви е изтекло българското гражданство?[smilie10] [smilie10] [smilie18]
- като не ви е изтекло що не си извадите български паспорт?[smilie10]
- ама то при вас май е, като за гражданите на...

имаше и други но не ги помня, докато най-накрая не издържах и ги попитах за какъв чемер са им сложени тия компютри пред тях и какъв е проблема да вземат да си проверят отговорите на въпросите, дето току що изсипаха, как стоят според закона за емиграцията, който едва ли е толкова обемист... отговор:

- Ми ние НЕ ЗНАЕМ дали го имаме закона на тях (компютрите)!!!!

ми викам:
- Нещо на хартия?

мигане, пулене, хъмкане

ми викам им:
- айде жокер поне за българското гражданство - не изтича без президента да е казал нещо....
- ми ний как да знаем....
- ми сигур - викам - кат каже нещо, някъде го и пишат.... укази, държавни вестници...

мигане, хъмкане и недоволно

- Ама господине оставете ни да си свършим работата....

- Ми айде де, аз от кога чакам, а после ми кажете къде да си свърша моята, та да ви сменят с някой дето ще я върши наистина - къде да подам жалба за обслужването ви!

грухтене, сумтене, удряне на печати и "довиждане" през зъби...

От жалбата ефект никакъв - куроклатките продължиха да си го клатят и да са си на същите места.....


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.