Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Колело до към 500 лв?
Автор: exile   
Дата:   22-02-10 20:19

Драг онтарио, спринт аполон, друго?

Аз таман си взех пълна сноуборд екипировка то дойде времето да се сменя спорта.

Имаме една идейка понеже тука да се обикаля тая година доста с колелета, примерно по 4-5-6 часа плътно каране на ден в продължение на месец, по пътища и пътечки разни, които могат да се срещнат по пътя към морето и самото черноморие и се чудя дали този тип колело изобщо е подходящо за такова нещо. Повече пари от това едва ли ще дам, ама зависи как дойде, те парите идват и си занимават.

Също си знам, че едно 200 лева отгоре сигурно ще трябват за други гуми и свястна седалка, ама това отделно, важното е колело да взема.

Не питам в МТБ форума щото не искам [smilie21]

Тез шосейните за толкова пари се притеснявам, че много ще ги потроша от толкова каране, но вие ще кажете.

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: navy   
Дата:   22-02-10 20:23

Гъзъ ти ще се амортизира бе, толкова много каране на ден... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: exile   
Дата:   22-02-10 20:28

Е па махам седалката и директно на колчето, ко му е [smilie5]

Колкото дойде, ние сме айляк - като ни писне спираме [smile] Пък все ще преживеем някой хемороид, големи момчета и момичета сме [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: cameraman   
Дата:   22-02-10 20:33

В събота в една заложна къща продаваха шосейно пежо на символична цена... Боята му беше добре, едната ръчка за смяна на скоростите беше счупена,,, абе има разходи по колелото, но ако човек не гледа гъзарията, може да го стегне и да го кара години наред...

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: stoyan_5   
Дата:   22-02-10 20:34

не бих дал повече от 120.
за 500 може кола да си купиш да го ева[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: asahi   
Дата:   22-02-10 20:37

Не вярвам да има нещо, дето не сме го разисквали в последните 2 теми по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: wildheart   
Дата:   22-02-10 20:39

navy написа....

Гъзъ ти ще се амортизира бе, толкова много каране на ден...

а простатата[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: exile   
Дата:   22-02-10 20:39

Да ама на мен ми се дрънкат глупости за колелета, иначе на всички нека ни е пределно ясно, че просто накрая ще отида в 2-3 магазина и ще взема което ми вдъхне доверие [smilie21]

То едва ли има нещо изобщо, което не е разисквано в този форум [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: shmirgela   
Дата:   22-02-10 20:41

ram ht1
Не гледай, че няма дискови спирачки и тн.
Това колело няма да те остави( 100% гаранция няма де).
Тези за по 500 лв стават за неделни излети.

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: stoyan_5   
Дата:   22-02-10 20:43

RAM HT1
и ще му хвърля кал по гърба ...

трябва с калници

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: exile   
Дата:   22-02-10 20:47

Бая пара, то с разните му салтанати към 1000 ще легне [smilie8] Ще видим, ще видим...

За колелетата втора ръка - не ми се занимава, честно. С огледи ,купуване, стягане, тва-онова, иначе оферти имам и за 150 лева от познати на познати внясани отвън колелета и т.н.
Аз го взимам това добиче да си правя кефа с него и съм съгласен да си платя цената за това, а кеф в мъкненето насам-натам да гледам някви колелета, че после да се чудя какво да им оправям дето съм хал-хабер - не е за мен това, аз искам да се кача и да карам.

Икономията е майка на мизерията, нали такъв лаф имаше.

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: asahi   
Дата:   22-02-10 20:47

Да бе, ще му се изцапа фракът [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: marconi   
Дата:   22-02-10 20:48

я кажи първо къде ще го караш? само шосе, само offroad, или смесен терен? имаш ли амбиции към downhill?

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: exile   
Дата:   22-02-10 20:50

50% градско, 25% шосе, 25% офроуд, без даунхил.

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: burningice   
Дата:   22-02-10 20:51

На ram ht1 даже спиците са от неръждавейка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: asahi   
Дата:   22-02-10 20:52

Аз карам секънд-хенд колелета и хич не страдам. Продават ми ги стегнати. Не че не мога да си ги стягам. После сменям някоя верига, спица - каквото се случи по пътя.

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: cameraman   
Дата:   22-02-10 20:55

За 500 кинта може с малко късмет да се намери запазено колело с хром молибденова рамка..

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: asahi   
Дата:   22-02-10 20:56

За 3 пъти по-малко, ако попаднеш на "вносителя".

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: cameraman   
Дата:   22-02-10 20:58

ако намериш карбон за тези пари ще те призная...

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: exile   
Дата:   22-02-10 21:02

Карбони марбони...

Въпросът е да не ми се троши в ръцете както последното ми колело [smile] Дали ще е 5 кила по-леко или по-тежко ми е през вилката, не съм малък.

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: asahi   
Дата:   22-02-10 21:05

На синковеца колелото е с AL рамка и карбонова вилка, по-добро от моите. 200 лева.

Карбонови колелета не се зарязват лесно, не се намират секънд хенд. Следя пазара много време, вервай ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: marconi   
Дата:   22-02-10 21:13

няма да ти казвам марки и модели, само какво трябва да гледаш...
1. Рамката е изключително важна...трябва да ти е по мярка, иначе ще береш много ядове...ако кажеш колко си висок, ще те ориентирам. Хубаво да е алуминиева 6061 проба, или 7001 още по-добре. Не пести от рамка, защото върху нея можеш да ъпгрейдваш в последствие колкото и какво си поискаш...С
2. След като няма да го ползваш за даунхил:
- рамката да е по-правоъгълна, т.е. с по-висока задница
- заден амортесьор е ненужен /хубавите с реглаж са скъпи, евтините на равно ти докарват чувство за нестабилност + 10-20% допълнително усилие за педалиране...
- Дискови спирачки също не са ти необходими /хубавите са скъпи, евтините не спират добре/...V-break върши чудесна работа!
3. Преден амортисьор - само не пружинен! много евтин, но и много скапан.
4. Монтаж - препоръчвам ти Шимано Деор...наистина не евтин, но много много надежден вариант!
5. Не пести от курбели...няма по-гадно нещо да ти се строши някой в средата на нищото...след това бутане му е майката само...
6. Джанти - задължително алуминиеви...колкото повече спици има, толкова по-добре - не залитай по красиво изглеждащи гъзарии, много по-лесно се кривят!
ако се сещаш за нещо друго - питай! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: cameraman   
Дата:   22-02-10 21:16

Нямам основание да съм недоверчив към твоето мнение, щото основно към твоите съвети се придържах, преди година, като купих Меридата.. И в никакъв случай не сгреших... Велосипедът кефи отвсякъде... Сега в събота се поразмърдах с него на ЕДНА РАЗХОДКА 25 КИЛОМЕТРА..

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: exile   
Дата:   22-02-10 21:18

190см, 90 кила с чорапите :)

Трошил ми се е педал докато карах по едно леко нанадолнище с дупки с 40-на км/ч, наистина не е приятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Колело до към 500 лв?
Автор: asahi   
Дата:   22-02-10 21:28

От 15 години не съм чупил ос на педал. Може би защото не ги блъскам по бурдюрите или "педалирам" по-умерено.

Ексиле, напиши в Гугъл bike setup и виж какъв размер рамка ти отива на тялото. Предполагам, че е мин. 21" (по-големи рядко се срещат). Това стеснява избора ти, но те предпазва от ортопедични емоции. Ще ти е необходимо и яко колче на седалката, защото ще е вдигната през повечето време.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.