Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Въпрос към вещите по медицина
Автор: imitev   
Дата:   22-02-10 15:54

във всяка форма:

Какво може (и трябва) да се дава на ето тази малка кокона

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vvch7728.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wkug2803.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2010-02/dqef8021.JPG

http://imitev1.hit.bg/IMG_6851.jpg


за намаляване на риска от развиване гнойна ангина, че я хваща за 2ри път (и един път вирусна ангина) в последните 3 месеца?

В момента е на Макропен 2х5 мл дневно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: tofo   
Дата:   22-02-10 16:09

Сещам се за едни места, дето бъка от вещи по медицина, че и спицялити сякакви ако трябва. С някакви шантави съкращения като ИППМП, ДКЦ и т.н. Ако няма там, виж във форума на любителите на постна боя. Много са вещи и там.[beer] Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: lillia   
Дата:   22-02-10 16:15

Малките деца много боледуват. Съвет за антибиотици не бих дала.

Според мен малката не се е излекувала и ангината си тлее.

А провериха ли дали има уголемена трета сливица?

Прегледаха ли я за отит?

Смуче ли биба? Има ли шишета с биба? Ако да дали ги миете добре? Може да ги смените.


Моята като я видя че ми бледнее давам течен вит. С по една малка ампула. Не я блъскам с имуностимуланти.
Когато трябва да пие антибиотик е пила.

Спрете я за момента от ясла, ако я давате. Ако не я давате тогава поограничете народа покрай нея. Всеки носи с дрехите си и вещите си кви ли не зарази , които се лепят лесно на малките деца. Лятото няма да ви боледува. Като поотрасне с всяка следваща година ще боледува по малко[smile]



Публикацията е редактирана (22-02-10 16:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: imitev   
Дата:   22-02-10 16:27

Шишетата ги изваряваме - 1 - 2 пъти на седмица в стерилизатор с пара.

Първата гнойна ангина я изкара началото на декември, втората я почна в петък - не знам дали не е излекувана. Четох разни материали в които пише че ангината има добра база за развитие при възпалени венци и инфекции в устната кухина, а на нея и никнат зъби и възпаленията си ги има...

Тя пие от чаша вече - ще я подкараме в тази посока.

Тофо - тоя форум е пълен със специалисти по всичко по мои наблюдения. Съответно като ми трябва съвет за фотография ще се обръщам по медицинските форуми [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: tofo   
Дата:   22-02-10 16:36

[beer]Стискаме палци за слънчицето!


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: ejko   
Дата:   22-02-10 16:40

не знам за "слънчице", на този етап бая недоволна ми се види...:))) Оправяйте го по бързо, преди да ви е набило съвсем....



Публикацията е редактирана (22-02-10 16:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: lillia   
Дата:   22-02-10 16:46

Ами има добра база, защото се причинява от бактериални инфекции.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: niagara   
Дата:   22-02-10 16:53

....не видях дал пишеш на колко е години-месеци... важно е да се знае.

...дано я позакрепите, аз съвет не мога да давам, с нашия нямам такива проблеми,
сигурно защото се гледаме двамата в къщи и няма никакви контакти..


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: HARIAN   
Дата:   22-02-10 17:00

Д-р Масларски
Болница Вита

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: Todd   
Дата:   22-02-10 17:02

Язе пък сега ида от доктора - бронхопневмония ...

Сега съм фулл инджекшън.....[smile] и една торба апове....

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: niagara   
Дата:   22-02-10 17:07

Тоде,
или малко ракия си изпил по празниците и те е фанАло злето,
или те е фанАло опиянението, и си пял разгърден на двора цяла нош[smilie5]

Айде оправяй се, и гледай да е без много апове.... удри на билкови чаеве и домашен уют[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: lillia   
Дата:   22-02-10 17:10

http://drmaneva.com/?p=613


Тая докторка пише че Стрептококите от група А могат да се лекуват и с хомеопатия[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: lillia   
Дата:   22-02-10 17:14

Автор: Todd
Дата: 22-02-10 17:02

Язе пък сега ида от доктора - бронхопневмония ...

Сега съм фулл инджекшън..... и една торба апове....


Пффф то и аз два дни съм кат парцал. Кашлям ,бъбреци, па днес дойдох на работа. Тук колегите и те болни. Кой гърло, кой драйфа абе омазана работа сме.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: atrifonov   
Дата:   22-02-10 17:55

сега ще дойдат и хомеопатите и ще ти кажат че най- голямото зло на този свят са антибиотиците и трябва да оставиш малката на естествения подбор

П.С- при чести ангини обикновено се препоръчва тозилектомия. Бързо оздравяване[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: мара   
Дата:   22-02-10 17:58

като майка на 3 деца мога да предложа нещо ефикасно и просто, ама си е гадно: прополисова тинктура 3 пъти на ден 1/2 час преди ядене. (20 капки тинктура в 50мл вода) така няколко дни. ибикновено помага. може да прави и гаргара с разреден йодасепт. ама ако е по-малка от 2г... [cool]
аз на мойте деца предварително им казвам, че е нещо АДСКИ противно, горчиво и гадно, "ама те нали са страхотни", трябва да го преглътнат някак. така поемат риска - колкото да ми се харесват и да не ме разочароват. после виждат , че не е толкоз гадно...и минава номерът.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: krist   
Дата:   22-02-10 18:04

Препоръката на Мара ми се вижда добра на първо време.. Хомеопатията работи най-добре при деца, защото жизнеността им още не е блокирана от прекалена употреба на други лекарства, химии в храната и т.н. Ангините, доколкото знам, хич не са проблем - добре е обаче да се консултираш с хомеопат, практикуващ за предпочитане класическа хомеопатия..
Иначе, по логиката на хирурзите да махаш това, което създава проблеми, като те заболи главата, направо на гилотината[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: Shmidt   
Дата:   22-02-10 18:14

хомеопатия и имуномодулатори.
Но това след като овладеете гнойната ангина. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: netLady   
Дата:   22-02-10 18:15

To, koлкото деца, толкова и различни съвети, та това, което докторката ме беше научила е: избърсване на сливиците и гърлото с тампон, напоен с гранофурин(зеленото мазило, което ползват зъболекарите) с цел почистване на налепите и дезинфекция + предписаните лекарства. Беше ефикасно. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: Shmidt   
Дата:   22-02-10 18:16

Да гранофурин [smilie24]
и гаргара с както е казала Мара

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: El_Fuego   
Дата:   22-02-10 18:23

То ако вярваш само на хирурзите - всичко се лекува с ножа...

На мен като малък ми махнаха сливиците и след това продължих да си правя ангини и без тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: asahi   
Дата:   22-02-10 18:33

ИМитев, моят скромен опит показва следното:
Най-често в началото на нещата стои едно невинно простудяване, последвано от хрема. Възрастните се справяме още на ниво симптоми, но децата ги пропускат.

Срещу простудяването: топли обувки, сухи чорапи, шапка на главата и да не се надишва със студен въздух. Закопчаването на дрехите става преди да ти е станало студено. Поводът за обличане не е "студено ми е", а "студено е".
При първи симптоми на настинка и хрема витамин Це в яки дози, горещ чай през половин час, краката в гореща вода. Носът трябва да се духа редовно, никакво подсмърчане и гълтане на сополи. Капките за нос се редуват - Пиносол, Виброцил, инхалации (докторите да кажат). На практика за една нощ можеш да се пребориш.

Горните препоръки трудно се прилагат на 2 годишната принцеса, но за в бъдеще ще ти спестят безсънни нощи и хапчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: feliz   
Дата:   22-02-10 18:33

ама Гранофурина го бяха спрели по аптеките, имаше го само в една - на Раковски май беше...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: asahi   
Дата:   22-02-10 18:42

Нещо като Грановурин има по ветеринарните аптеки.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: feliz   
Дата:   22-02-10 19:11

От както давам на дъщеря си ТОНЗИЛОТРЕН , забравихме за проблеми със сливиците и изобщо с гърлото.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вещите по медицина
Автор: imitev   
Дата:   22-02-10 20:09

Благодаря за подкрепата на всички!

Корделката е на 1 г. и 5 месеца. Не е зиморничава. Не настива. Гледана е на сравнително хладно у дома по-миналата зима и не е боледувала нито веднъж до декември месец тази зима - вече ходи на ясла.

Досега трите ангини съвпадат с избиване на зъб - не знам до колко има връзка - навсякъде пише че няма...

Ходи на ясла - там е топло - предполагам затова имаме проблеми.

За хомеопатията - навсякъде чета, че гнойната ангина се причинява от няколко вида "коки" и се оправя с антибиотици, може и без, но се стигало до увреждане на органи и ревматизъм...

Няма да е лошо д-р Амиго да се изкаже.

Тук в Русенско ми е трудно с хомеопатите... Последния изписа някаква система хапчета на боарон за ремонт на съня, пихме ги 2 месеца но не започна да спи. За сметка на това се научи да си взема сама шишето с айряна, да пие и да си ляга обратно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.