Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обективно за Canon 7D
Автор: bogdanov   
Дата:   21-02-10 10:41

Имам питанки относно качествата на това тяло.
От три години близо снимам с олимпус Е 400. Но както се досещате, с напредването на технологиите Е 400 премина на отсрещния бряг и е време за нов избор.
Нагледах се на ревюта и сравнения. Спрях се на Canon 7D.
Има ли тук реален потребител на тази камера, който да я използва по предназначение? За да ми каже доволен ли е от нея.

П.П.
Досещам се, че томахавката между канонаджии и никонаджии не е заровена и има реална опастност точно тук да пламне поредното сражение, [smile] но все пак очаквам да получа полезни съвети и обективни оценки.
Предварително благодаря![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Обективно за Canon 7D
Автор: asahi   
Дата:   21-02-10 10:47

Насред зоната ли искаш да се разрази битката?

Без да взимам страна те моля да отговориш на следните въпроси:
1 Каво ще искаш да снимаш?
2 Какви обективи ще купуваш през следващите две години и ще отделиш ли пари за тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективно за Canon 7D
Автор: bogdanov   
Дата:   21-02-10 10:57

asashi Понеже съм настроен изключително любителски към фотографията, нямам намерение за жанрово ограничение. Колкото до обективите, накупувах се на Зуйко, след това пост и молитва докато събера за сръбска наденица.
Мисля да му взема широк, дълъг, макро и портретен. Отворен съм за съвети. Всъщност моля се за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективно за Canon 7D
Автор: nodoubt   
Дата:   21-02-10 11:00

зимаш си никон [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективно за Canon 7D
Автор: asahi   
Дата:   21-02-10 11:35

Смени тялото на Олимпуса с по-ново и продължавай напред. Няма смисъл да сменяш брега.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективно за Canon 7D
Автор: samara   
Дата:   21-02-10 11:38

... това 7Д и аз го мисля, откъм кусури [smilie8] ... че имам стъклария за него, дето не ми се продава, а не ми се и снима [ezik] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективно за Canon 7D
Автор: darksorrow   
Дата:   21-02-10 11:43

като асахи, от смяна би имал смисъл само ако има нещо, което на тоя етап драстично ти липсва при Оли. още повече, че ти оптика явно имаш за системата. е-3 е чудесна камера [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективно за Canon 7D
Автор: IDA   
Дата:   21-02-10 11:46

Богданов,

Щом си се насочил към 7Д, постът и молитвата тепърва предстоят!

7Д ще те загроби с обективите! Много малко от тези, които са достатъчно добри за тази матрица и се намират сега на съвсем достъпни цени, ще дават достатъчно качествено изображение със 7Д. Това се потвърждава и от многобройните примерни кадри в мрежата. Ще трябва да се бръкнеш за изключително скъпа оптика, която с малки изключения, дори още не е излязла на пазара.

Ако снимането на птици не е твой първи приоритет, за който 7Д, заради новата аутофокусна система, наистина би бил най-подходящ, според мен най-добрият избор е някой пълноформатен на старо (5Д, 5Д2, 1Дс, 1Дс2 и пр.), които дават изображение с безкомпромисно качество именно със старите достъпни обективи. Това ще е и крачка напред спрямо Олимпуса. Ако решиш да останеш на кропфакторка, едно 40Д или 450Д за много малко пари са чудесен избор.

И накрая, ако ми позволиш, един съвет. Ако искаш да се наслаждаваш на фотографията, снимай с това, което имаш, а не слугувай на техника!


Отговори на това съобщение
 Re: Обективно за Canon 7D
Автор: bogdanov   
Дата:   21-02-10 12:19

IDA Добър съвет. Хуманно предложение!
Но сякаш наистина поизчерпах възможностите на олимпуса.Аз не продавам техниката си, така,че направо се чудя какво да правя с един билюк зуйко дигитал. Опасенията ми относно стъклата за канона май се оказват реални.
Мотива ми за 7Д е доста идеалистичен. Харесвам меренето и цветната хармония на апарата. Опитвам се да не слугувам на марки, но като погледна exif-а на кадър, който ми харесва- все канони да му се невиди. А май се поиздъниха с 50Д и сега сякаш компенсират.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективно за Canon 7D
Автор: asahi   
Дата:   21-02-10 13:42

Каноните са най-разпространени, поради това забелязаш такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективно за Canon 7D
Автор: IDA   
Дата:   21-02-10 13:47

Ами един продава 7Д в базара и като го попитах защо, той каза, че минава на FF. Явно има защо! Засега изглежда 7Д го превъзнасят само птичарите, които го ползват с телеобективи за десетки хиляди, за да му изцедят детайла и така успяват. Иначе ползването му с по-слаба и по-достъпна оптика явно се обезсмисля.

Мисля, че по-горе най-добре са те посъветвали. За мен няма по-голяма набутвация от смяната на системата. Аз не бих го направил, дори и да ударя джакпота от тотото, защото знам, че от това снимките ми няма да станат по-добри!

Отговори на това съобщение
 Re: Обективно за Canon 7D
Автор: autosvet   
Дата:   21-02-10 13:57

Цветовата хармония и меренето ... и Канон. Като прочетеш екзифа нали там пише, че е обработвано с Адоб Фотошоп ЦС 2/3/4. Дрънкай си с Оли-то само си вземи едно Е3/30 и не се опитвай да си направиш финансово харакири за нема нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективно за Canon 7D
Автор: frenchev   
Дата:   21-02-10 14:11

според мен един такъв комплект би ти свършил чудесна работа
Никон д90 с Никор 18-105 ВР
Никор 85 ф1.8
Никор 60 ф2.8 Микро
Никор 70-300 ВР

или стария
Канон 5Д
канон 100 ф2.8 макро
канон 85 ф1.8
канон 17-40 ф4
Канон 70-300 ИС

въпреки че съм Никонджия вече, бих заложил на канонския комплект заради фулфрейма.

п.с. 70-300 и на двете марки те съветвам да ги замениш с нещо друго - просто тях ти ги слагам щото не съм по дългите - някой птичар ще ти препоръча алтернатива.

успех [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективно за Canon 7D
Автор: dePhil   
Дата:   21-02-10 14:32

Прегледах ти снимките - [beer] [smilie24]

Определено мисля, че за твоя стил, обичаш да си в действието, да снимаш със светла § широка оптика - има смисъл да си взимеш фул-фрейм тяло.

Към него (отново съдейки по снимките ти) бих те посъветвал за една Сигма 24/1.8 (и евентуално още една 15/2.8) + дежурните фирмени 50ци и портретници.
Вземи си и някой малък универсален зум от типа на Тамрон 28-75/2.8 и си готов.

От друга страна - ако не ти се мята на фул-фрейм (или ти е над бюджета), то по-добре е да си вземеш просто по-ново олимпуско тяло (Е-3). Ти в момента какви обективи за Олимпус имаш, че някои от стъклата на тази добра фирма нямат аналог откъм качество сред другите фирми?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективно за Canon 7D
Автор: bogdanov   
Дата:   21-02-10 14:38

frenchev благодаря, стъклата ще влязат постепенно във времето. Но започнах да се притеснявам сериозно за цените им. Мислех, че с канон решавам някои олипуски харчове.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.