Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Хайде да е хаирлия Белене
Автор: digitalgab   
Дата:   20-02-10 21:17

Русия ще финансира строителството с 2 милиарда евро и ще стане акционер.
http://www.rbc.ru/rbcfreenews/20100220120850.shtml

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: georgi969   
Дата:   20-02-10 21:33

Кое точно е лошото?
Че ще строим централа, или че ще я финансират руснаците?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: digitalgab   
Дата:   20-02-10 21:35

Кой е казал лошо?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: asahi   
Дата:   20-02-10 21:35

Днеска Белене, утре - Чернене.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: ffwd   
Дата:   21-02-10 01:58

Искам държавата ми да си върши работата. В работата и не влиза да прави бизнес.[smilie23] С нашите пари. [smilie23]



Публикацията е редактирана (21-02-10 01:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: Diandimov   
Дата:   21-02-10 06:20

Ми нали затова е държава!
Паразитна структура, която зад маската на обещания и разни неспазвани задължения притежава живота и времето на своите обитатели!

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: Todd   
Дата:   21-02-10 08:15

А не може ли вместо да я правят да метнат някоя атомна бомба на мястото ???

Някоя стара де и изтича гаранционният срок !!!

Завинаги ще спре да се дърдори за АЕЦ !!!

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: Императорът.   
Дата:   21-02-10 09:09

Яд ме е само, че държавата би могла тоже да ги извади тия 2 000 000 000 кинта, стига само за ДВЕ години да спре да пилее бюджетни пари за глупости - без да изпадаме в зависимост от Русия. Да не говорим, че и ние, Бъларските граждани, бихме могли да си я построим сами - нека не забравяме, че само бамковите депозити на физически лица са за над 23 000 000 000 кинта, като сложим и сухото под дюшечетата, ще станат поне 30 000 000 000.

АЕЦ Белене можеше да се оформи като АД и немалък дял от нея да се пусне на фондовата борса. Можеше да се предложат различни опции на желаещите да участват хора - акции, за да станат собственици, облигации, за да станат кредитори, а защо не и книжа срещу бъдеща консумация на ток?

Ама нали финансовият ни министър е световен гении - дреме му на самолетът за някакви дреболии като Белене.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: ffwd   
Дата:   21-02-10 09:24

Страшно е икономист да говори глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: Императорът.   
Дата:   21-02-10 10:20

Кой икономист говорил глупости? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: asahi   
Дата:   21-02-10 10:38

Импето говори глупости и без да е икономист.

Кой световен енергиен проект е АД - с акции, събрание на акционерите, управителен съвет и т.н. Може да не е листнат на борсата.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: Императорът.   
Дата:   21-02-10 10:41

А защо да не може - ако държавата притежава мажоритарният пакет? Защо може да има напълно частна ВЕЦ, а не може да има отчасти частна АЕЦ? По добре ли е централата да бъде чужда собственост, отколкото на Българските граждани?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: asahi   
Дата:   21-02-10 10:44

Рекох ти да четеш история, ти си бараш панталонките.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: samara   
Дата:   21-02-10 11:56

... технически погледнато, имаме рентабилни въглища за още 50 години, но еко-евро-нормите ще ни спрат тец-вете до 20-се [smilie8] ... сигурно за това и само американци се натискат да строят тецове, тоест ще им пикат на евронормите, несериозно [smilie8]
... регионалното енерго-потребление няма да нарастне твърде, сегашната ситуация на спад, заради кризата определи средното равнище, мисля [smilie8] ... но дори само за вътрешно потребление, няма да ни стигат точно толкова, колкото се предполага за Белене [smilie8]
П.П... незнам защо, но тези които са на власт сега си мислят, че всички преди тях са пасли трева, все е имало някой да мисли, мисля !!! [smilie24] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: ejko   
Дата:   21-02-10 12:05

самара я обчсни това:
"регионалното енерго-потребление няма да нарастне твърде, сегашната ситуация на спад, заради кризата определи средното равнище, мисля [smilie8] ... но дори само за вътрешно потребление, няма да ни стигат точно толкова, колкото се предполага за Белене"
че не го разбирам съвсем...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: samara   
Дата:   21-02-10 12:07

... ежко, не мога [smilie8] ... подписал съм декларация за защита на информацията [ezik] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: CB450   
Дата:   21-02-10 12:16

Сега ще ни врътнат с няколко милиарда отведнъж,че да не се морят с обществени поръчки от по няколко милиона!


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: Императорът.   
Дата:   21-02-10 12:18

По-добре да фабрикуваме точец от атомчета - и по-евтин е, и по-чист от ТЕЦ-овият. Ако имаме достатъчно атомна мощ, ще можем да спрем ТЕЦ-овете, като някои се задействат само при необходимост.


За евентуалното частно участие в АЕЦ-ът - не виждам какво ви шокирва, при положение, че електроразпределителните ни дружества са частна, при това ЧУЖДА собственост. ЧЕЗ ни дере кожите, за да издържа чешките пенсионери - продажбата им за мен е равносилна на държавна измяна [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: samara   
Дата:   21-02-10 12:21

... едва ли знаете, че Турция сега разработва около 25 [smilie10] въглищни находища в азиатската си част, с прилежащи минимум 20 ТЕЦ-а [smilie10] ... с все държавни концесии, финансово подпомагане, протекции и прочее [smilie24] , нали не са в Европа, пука им [smilie8] ... пък ако дойдат, ше ги пишат американски ! [smilie21] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: samara   
Дата:   21-02-10 12:25

...Императоре, ходи си гъделичкай Нуше-то [smilie8] ...или я води към олтара, все ми тая прочее [smilie21] , ама не влизай там дето не си в час [smilie23]
... ела и задействай един ТЕЦ, когато ти трябва на мига, аман от лаици-всезнайковци [smilie23] [smilie8] ... аз да съм казал нещо за застраховането прочее [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: djogata   
Дата:   21-02-10 12:29

Самара, Императора може да задейства ТЕЦ на мига, ама ако ТЕЦ-ът не е на въглища, а е газов. Което обаче пак сочи към руснаците [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: ejko   
Дата:   21-02-10 12:30

Импи, твоят варант, не е добър, защото финансовият риск отново е върху държавата, а и върху хората... Не трябваше ли да се мисли как тази енергия да ни направи независима от доставките на съмнителни в своята демократичност държави, вместо да ни заробва още повече от една стана, а от друга финансовият риск да е минимален за БГ. Ако тази енергия се окаже скъпа, нерентабилна, ненужна или бог знае какво, държавата (ние) ще си я хрантутим... От това икономиката ще страда, хората ще са бедни, ще трябва да се отървем от губещото предприятие, а втори път не знам кой ще се наеме с това...
Абе, мани...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: samara   
Дата:   21-02-10 12:36

... гледам един от военното министерство по ББТ [smilie8] , за обгазяването на Стара Загора [smilie8] ... Тец Марица Изток бил виновен,кой ТЕЦ моля [smilie10] ... та той дори не знае колко тец-а са, ама не бил виновен полигона Змеево [smilie8] ... аман от тъпи всезнайковци, дето изобщо не знаят за какво иде реч, то и при нас се напълни с такива, протежета на оня дето императора не го харесва, за което БРАВО!!! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: CB450   
Дата:   21-02-10 12:37

Централата ще ни излезе скъпо!Ще ни носи загуби,поради което най-вероятно ще я приватизират за без пари и ще трябва десетилетия да треперим да не стане нещо при експлоатация на ръба на изискванията!



Публикацията е редактирана (21-02-10 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да е хаирлия Белене
Автор: Императорът.   
Дата:   21-02-10 12:51

Самара - вниквай ми в мисълта. Такива натоварвания се поемат от ВЕЦ-овете, за ТЕЦ-овете имам предвид да се включват в енергосистемата при предвидими нараствания на консумацията - напримерно зимата, когато се очакват студове, вдигащи употребата на точец. Нали затова има прогнози? Толкова ли мозък се иска да се сетят, че на 31-и декемврий (напримерно) ще има свръхконсумация на точец?

Ежко - атомната енергия е доказала своята ефективност (всеки знае, че е по-евтина от въглищната), освен това находища на уранчец имаме и у нас - обогатяването може да стане на много места. Минимален риск (финансов) винаги има, но къде го няма? А и никой няма да си заложи домът, за да финансира изграждането на АЕЦ-ът - ако си имаш напримерно 18 000 кинта в бамката, що да не инвестираш 1000 от тях в един подобен проект?

Мислил съм, че и други работи (напримерно метрото в София) може да бъде финансирано така - от гражданите, които ще го ползват за в бъдеще.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.